Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mikroflora w filtrze.  (Przeczytany 4598 razy)
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« : Grudzień 31, 2003, 17:01:05 »

Czy to prawda że pożyteczne bakterie znajdujace się w filtrze wewnętrznym (wkład gąbka) zaczynają umierać po 30 minutach gdy filtr nie pracuje?? (gdy nie ma przepływu wody). Bo przeczytałem to gdzieś ostatnio i sie nieco przestraszyłem, gdyż podmiana wody w moim akwa trwa okolo 60 minut (akwa 180L) i na ten czas gdy zaczyna on wystawać znad lustra wody to go wyłanczam zeby strumień wody nie zrobił zamętu spadając z góry (filtr wysoki Wink bo Fluval 4plus )
Pozdrawiam!
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Grudzień 31, 2003, 19:43:53 »

Moga wytrzymac i kilka godzin. Pewnie przez ten czas cos tam tych bakterii nitryfikacyjnych padnie, ale poza tym bez obaw.
Moze je zabic np. woda kranowa przy myciu gabki. Dlatego lepiej ja myc w wodzie z podmiany.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #2 : Grudzień 31, 2003, 20:12:29 »

a najlepiej mieć dwa filtry i czyścić je na przemian Cheesy
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #3 : Grudzień 31, 2003, 20:14:44 »

Podajcie mi nazwy jaiś cichych i tanich filtrów do akwarium o pojemności 50 litrów.
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #4 : Grudzień 31, 2003, 20:57:02 »

AquaEl fan typ 2 będzie dobry. Cichy wewnetrzny i baaardzo wydajny. Praktycznie niezniszczalny. Cena około 30-40zł.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #5 : Grudzień 31, 2003, 21:02:02 »

Mam filtr AQUA EL PAT-midi PEARL i muszę powiedzieć że pracuje on jak tir nie mogę w nocy spać przez ten hałas więc czy ten fan 2 jest naprawdę cichy bo niechcę mieć dwóch tirów?
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
zeberko
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #6 : Grudzień 31, 2003, 21:11:39 »

Mam akwarium 80 litrowe dwa małe filtry wewnętrzne, kupiłem dwa dłuższe wężyki w sklepie akwarystycznym i nałożyłem zamiast tych firmowych na drugim końcu wstawiłem zaworek do regulacji pompek i tak reguluję przepływ powietrza w filtrze na noc przykręcam i jest ciszej a drugi wężyk wkładam do akwarium i też jest cicho na dzień puszczam na fula. Idzie wytrzymać akwarium mam tuż przy głowie (blisko łóżka). Praktykuję to od 4 lat.
Pozdrawiam  Cheesy
PS
Szczęśliwego Nowego Roku Wszystkim Miłośnikom Flory i Fałny Wodnej
Zapisane

80l, 1 grubowarg zielony, 3 żałobniczki, 3 kiryski spiżowe, 1 zbroinik niebieski
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: