Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Uzupełnienie obsady do 112L - Czy warto?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Uzupełnienie obsady do 112L - Czy warto?  (Przeczytany 883 razy)
Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« : Marzec 13, 2010, 11:41:41 »

Witam wszystkich. Może zaczne od początku. Akwarium wystartowało miesiąc temu. Dojrzewało 2,5 tyg. Pierwszymi mieszkańcami były samiec bojownika i 2 samiczki oraz zbrojnik niebieski. Wczoraj dokupiłem 9 neonek czerwonych, zbrojnika niebieskiego i złotego, oraz jedną samiczkę bojownika. Woda jest miekka Ph 7 -7,5, temperature utrzymuję stałą - 26 stopni C. I teraz nie wiem czy zakończyć juz na tym etapie czy jeszcze zwiększyć obsadę. Np. z 6 szt neonek i z 5 otosków. Z góry dzięki za podpowiedzi.
PS. To moje pierwsze akwarium.

Akwarium 112L
Oświetlenie 2 X 18W
Filtr wew. aqua szut 500,
Grzałka Aqua szut HOT 2005 - 200W
Podłoże czarny żwir bazaltowy,
Flora:
Bakopa drobnolistna, echinodorus, kabomba karolińska, Vallisneria, i dwie roślinki pływające których nazw nieznam. (Raz w tyg. nawoże Sera florenette A, Co dwa dni Planta Gainer Pro Ferro+)
Fauna:
Bojownik Syjamski 1/3, Neon Czerwony 3/4, Zbrojnik niebieski x2, Zbrojnik złoty x1.
Zapisane

bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1 : Marzec 13, 2010, 13:26:50 »

mozesz dolozyc te 6neonek, nawet bedzie lepiej jak to zrobisz, oraz te otoski takze mozesz dac i masz wtedy fajna obsade, nie bedziesz mial na pewno przerybienia i beda sie dosc ladnie komponowaly wszystkie ryby Wink
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Radan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2010, 14:59:46 »

Dzięki. Z tym komponowaniem to juz fajnie wygląda tylko moja żonka twierdzi że za niebiesko (bojek niebiesko-żółty, 2 samiczki przybierają już niebieski odcień). Właśnie zbadałem odczyn pH oraz NO3. pH=7,5, NO3=10. Mam nadzieje że to są dobre wyniki. Jak często badać wodę? i czy kranówke też warto badać czy nie ma takiej potrzeby?
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2010, 17:07:03 wysłane przez Radan » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: