Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Radan 112L  (Przeczytany 16570 razy)
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #15 : Luty 20, 2011, 10:10:29 »

Pamiętam jakoś z rok temu miałęm akwarium 18L z piaskiem, światło 2x5W - Jedna świetlówka niebieska - na wieczór i druga jakaś tam normalna, ale obie świeciły razem w dzień, a na wieczór zostawiałem tylko niebieską) Trawka o dziwo w piasku rosła, nawet szybko, miała kłącza pod piaskiem itd, niestety w tym małym akwarium ciągle miałem plagę glonów i co z niej nowego urosło to zachodziło glonami i tak pokolei z nowymi "kłosami". Do dziś nie wiem, co ją tak popędzało do wzrostu?! Światło? Podłoże? Woda? (nie badałem tam wody - to była tylko wylęgarnia gupików). Może coś innego... nie wiem.
Zapisane

Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #16 : Styczeń 26, 2017, 00:21:40 »

Witam wszystkich ponownie. Długo mnie nie było. Ale hasło pamiętałem Smiley
Zapisane

Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #17 : Styczeń 26, 2017, 02:20:21 »

Troszkę się u mnie zminiło. Dojrzałem jak akwarium Smiley. Zwiększyłem litraż na 240l. Przerobiłem już malawi. Pyszczaczki - Fajne rybki, zadziorne.
Ale brakowało mi zieleniny. I teraz mam dylemat. Akwa dojrzało. Stoi już miesiąc. Tydzień temu wpuściłem zbrojniki (które są ze mną od początku przygody). Mam do Was pytanko odnośnie obsady. Kusi mnie by wrócić do bojka i neonków. Polecacie coś innego. Każda sugestia mile widziana. Planuje akwarium roślinne. Oświetlenie narazie liche ale dołoże 2x39 T5, więc wyjdzie 0.6w/l. Filtr JBL 900, podłoże piach (namawiają mnie na Dark Soil), CO2 nabijam jutro bo malutkie 7,5 z kalkulatora. NO3=25. reszta w normie. Dzięki jeszcze raz.
Zapisane

Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #18 : Styczeń 26, 2017, 16:39:11 »

podłoże piach (namawiają mnie na Dark Soil),
Żadne dark soil. Ziemia ogrodowa, na to żwirek, z przodu piach (tam gdzie nie ma roślin) i bez problemów. A aktywne podłoża raz wchłoną nawozy, raz wyrzucą i glony gotowe. No chyba, że masz chemię i nawożenie w małym palcu ;p
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #19 : Styczeń 27, 2017, 07:54:04 »

Kadafix masz może baniak na ziemi ogrodowej? Co do nawożenia to mam blade pojęcie. Z 3 lata miałem Malawi więc zero roślinności.
Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: