Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: paratilapia polleni  (Przeczytany 12623 razy)
waldemark35
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 49


« : Marzec 02, 2010, 17:28:22 »

witam. mam pewien problem, większość pielęgnic udaje mi się doprowadzić do rozrodu. paratilapie polleni są jak zaczarowane i mi się nie udaje. ma może ktoś doświadczenia z tą rybą?
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #1 : Marzec 02, 2010, 20:32:28 »

Pisałem to już w tym temacie:  http://www.akwarium.net.pl/forum/ryby-akwariowe/tilapia-butikoferi/msg273687/#new  - tilapie to piękne ryby ale mało spopularyzowane, mało kto je miał i hodował, toteż mało kto zabiera głos w tematach o nich. Proponowałbym więc połączenie tematów i założenie jakiegoś tematu zbiorczego ogólnie o tilapiach, w przeciwnym razie pojedyńcze osobne tematy porozrzucane po różnych miejscach forum niczego konkretnego nie przyniosą i będą świecić pustkami.... 


A co do tego konkretnego problemu - w sumie nie słyszałem nigdy o jakiś problemach przy rozmnażaniu takiego gatunku które by występowały i były charakterystyczne dla gatunku. Może chodzi o to że parka jest mało dobrana? Albo zbyt młoda? No nie wiem...
Zapisane
waldemark35
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #2 : Marzec 02, 2010, 20:38:58 »

myślalem dokładnie to samo, ale samiec sam wybrał samice. wszystko wygląda ok są przygotownia do tarła i po 2 dniach ochota im przechodzi Sad to już dorosłe ryby samiec ok 28cm.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 02, 2010, 20:50:16 »

Proponuję pokamy wysokobiałkowe. Zwiększają one płodność. Może np. Ovovit albo karmienie jajkami itp. Trzeba poeksperymentować Wink.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2010, 07:26:25 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #4 : Marzec 02, 2010, 20:51:16 »

myślalem dokładnie to samo, ale samiec sam wybrał samice. wszystko wygląda ok są przygotownia do tarła i po 2 dniach ochota im przechodzi Sad to już dorosłe ryby samiec ok 28cm.


Hym... to że samiec sam wybrał samice, i że mają już znacznie ponad 20 cm to zmienia postać rzeczy....  I eliminuje moje domysły  Wink  To miałeś ich więcej, i sie z tego parka dobrała, tak? Czasem jeszcze parka nie decyduje sie na tarło jak jest "ciasno" w akwarium, ale zakładam że u Ciebie mają dosyć miejsca....  Może coś nie tak z parametrami wody? Ale nie wiem czy akurat polleni potrzebuje jakiś bardzo specjalnych parametrów...  Trzeba by zasięgnąć rady kogoś kto je już rozmnażał....
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 02, 2010, 20:53:43 »

Temat mi przypomina Vieja - Paratheraps. Tylko gromadka ogarnia o co chodzi, a reszta nic o tym nie wie. Mam wrażenie, że pielęgnice to w Polsce temat "tabu" Wink
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #6 : Marzec 02, 2010, 20:54:12 »

*  i jeszcze offtopic  Wink

waldemark35, czeka na Ciebie jeszcze temat o Parathetrapsach-Viejach  Good !  Bo wspominałeś że hodujesz fenestratum, to może byś zidentyfikował ryby Hubiego, czy są podobne do fene? No i nie wkleiłeś jeszcze fotek swoich rybek  Wink  Zajrzyj tam do tematu, i sorry za offtop  Smiley
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #7 : Marzec 02, 2010, 20:56:25 »

Temat mi przypomina Vieja - Paratheraps. Tylko gromadka ogarnia o co chodzi, a reszta nic o tym nie wie. Mam wrażenie, że pielęgnice to w Polsce temat "tabu"

Hihi, tak Hubi, mam dokładnie te same odczucia!  Good !  Ale wspólnymi siłami możemy to zmienić  Wink  Ofc są to ryby które są propozycją tylko dla posiadaczy większych akwariów, i to także zawęża krąg potencjalnie zainteresowanych
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 02, 2010, 21:00:40 »

Tak szczerze, nie obrażając nikogo - niczego. To nie widzę "życia" w rybach typu Gupiki i Neonki. Dla mnie nie mają potencjału i inteligencji takiej jak Pielęgnice.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2010, 20:52:34 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
waldemark35
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #9 : Marzec 02, 2010, 21:03:12 »

narazie nie hoduje a trzymam Smiley hoduje inne pielęgnice, niestety zbyt niewielki Sad. co do fotek to nie umiem ich zamieścic. udało mi się to na innym forum był tam temat fotki młodch vieja
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #10 : Marzec 02, 2010, 21:18:01 »

Wejdź np. na efotek.pl i wklej tu tylko linki mozesz tez użyć [/img] link [img]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2010, 20:53:57 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
waldemark35
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #11 : Marzec 20, 2010, 18:02:02 »

temat zamykam. rybcie idą do sprzedania więc nie ma sensu ciągnąć wątku
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: