Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267761 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #180 : Wrzesień 10, 2010, 21:49:01 »

Nie no spoko, ale to dalej dla mnie jest 30W święcące prosto na pistię z odległości max 15cm Smiley
Robisz jak uważasz, ja bym spróbował. To, co zabija pistę to dużą prąd (korzenie tracą swoją pierzastość i pobierania składników z wody jest problemem).
Może za jakiś czas kupie trochę pistii i zobacze co będzie się działo ale, jak mówiłem, roślina była już w bańce i za dobrze nie było.
a ja też w sprawie pistii.... jeśli chciałbyś spróbować to w grę wchodzi rozwiązanie takie jak u mnie przednią świetlówkę mam przyciemnioną o połowę i pod nią pistia nie rosła, pistię "trzymam" żyłką wędkarską pod drugą świetlówką no i daję radę swego czasu bawiąc się w bimber korzenie miały grubo ponad 20 centów przy tych skromnych 18 watach... inna sprawa jest taka, że pistia nie zawsze "chce" rosnąć u każdego i w Twoim przypadku uważam, że decydujące znaczenie może mieć w porównaniu do mojej bańki a raczej wody - twardość wody, masz miękką wodę a jak wiadomo w twardszej wodzie jest więcej składników pokarmowych pobieranych przez rośliny i imho to może być przyczyną rozpadania się owej rośliny
Myslałem o żyłce ale Dobrafie nie wiem czy chce mi się w to bawić.
Zbiornik zagraciłem korzeniami i prawde mówiąc teraz podoba mi się szkło jeszcze bardziej.
Patrząc od dołu w prawą stronę szkla (a często to robie siedząc na dywanie) wygląda to jak BW które oglądałem na YT i to mnie się w tej chwili bardzo podoba.

Aktualizacje związane z baniakiem (dla zainteresowanych).
Skośnopręgich oczywiście nie ma.
Sprzedawca oddał mi pieniądze choć bardzo tego nie chciałem bo nie winiłem go za to, że ryby padły.
Uparł się twierdząc, że bardziej zależy mu na dobrej opinii niż na pieniądzach.
Bardzo pozytywne wrażenie na mnie wywarł. Uczciwy człowiek a takich teraz malo.

Do baniaka doszły:
10 sztuk zwinnika ogonopręgiego
6 sztuk akar z maroni.
Zwinnik już jest na allegro Smiley
Ryba ładna ale spodziewałem się po niej czegoś innego.
Za bardzo ruchliwa jak dla mnie.
Wszędzie jej pełno a ja wole stonowany zbiornik.
Wiedziałem oczywiście, że to ryba "żywa" ale nie aż tak Smiley
Z akarami nie wchodzą sobie w drogę.
Akary normalnie pobierają pokarm, są bardzo strachliwe i cały czas siedzą schowane ale są bardzo małe (najmniejsze w zbiorniku), samiec nannacary to dla nich smok Smiley
Zobaczymy czy ryby będą żyły.
Jeśli nie to coś w mojej wodzie jest nie tak.
Do kubła nie zaglądałem z pół roku, może trzeba będzie go czyścić.
Tak czy inaczej dam znać.

Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #181 : Wrzesień 10, 2010, 21:58:50 »

no z pistią to wiesz podaję swój przykład jako jakieś tam wyjście a co Ty zrobisz to należy do Ciebie, ale tak jak pisałem z tą miękką wodą - podejrzewam, że tu sęk tkwi ale mniej ważne,

o akary wyszło "na moje", dobra na poważnie imho nie będziesz żałował zwłaszcza, że w takiej bańce w tej liczbie powinny mieć spoko, do obserwacji dojdą zachowania stadne, marońskie to moje drugie w kolejności rybcie, do których bym wrócił - pierwsze to sajki i jak pójdzie dobrze to będzie return ha ha ha, no to czekam na foty bańki i nowych podopiecznych,

pzdr

Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #182 : Wrzesień 10, 2010, 22:03:07 »

no z pistią to wiesz podaję swój przykład jako jakieś tam wyjście a co Ty zrobisz to należy do Ciebie, ale tak jak pisałem z tą miękką wodą - podejrzewam, że tu sęk tkwi ale mniej ważne,

o akary wyszło "na moje", dobra na poważnie imho nie będziesz żałował zwłaszcza, że w takiej bańce w tej liczbie powinny mieć spoko, do obserwacji dojdą zachowania stadne, marońskie to moje drugie w kolejności rybcie, do których bym wrócił - pierwsze to sajki i jak pójdzie dobrze to będzie return ha ha ha, no to czekam na foty bańki i nowych podopiecznych,
Akary do fotek pozoswać nie chcą Smiley
Z resztą nie dziwie im się, mają może z 2 cm.
Gdybyś chciał zobaczyć aktualne foto bańki to kilka postów wcześniej wklejałem linki.
Zobaczymy co będzie.
Z ciężkim sercem je kupowałem (pamiętając co było ze skośnopręgimi).






« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 23:26:07 wysłane przez mrs » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #183 : Wrzesień 11, 2010, 19:56:48 »

no trochę więcej "gnatów" się przyda co by akary miały swój azyl,
btw, jak tylko cykniesz im foty to wrzucaj
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #184 : Wrzesień 11, 2010, 20:32:02 »

no trochę więcej "gnatów" się przyda co by akary miały swój azyl,
btw, jak tylko cykniesz im foty to wrzucaj
Dziś już spokojniejszy jestem.
Podawałem godzine temu jedzenie i żerowały więc wszystko raczej jest ok.
Pływały nawet przed przednia szybą, aklimatyzacja przebiega chyba dobrze.
Foty zrobie przy najbliższej okazji.

A jak tam Twój baniak?
Nie aktualizujesz wątku, przygotowania do 240l już są?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #185 : Wrzesień 12, 2010, 12:32:49 »

stary baniak bez większych zmian jak będzie chwila to wrzucę foto, dzisiaj rozglądałem się za ostronosem, który ma być w 240 l, jakiś czas mógłby popływać w obecnym ale jeszcze zobaczę, postawienie bańki wiąże się ze skończeniem mieszkania - pomalowane już jest, panele prawie położone, została w sumie jeszcze łazienka do roboty, szafka DIY pod baniak prawie gotowa - może wrzucę fotorelację,
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #186 : Wrzesień 12, 2010, 16:52:57 »

stary baniak bez większych zmian jak będzie chwila to wrzucę foto, dzisiaj rozglądałem się za ostronosem, który ma być w 240 l, jakiś czas mógłby popływać w obecnym ale jeszcze zobaczę, postawienie bańki wiąże się ze skończeniem mieszkania - pomalowane już jest, panele prawie położone, została w sumie jeszcze łazienka do roboty, szafka DIY pod baniak prawie gotowa - może wrzucę fotorelację,
Dobrze kombinowałeś no i chłodna głowa, to najważniejsze.
Postawienie baki na pół roku i później przenoszenie, likwidowanie itp. bo remont byłoby bez sensu.
Ja mam w planie remont salonu w przyszłym roku i podczas tego właśnie remontu stanie nowe szkło.
Zostaniesz przy obecnym wyglądzie baniaka czy idziesz w inną stronę, no i dlaczego ostronos?
Pisz cos w swoim wątku bo mało na forum baniaków które można podziwiać.

Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #187 : Wrzesień 12, 2010, 20:59:40 »

taa planuję coś w tym stylu co jest, ewentualnie jakieś "dodatki", kręci mnie cały czas jakiś biotop ale to musiałbym mieć dwie bańki bo wiadomo bańka biotopowa powiedzmy "ogranicza" a obecny stan i wygląd bańki mi pasuje i tak jak mówię tego będę się trzymał z ewentualnymi lekkimi odchyłami,

no i dlaczego ostronos?

- po pierwsze bo poza pielęgnicami kręcą mnie choć w dużo mniejszym stopniu ryby "węgorzowate"
- może selekcjonować Wink ewentualny narybek bo jakoś nie chce mnie się latać z nadmiarami do sklepu,
- podoba mnie się,
- wedle tego co czytałem powinien dać sobie radę z pielęgnicową obsadą (gdzieś na "zagramanicznych" stronach czytałem, że trzymali go nawet z dempsey'ami)

choć wiadomo, jeśli miałby obrywać znajdzie nowy dom.

co do mojej bańki to tak jak pisałem status quo kakadu rozrabiają i już, coś tam lekko pozmieniałem ale bez szaleństw, jak jaką dobrą fotę zrobię to na pewno wrzucę
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #188 : Wrzesień 13, 2010, 20:09:43 »

co do mojej bańki to tak jak pisałem status quo kakadu rozrabiają i już, coś tam lekko pozmieniałem ale bez szaleństw, jak jaką dobrą fotę zrobię to na pewno wrzucę
Kakadu przejda do 240l czy obsada w 100% będzie zmieniona?

Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #189 : Wrzesień 13, 2010, 20:12:41 »

kakadu prawdopodobnie pójdą ze "starą" bańką do brachola, obsadę planuję całkiem nową,
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #190 : Wrzesień 22, 2010, 22:27:38 »

mrs jak się akary sprawują? może jakieś foto? jestem ciekaw ich prezencji bo nigdy nie widziałem tych ryb w stylistyce BW;)
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #191 : Wrzesień 24, 2010, 08:32:10 »

mrs jak się akary sprawują? może jakieś foto? jestem ciekaw ich prezencji bo nigdy nie widziałem tych ryb w stylistyce BW;)
Ryby dosyć szybko rosną i najważniejsze, że są zdrowe.
To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że skośnopręgie były chore.
Po prawej stronie akwarium mają swoją kryjówkę między korzeniami.
Są płochliwe ale bez przesady.
Gdy ktoś szybko przejdzie obok akwarium to ryby uciekają między korzeni ale po chwili zaraz wypływają.
Ponieważ zbiornik stoi tuz przy wejściu do pokoju (tylko tu było miejsce) a moja żona jak sprzata to biega od jednego pkoju do drugiego to ryby częściej siedzą między korzeniami. Gdy jednak jest spokojnie, domownicy siedzą na kanapie to ryby pływają po calym baniaku.
Myslę, że obecność bystrzyków ogonopręgich pozytywnie wpływa na chęć wypłyniecia akar z kryjówek.
Generalnie, mam w planie nakleić czarny brystol na boczną szybę tak by każde minięcie akwarium nie płoszyło ryb.
Z drugiej jednak strony, ryby w końcu będą musiały się przyzwyczaić do takiego a nie innego stylu życia.
Skalarom np. to nie przeszkadzało.

Fotke postaram się zrobić wieczorem.
Mam ostatnio mniej czasu stąd problem z aktualizacjami.
No i dalej walcze z tz tym czymś białym porastającym moją przednią szybę.
Nie chcę w takich warunkach robić zdjęcia bo wstyd trochę.

Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #192 : Wrzesień 24, 2010, 15:17:20 »

no z ławicą dobry pomysł powinny onieśmielać trochę akary, wiadomo, że chociażby przy pielęgniczkach są zalecane w tym samym celu bo są swoistym "radarem" wykrywającym drapieżniki, a brystol naklej bo marońskie są płochliwe i taka ich natura także warto zminimalizować sytuacje stresowe.

czekam na foty,
pzdr
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #193 : Wrzesień 24, 2010, 21:35:15 »

no z ławicą dobry pomysł powinny onieśmielać trochę akary, wiadomo, że chociażby przy pielęgniczkach są zalecane w tym samym celu bo są swoistym "radarem" wykrywającym drapieżniki, a brystol naklej bo marońskie są płochliwe i taka ich natura także warto zminimalizować sytuacje stresowe.

czekam na foty,
pzdr
Ale, szczerze mówiąc, widziałem bardziej zestresowane ryby.
Przy akarach wygląda to tak, że przechodząca obok zbiornika żona płoszy je i ryby robią nagły zwrot w kierunku prawej strony po czym wracają do miejsca w którym się pasły. Z kolei na mój widok podpływają do zbiornika. Fajnie to wygląda jak razem z ławicą ogonopręgich pływa jakaś zdesperowana i głodna akara czekając na jedzenie.
Zauważyłem też, że akary gardzą pokarmem płatkowanym i w granulatach. Kochają wręcz mrożoną ochotkę i mrożony wodzień. Planuje spróbować z mrożonymi sercami (są w moim zoologu w sprzedaży).
Pokarm suchy tetry podaje jako uzupełnienie i często nim plują, o tropicalu nie wspomnę.

Fotkę zrobie po weekendzie. Dziś mi się już nie chcę, jutro cały dzień mnie nie ma a w niedziele podmiana wody i czyszczenie filtra więc raczej baniak nie nada się do fotografowania.
Wracam też do cotygodniowych podmian wody, ale o tym już chyba pisałem.
Przez dlugi czas wydawało się, że raz na dwa tygodnie wystarczy ale teraz stwierdzam, że to za mało.
Myslę jednak, że w większym szkle podmiany raz na dwa tygodnie będzie ok.

Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #194 : Wrzesień 26, 2010, 09:59:54 »

ja ochotkę wykluczyłem całkowicie z menu, jest to dość "brudny" pokarm i kiedyś najprawdopodobniej zaszkodził moim podopiecznym no i nie tylko moim, serca też sobie darowałem - ponoć rybom pokarmy pochodzące od zwierząt ciepłokrwistych szkodzą.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: