Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: babelkujace rosliny  (Przeczytany 4077 razy)
1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115

Akwarystyka jest Moja odskocznia od rzeczywistosci


« : Marzec 20, 2010, 17:12:29 »

hmmmm nie jest to pytanie a ciekawe spostrzezenie


A wiec przez pomylke spuscilem okolo 45 % wody z akwarium .... przy co tygodniowych podmianach wody zostawilem przez przypadek waz w akwarium i pojechalem na zakupy .... musialo cos sie zassac i woda sama powoli splynela do wanny Smiley


Po przyjezdze zaczelem dolewac nowa wode prosto z kranu bo to okolo 200 litrow Smiley  dodalem jak zwykle dwa nawozy " LeafZone" i "florinaAxis"


Po wlaniu calej wody moje rosliny chyba pekaly ze szczescie ..... 70 % powierzchni roslin bombelkowalo tak ze akwarium wygladalo jak by bylo cale podlaczone pod brzeczek Smiley

Nie pierwszy raz wymieniam wode i wiem ze przy podmiankch widac male kulki powietrza ale to nie to


Kazdy lisc wydawal z siebie prawdziwe strumienie bombelkow... okolo 2-3 na sek ... trwalo to do dzis do rana Smiley


Musze przyznac ze wygladalo to przepieknie jak jest dziwnie stworzona nasza natura Smiley
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #1 : Marzec 20, 2010, 23:50:09 »

szkoda,że zdjęcia nie zrobiłeś ja też się muszę zabrać za swoje roślinki w maju funduje im co2 Smiley pozdrawiam i życzę szampańskich roślinek co dnia Wink
Zapisane

1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115

Akwarystyka jest Moja odskocznia od rzeczywistosci


« Odpowiedz #2 : Marzec 21, 2010, 04:03:48 »

wlasnie .... dodam ze podaje co2 z bimbrowni .... az pieknie popatrzec na tak wesole roslinki Smiley
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #3 : Marzec 21, 2010, 07:48:02 »

Poczekaj jeszcze troszkę to już możesz nie być taki szczęśliwy Wink skoro dolewałeś wody prosto z kranu była to woda nasycona przeróżnymi gazami np. CO2, O2, a przede wszystkim Cl2 co powinno Cię martwić... te bąbelki to właśnie głównie chlor, który ucieka z wody dlatego istnieje potrzeba odstania wody min 24h
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
jareczek3x3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #4 : Marzec 21, 2010, 10:02:46 »

Podejrzewam że już nie długo będziesz się cieszył z tego bąbelkowania, woda dobrze jak odstoi pewien czas a i dobrze jak przy tym napowietrzysz ją
pzdr.
Zapisane
1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115

Akwarystyka jest Moja odskocznia od rzeczywistosci


« Odpowiedz #5 : Marzec 21, 2010, 14:54:15 »

Od 12 lat leje wode nieodstana .... i nie mam z tym zadnych rpoblemow  Smiley Z  tego co wiem ta woda jest pobierana z  jezior z pennsylvanii wiec nie mam sie czego martwic ... zero chloru i wszytko no2 no3 amonia na poziomie 0  ph na poziomie 7.0



Tak samo z brzeczkiem .... nigdy  nie napowietrzalem ... mam gdzies brzeczek ale jak stoi pod szafka neipodlaczony tak stal Smiley


A zdjecia nie udalo mi sie zrobic gdyz córka miala pierwsze urodziny i gdzies aparat sie zapodzial Smiley
Zapisane
jareczek3x3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 108


« Odpowiedz #6 : Marzec 21, 2010, 14:56:36 »

Od 12 lat leje wode nieodstana .... i nie mam z tym zadnych rpoblemow  Smiley Z  tego co wiem ta woda jest pobierana z  jezior z pennsylvanii wiec nie mam sie czego martwic ... zero chloru i wszytko no2 no3 amonia na poziomie 0  ph na poziomie 7.0



Tak samo z brzeczkiem .... nigdy  nie napowietrzalem ... mam gdzies brzeczek ale jak stoi pod szafka neipodlaczony tak stal Smiley


A zdjecia nie udalo mi sie zrobic gdyz córka miala pierwsze urodziny i gdzies aparat sie zapodzial Smiley

tylko pogratulować takiej wody.
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #7 : Marzec 23, 2010, 19:32:55 »

podepne sie do tematu bo podobny bym i tak zalozyl...

mam pytanie bo od dwoch dni swieca mi tylko 2x20W w moim 112l baniaku bo trzecia swietlowka sie zepsula i dopiero na dniach bedzie znowu na chodzie ale do rzeczy...
caly czas nawoze CO2 i planta gainer pro oraz Filtus floran Fe no i gdy swiecily 3x20W to nie babelkowaly w ogole rosliny, teraz babelkuja i to dosc mocno, wiem ze to dobrze znaczy ale czy w takim razie lepiej zostawic 2x20W czy swiecic 3x20W ? a moze inaczej swiecic 3x20W tzn np przez wiekszosc czasu 2x20W a gdzies w srodku dnia na kilka godzin 3x20W? czy nie ma to roznicy?
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115

Akwarystyka jest Moja odskocznia od rzeczywistosci


« Odpowiedz #8 : Marzec 24, 2010, 03:13:13 »

moim zdaniem uzwaj metady ktora najbardziej pasuje roslinkom !!!


Czyli jesli  twoje roslinki zaczna rosnac przy 2x20 w to uzyj tej opcji .

Zapisane
michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #9 : Marzec 24, 2010, 19:37:27 »


podepne sie do tematu bo podobny bym i tak zalozyl...

mam pytanie bo od dwoch dni swieca mi tylko 2x20W w moim 112l baniaku bo trzecia swietlowka sie zepsula i dopiero na dniach bedzie znowu na chodzie ale do rzeczy...
caly czas nawoze CO2 i planta gainer pro oraz Filtus floran Fe no i gdy swiecily 3x20W to nie babelkowaly w ogole rosliny, teraz babelkuja i to dosc mocno, wiem ze to dobrze znaczy ale czy w takim razie lepiej zostawic 2x20W czy swiecic 3x20W ? a moze inaczej swiecic 3x20W tzn np przez wiekszosc czasu 2x20W a gdzies w srodku dnia na kilka godzin 3x20W? czy nie ma to roznicy?

 Cytując z innego forum:

"Oryginalne eksperymenty EI podążały za tą linią rozumowania i poziom światła był nieustannie zwiększany, aby spowodować większą i większą prędkość pobierania. W pewnym momencie, fizyczne ograniczenia pobierania zostały osiągnięte, gdzie zwiększanie poziomu światła, nie powodowało już zwiększenia prędkości pobierania lub prędkości wzrostu. Ta granica była na poziomie 1.3-1.6 Wat/litr, więc dla zbiornika 80 litrów, dodanie więcej niż 100-120 Wat w świetlówkach T5, nie spowodowałoby zwiększonego tempa wzrostu. Wartość 1.3-1.6 Wat/litr, może być rozważana jako nie limitująca, ponieważ rośliny nie mogą już zrobić pożytku z większej intensywności światła, niż ta wartość. Przy tym nie limitującym oświetleniu możemy wiec zmierzyć, szybkość pobierania różnych składników pokarmowych. Skoro dodanie większej ilości światła nie powodowało zwiększonego pobierania tych składników, to zmierzone prędkości pobierania przy nie limitującym świetle, mogą również być rozważane jako nie limitujące wielkości pobierania składników."

Jest tu jasno napisane, że ilość światła ma wpływ na szybkość rośnięcia roślinek. Jeśli roślinkom jest dobrze i Tobie odpowiada szybkość ich wzrostu to może i być  tak jak napisałeś:)

Chociaż ja bym polecał przez większość czasu świecić 2x20W, a potem w środku dnia dołączyć na kilka godzin kolejne 20W.



 
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #10 : Marzec 24, 2010, 19:47:54 »

i chyba tak wlasnie zaczne robic ze zakupie timery i ustawie tak:
1x20W od 10:00-10:30
2x20W od 10:30-19:30
3x20W od 14:00-16:00 (tutaj jeszcze sie zastanawiam nad innymi godzinami)
1x20W od 19:30-20:00

w ten sposob zrobie efekt wschodu slonca, poludnia oraz zachodu slonca
co o tym myslicie ?;>

co do bablekowania to chyba faktycznie lepiej bedzie moim roslinom 2x20W przez wiekszosc czasu bo widze ze poprawia sie ich kondycja i skacza dalej do gory i babelkuja, wiec widac same poprawy
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #11 : Marzec 24, 2010, 20:53:33 »

A wiecie..ja mam akwarium 25l które stoi niedaleko okna. W godzinach około 10-13 na akwarium padają bezpośrednio promienie słoneczne (od góry, na taflę wody) i właśnie w tych godzinach bardzo mocno bombelkują mi roślinki (głównie Hemiantus, bo na niego pada najwięcej światła). Nie mam bimbrowni, nie daję nawozów, filtr chodzi 24/dobę, rybek jest tylko kilka sztuk więc niedotlenienia nie ma na bank. Światło sztuczne włączam natomiast tylko w godzinach 16-23 .

Byłam przekonana w teorii że to CO2 wpływa na bombelkowanie roślin ale jednak okazuje się inaczej - światło Smiley .
Oczywiście nie polecam ustawiania akwarii przy oknach bo glonów nitkowatych (takie dłuuuuugie plączące się nici) mam aż w nadmiarze Smiley . Póki co..jeszcze nie szkodzą roślinom, ale kiedyś będę musiała coś z nimi zrobić. Glony te oczywiście są zdecydowanie spowodowane światłem słonecznym, bo w innych akwariach przy takich samych parametrach a bez promieni słonecznych po tych glonach nie ma ani śladu.
Zapisane

1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115

Akwarystyka jest Moja odskocznia od rzeczywistosci


« Odpowiedz #12 : Marzec 24, 2010, 21:48:59 »

i chyba tak wlasnie zaczne robic ze zakupie timery i ustawie tak:
1x20W od 10:00-10:30
2x20W od 10:30-19:30
3x20W od 14:00-16:00 (tutaj jeszcze sie zastanawiam nad innymi godzinami)
1x20W od 19:30-20:00




Ja mysle ze to bardzo dobry pomysl !!!!
Zapisane
michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #13 : Marzec 25, 2010, 11:35:44 »


Oczywiście nie polecam ustawiania akwarii przy oknach bo glonów nitkowatych (takie dłuuuuugie plączące się nici) mam aż w nadmiarze Smiley . Póki co..jeszcze nie szkodzą roślinom, ale kiedyś będę musiała coś z nimi zrobić. Glony te oczywiście są zdecydowanie spowodowane światłem słonecznym, bo w innych akwariach przy takich samych parametrach a bez promieni słonecznych po tych glonach nie ma ani śladu.

  To chyba tez zależy od strony z jakiej znajduje się okno. Przekonałem się o tym stawiając słoiki z wodą z akwarium na parapetach dwóch okien, celem wychodowania jedzonka dla krewetek.

  Właśnie słoik na oknie wschodnim, po dwóch tygodniach zarósł krasnorostami, nitkami zielenicami, podczas gdy w drugim ledwo co mogłem dopatrzeć się jakiejś zielenicy. Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: