Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Hodowla Pielęgnic Amerykańskich
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla Pielęgnic Amerykańskich  (Przeczytany 43623 razy)
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #30 : Kwiecień 26, 2010, 20:09:47 »

Cytuj
Na temat inteligencji sprzedawców nawet szkoda się wypowiadać.

Tak, nie wszystkich sprzedawców, ale wielu. Wielu jest niekompetentnych. Tego nawet osobiście pytałem - mając wątpliwości - to jeszcze raz powiedział że to pomarańczowopłetwa. Bo co miał powiedzieć? Skoro to samo jakiś czas wczesniej napisał na akwarium  Wink A w przypadku sprzedawnia pielęgnic taka niekompetencja ma często opłakane skutki...  Nie można ludziom sprzedawać pielęgnic w nieodpowiedzialny sposób.


Cytuj
Wciągnąłem w akwarystykę jednego z sąsiadów - ojca mojego kolegi. Zajął się nią na poważnie - ma już duże doświadczenie i wiedzę

Heheh, to ostro działasz Hubi  Wink  Inspirujesz ludzi, indoktrynujesz, lol  Smiley  Pozytywnie - dobry akwarysta zaraża przecież swoją pasją otoczenie Smiley

Cytuj
na temat wody, ale mało wie na temat ryb..... no i zaufał sprzedawcom i wczoraj zastanawiałem się co to mu pływa w tym 45l, bo nie pamiętałem nazwy, ale właśnie mi Groundman przypomniałeś, że ta ryba to Aequidens Pulcher, ale już mu wczoraj powiedziałem, że ta ryba będzie miała ze 20 cm.

No to swietnie :/  Akara w 45 litrach.... :/ Jedna chociaż czy parke kupił? Jeśli pytał sprzedawce i ten mu to sprzedał znając litraż akwarium...  to przykre. Nie sprzedaje się pielęgnic do 45 litrów Sad  (choć w bardzo starych ksiązkach pisze że 50 l jest ok, ale to przesada troche, wydaje się to mało - napewno na rozpoczęcie hodowli, tj. trzymanie kilku sztuk czy pary), nie mówiąc że jeszcze może z innymi rybami....
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #31 : Kwiecień 26, 2010, 20:10:59 »

Akary błękitne są w trzech sklepach

trudno, tak to niekiedy bywa,

btw, też łyknąłem gazetkę - "ameryki nie odkryli" ale nie zaszkodzi mieć,
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #32 : Kwiecień 26, 2010, 20:16:09 »

Cytuj
Akary błękitne są w trzech sklepach
trudno, tak to niekiedy bywa,

E tam, przynajmniej teraz cieszysz się widokiem młodych kakadu  Wink  Smiley

Cytuj
btw, też łyknąłem gazetkę - "ameryki nie odkryli" ale nie zaszkodzi mieć

No nie zaszkodzi, zgadzam się  Smiley  Są przynajmniej podstawowe informacje.
BTW. W sklpeie była jeszcze druga gazeta akwarystyczna - narazie nie kupiłem, tak tylko przejrzałem - Bleher odkrył jakieś nowe gatunki ryb, były foty - chyba jakieś pielęgniczki tam były, kąsaczowce itd. Ale jak to w sklepie - nie zdążyłem sięprzyjrzeć i zapoznać dokładnie z tym wszystkim  Wink
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 26, 2010, 20:17:36 »

No właśnie tam jest parka.

A co do zarażania to najpierw było nas dwóch i jeszcee kolega, który od dawna już miał, ale najpierw interesował się tym jego tata - wciągnął mnie kolega, a potem w to wciągnąłem jeszcze dwóch i jeszcze jeden się sam zainteresował, a kolejny jest w trakcie zastanawiania Cheesy, ale zaangażował się chłopak - chodzi ze mną po Pielęgnice do miasta, pyta się co i jak, jakie ryby do czego, jakie by mógł mieć itd., więc akwarystyka zaraża Wink. Grunt to naprowadzać ich na dobry trop, żeby potem herezji nie głosili i wciskali ludziom Akar do 45 litrów. Z resztą daleko szukać. Ja dzięki takim namowom miałem Paratheraps'a w 20l na początku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 20:19:36 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #34 : Kwiecień 29, 2010, 09:34:29 »

To jest maskara - paraheraps w 20 l czy para akar w 45... :/


edit: Informacja  gość w Łodzi ma do sprzedania  Electric Blue Dempsey, nie wiem jaka cena
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #35 : Maj 14, 2010, 21:30:11 »

To jest maskara - paraheraps w 20 l czy para akar w 45... :/

Niestety, dużo się wtedy czytało co prawda, ale wychodziłem z założenia, że pan ze sklepu wie lepiej, no ale potem się kupiło większe akwaria i było ok Wink. Doczytało literatury i NIE WIERZYŁO sprzedawcom przede wszystkim.

PS. Po długim czasie poszukiwań wreszcie znalazłem Tilapię Buttikoferi w sklepie - w Kaliszu. Już pływa w bańce Smiley.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2010, 12:56:35 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #36 : Lipiec 25, 2010, 13:06:12 »

jako, że wątek zamiera a przeglądałem youtube to na I-szej stronie wrzuciłem trzy pielęgnice w naturalnym środowisku, nowe są podkreślone
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #37 : Grudzień 12, 2010, 14:41:36 »

Hej, mam do odstąpienia kilka pielęgnic zeber. Wszystkie z własnej hodowli, zdrowe, energiczne. Mogą być świetnym uzupełnieniem do akwarium z większymi gatunkami pielęgnic, a można je też trzymać parami w akwa jednogatunkowym.

Na zbyciu mam dobrane pary lub grupke młodych ryb.
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #38 : Grudzień 12, 2010, 15:07:55 »

daj ogłoszenie w dziale giełda może, bo ten wątek ewidentnie skonał niestety.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #39 : Grudzień 13, 2010, 08:25:59 »

Masz racje, dodam info w ogłoszeniach Smiley
Zapisane
Topielec
Zainteresowany
**
Wiadomości: 126


WWW
« Odpowiedz #40 : Marzec 04, 2011, 20:24:15 »

Do wszystkich miłośników pielęgnic papa Chciałbym zgromadzić nas wszystkich w jednym miejscu, aby wreszcie móc rozmawiać na temat wszystkich pielęgnic, z każdego zakątka świata i na dodatek w naszym rodzimym języku. Regulamin zabrania reklamy innych for, więc ja tego nie zrobię, a tylko nadmienię, że takie miejsce już istnieje w polskiej sieci. Dociekliwi je odnajdą, wszak dobrze wiedzą, jak brzmi słowo "pielęgnicowate" po łacinie Wink Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że nie złamałem regulaminu!
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 20:25:47 wysłane przez Topielec » Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #41 : Kwiecień 01, 2011, 11:55:20 »

miedzy innymi skosnopregie (link podrzucony dla mnie przez Drago)
Zapisane

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: