Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « bojownik już też chory - cała obsada pewnie padnie
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: bojownik już też chory - cała obsada pewnie padnie  (Przeczytany 9150 razy)
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #15 : Luty 10, 2010, 10:34:26 »

Mloim zdaniem roślinkom możesz zrobić kwarantatnnę i wrzucić.
Czytałam gdzieś (w książce "Ryby w akwarium słodkowodnym" bodajże), że można rośliny wrzucić do wody z solą na jakiś czas.
Ale musisz zweryfikować ile tej soli i jakie rośliny (np.zwartki soli w dobrze nei znoszą)
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #16 : Luty 10, 2010, 21:05:52 »

Ja wszystkie nowe roślinki przez 2 dni dezynfekowałam profilaktycznie w roztworze FMC kilkudziesięciokrotnie mocniejszym niż jest podane w instrukcji na kąpiel rybek. Ostatnią partię odkaziłam trochę niedokładnie i teraz za karę mam plagę zatoczków ale i Helenka przywędrowała Cheesy
Jak masz w starym zbiorniku zatoczki to możesz je wpuścić do dojrzewającego akwa i sypnąć trochę jedzenia dla rybek. Jak już akwa dojrzeje pamiętaj żeby rybki wpuszczać do niego powoli, po 2 - 3 szt co parę dni, żeby bakterie nitryfikacyjne mogły wyrobić. I unikaj wszelkiej chemii - odkażaczy, uzdatniaczy itp.
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: