Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomocy przy zołożeniu  (Przeczytany 18363 razy)
aresik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


« : Luty 03, 2010, 08:37:31 »

Witam napewno ten temat już się pojawił ale chciałem popytać tych którzy mają oczka wodne i wiedzą na ich temat dużo. Zamierzam założyć na wiosnę oczko o wymiarach 2m na 2m i głebokości na 1m . Potrzebuję pomocy jak zrobić i wogóle nigdy nie miałem styczności z oczkiem Sad
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 22:20:29 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

do moderatora , proszę o usunięcie mnie z forum!
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #1 : Luty 03, 2010, 09:12:41 »

Są formy do oczek i to jest najprostszy sposób. Kopiesz dziurę, dopasowujesz formę, lejesz trochę wody pod spód, żeby się forma dopasowała i tyle, a reszta jak w akwarium. Mój ojciec ma oczko, robił dwa razy, bo zmieniał formę na większą. Dobrze jest wybrać formę z półką, to będziesz miał płytsze miejsc, gdzie będą się tarły ryby. Wokół układasz kamyczki, rośliny w koszach do wody, trochę roślin do środka luzem, duży filtr, choćby samodzielnie zrobiony z pompy, beczki i gąbki obiciowej.

Może być oczko z folii, trzeba kupić taką grubą, ale to i tak jest na 5 lat maksymalnie, potem robią się dziury. Sąsiad ma i nie jest zadowolony. Dodatkowo, jest gorzej to zamaskować, bo powinno być od razu trochę niżej zrobione, żeby można było obłożyć z wierzchu brzegi. Folia jest śliska, łatwo się tam wpada  Cheesy

Można zrobić konstrukcję na stałe z siatkobetonu jak pod linkiem http://oczkowodne.net/oczko.php#zbrojenie
Zapisane
aresik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


« Odpowiedz #2 : Luty 03, 2010, 12:44:24 »

Dzięki za link:) poczytam a jak bedę miał jeszcze jakies pytanie to napisze.Smiley
Zapisane

do moderatora , proszę o usunięcie mnie z forum!
M G
NIE NABIJAĆ POSTÓW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 181


gg: 12084964


WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 06, 2010, 17:27:00 »

Witam
Ja mam oczko z foli, na którą jest położona siatka mątażowa i klej do płytek na którym są przyklejone kamienie.
Dużo lepiej wygląda to od plastiku czy foli. Całość jest naturalna.
Rośliny nie muszą być w donicach możesz zrobić zagłębienia, pułki lub kieszenie z dużych płaskich skał posklejanych lub betonu
Zrobiłem wszystko właśnie w ten sposób i mie sie podoba  Grin

Co do tego że folia będzie przeciekać po 5 latach się nie zgodzę. Znajomy ma pseudo basen z foli również betonowanej już 8lat i się trzyma.
Żeby folia wytrzymała więcej niż 5 lat musi być dobrze położona, nie może być ostrych zagięć i powinna być położona na odpowiednim podłożu, aby ewentualnie krety czy korzenie nie poprzebijały
Pozdrawiam  papa
Zapisane

Cool I'm your Master Cool

http://www.akwa-pasja.pl

papa Pozdrawiam [/color
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #4 : Luty 06, 2010, 17:47:19 »

Trochę się namęczyłeś, a folia z nałożoną warstwą kleju, kamieni i czegokolwiek innego, to już nie jest folia, tylko co innego.
Pisałem o znajomym, który ma grubą folię (samą!) i ma ten problem.
Rośliny w doniczkach w kamyczkach są według mnie bardzo dobrym pomysłem. Sadzi się tam rośliny częściowo wynurzone, a na zimę można doniczki włożyć do głębokiej wody, ładnie przezimują bez wożenia do domu do piwnicy i cudowania.
Zapisane
M G
NIE NABIJAĆ POSTÓW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 181


gg: 12084964


WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 07, 2010, 16:07:15 »

Może i co innego ale za to jaki efekt  Cheesy
A co do roślin to rosną u mię cały czas w tym samym miejscu bez przenoszenia cudowania itd  Good !

Choć i  tak teraz żałuje że folie dawałem, mogłem zrobić to tak jak podawałeś w tym linku z betonem zbrojonym Sad
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 16:09:52 wysłane przez M G » Zapisane

Cool I'm your Master Cool

http://www.akwa-pasja.pl

papa Pozdrawiam [/color
aresik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


« Odpowiedz #6 : Luty 14, 2010, 21:32:30 »

panowie a co z filtracją czy napowietrzaniem na jakiej zasadzie to działa ? i czy w takim oczku wodnym robi sie jakieś podmiany wody czy tylko sie dolewa to co wyparowało ?
Zapisane

do moderatora , proszę o usunięcie mnie z forum!
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #7 : Luty 14, 2010, 21:40:39 »

Stawiasz beczkę z gąbkami i filtrujesz przez nią za pomocą pompy zanurzonej w oczku, a wodę do oczka trzeba dolewać podczas suszy. 
Napowietrzanie robi filtr i spadająca woda (może być kaskada), albo robi się przez małą fontannę, taki zraszacz (zobacz na stronach - poszukaj "pompa do oczka".)
Zapisane
M G
NIE NABIJAĆ POSTÓW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 181


gg: 12084964


WWW
« Odpowiedz #8 : Luty 27, 2010, 18:29:49 »

Tylko jest jeden problem, jak zanurzysz pompę na dnie to nie będziesz miał jak czyścić ją z większych zabrudzeń.
Ja na wiosnę robię remont w oczku las moczarki (z powodu glonów) itd
a pompę hhmmm.... sam nie wiem  Smiley coś pokombinuje Tongue

Pozdrawiam papa
Zapisane

Cool I'm your Master Cool

http://www.akwa-pasja.pl

papa Pozdrawiam [/color
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #9 : Luty 27, 2010, 19:01:23 »

Pompa jest zanurzeniowa i wyciąga się ją łapiąc za przewód, albo rurę.
Zapisane
M G
NIE NABIJAĆ POSTÓW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 181


gg: 12084964


WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 28, 2010, 00:12:39 »

Tylko że w ten sposób niszczysz sobie piach wewnątrz i rurę musisz mieć na wieszczu ;/
A ja to w ogóle "pojechałem" obetonowałem rurę i przykleiłem do niej piach  Wink i przy ataku glonów tyle syfu było w pompie....  Sad
może bym zrobił gdzieś z boku coś w stylu kubełka żeby pompy nie dawać do oczka tylko sam wąż Tongue
No ale to przecież nie mój temat Tongue

MAM TERZ NEWSA Z OCZKA, WSZYSTKO MI PADŁO PRZEZ TE MROZY, NIE WYKUŁEM PRZEREMBLA... I DO TEGO TAK ŚMIERDZI  Embarrassed
W następną zimę zainstaluje napowietrzacz

aresik nie popełnij moich błędów, sadź mnóstwo roślin i nie przesadź z rybami oraz oczywiście nie kupuj filtra tylko tak jak mr. Muchomorek mówi spraw sobie jakąś beczkę Tongue
Zapoznaj się też z tym http://www.akwarium.net.pl/forum/oczko-wodne/jak-zwalczyc-glony/ to jest jakby skrót do szybkiej tragedii w moim wykonaniu  Lips Sealed

A jeśli można wiedzieć to jakie oczko chcesz zrobić z plastiku, foli czy betonu ?? ??

Pozdrawiam papa
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 01:06:35 wysłane przez M G » Zapisane

Cool I'm your Master Cool

http://www.akwa-pasja.pl

papa Pozdrawiam [/color
aresik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


« Odpowiedz #11 : Marzec 19, 2010, 16:04:10 »

chyba będę kombinował coś z betonu bo taki wkład plastkiowy to jest trochę drogi dzisiaj byłem się pytać i 200zl a pompa stówa. No ale jeszcze jest trochę czasu do zastanowienia się:) mam koty i psy czy ryby będą bezpieczne?
Zapisane

do moderatora , proszę o usunięcie mnie z forum!
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #12 : Marzec 19, 2010, 16:55:06 »

mam koty i psy czy ryby będą bezpieczne?
Kot będzie łapał ryby, chyba że spróbujesz i obsadzisz naokoło roślinami, żeby łapą nie sięgnął. Mogą być też rośliny w doniczkach na krawędzi.
A na psa trzeba uważać, bo potrafią skakać do akwarium, więc muszą mieć jak wyjść.
Zapisane
aresik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


« Odpowiedz #13 : Marzec 20, 2010, 21:58:30 »

ale lipa psa to mam owczarka podhalańskiego trochę przerośniętego Sad żeżre mi ryby jak nauczy się nurkować, w tygodniu zabieram się z robotę, Będę kopał dziurę taką wyżej kolan a można położyć folię a póżniej przycisnąć ją kamieniami?, a może wymurować z kamienie i zaprawy taki murek i do środka wody nalać, może być? a najlepiej to jak to ogrodzę takim niskim płoteczkiem przed psem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2010, 22:05:15 wysłane przez aresik » Zapisane

do moderatora , proszę o usunięcie mnie z forum!
aresik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


« Odpowiedz #14 : Marzec 21, 2010, 07:51:22 »

mam starą żeliwną wanne wykopie dół włóżę wanne i gitara, Obłóże kamieniami otoczakami  i jakieś rośliny się póżniej posadzi , zamontuje fontane i wpuszcze kilka karasi ozdobnych i myślę że gitara.
Zapisane

do moderatora , proszę o usunięcie mnie z forum!
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: