Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Darecki 120 L  (Przeczytany 2822 razy)
Darecki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« : Styczeń 23, 2010, 18:52:27 »

Witam
Jak w temacie 120 litrów, ogólne, zero wynalazków.
- żwir ok 3mm
- filtr wewnętrzny ferplast
- oświetlenie 2x20W

Kompozycja roślin faktycznie zmniejsza wizualnie akwarium ale nie przewidziałem, że zastosowanie węgla w płynie i nawozu do gruntu da taki efekt Smiley  Pierwotnie kryptokoryny na pierwszym planie były nieduże a zarośnięty miał być tył - ale wyszło jak wyszło. Generalnie i tak raz na 2-3 tygodnie robie przecinke bo szczególnie trawa strasznie się rozrasta i ta roślina z prawej na pierwszym planie - ładnie wije się po powierzchni i daje fajny nastrój w tej części baniaczka. Z obsady to jeszcze mam anubiasy ale one lubią miejsca zacienione i nie widać ich na fotce.
Odnośnie techniki to bazą jest filtr ferplasta blue wafe 05 z filtracją mechaniczną - gąbka plus wata filtrująca (taki tuning), filtracja biologiczna - wkłady ceramiczne i kulki plastikowe z zaimplementowanymi kulturami bakterii i na koniec jeszcze gąbka z szczątkowym węglem aktywnym. W filtrze jest grzałka z termostatem i cały ten zestaw pracuje cały czas non stop dając dość mocny strumień wody przy powierzchni (co układa fajnie trawy jak w strumieniu) Poza tym oczywiście napowietrzacz - na potrzeby zdjęcia wyłączony.
Obsada to:
4 tetry załobniczki
6 neonów
4 tęczanki
3 kosiarki - grubowargi syjamskie
3 glonojady - zbrojniki
2 sumy - kiryśniki czarnoplame
2 krewetki amano - dokupił bym więcej ale zostałyby obecnie potraktowane jak żywy pokarm Smiley
Nawożenie:
węgiel w płynie  - easycarbo
planta gainer classic
pałeczki do podłoża multi bottom firmy ADA

« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 21:06:33 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #1 : Styczeń 23, 2010, 18:58:48 »

Kompozycja bardzo ładna ale mało napisane o samym akwarium.Jakie masz ryby,jakie rośliny,jakie parametry,jakie orzewanie.....
Napisz coś więcej  Wink
Zapisane
kamil4737
112l. lubie roslinki:)
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


112l hybryda


« Odpowiedz #2 : Styczeń 23, 2010, 19:03:57 »

ładna kompozycja to prawda., ale moim zdaniem strasznie pomniejsza wielkośc zbiornika wizualnie ta kompozycja. ale to tylko moje zdanie...
Zapisane

tek76
Juwel 240l
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #3 : Styczeń 23, 2010, 19:10:57 »

super kompozycja,piekne rosliny,ale nic o mieszkancach akwa papa
Zapisane
Darecki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #4 : Styczeń 23, 2010, 19:47:26 »

Kompozycja roślin faktycznie zmniejsza wizualnie akwarium ale nie przewidziałem, że zastosowanie węgla w płynie i nawozu do gruntu da taki efekt Smiley  Pierwotnie kryptokoryny na pierwszym planie były nieduże a zarośnięty miał być tył - ale wyszło jak wyszło. Generalnie i tak raz na 2-3 tygodnie robie przecinke bo szczególnie trawa strasznie się rozrasta i ta roślina z prawej na pierwszym planie - ładnie wije się po powierzchni i daje fajny nastrój w tej części baniaczka. Z obsady to jeszcze mam anubiasy ale one lubią miejsca zacienione i nie widać ich na fotce.
Odnośnie techniki to bazą jest filtr ferplasta blue wafe 05 z filtracją mechaniczną - gąbka plus wata filtrująca (taki tuning), filtracja biologiczna - wkłady ceramiczne i kulki plastikowe z zaimplementowanymi kulturami bakterii i na koniec jeszcze gąbka z szczątkowym węglem aktywnym. W filtrze jest grzałka z termostatem i cały ten zestaw pracuje cały czas non stop dając dość mocny strumień wody przy powierzchni (co układa fajnie trawy jak w strumieniu) Poza tym oczywiście napowietrzacz - na potrzeby zdjęcia wyłączony.
Obsada to:
4 tetry załobniczki
6 neonów
4 tęczanki
3 kosiarki - grubowargi syjamskie
3 glonojady - zbrojniki
2 sumy - kiryśniki czarnoplame
2 krewetki amano - dokupił bym więcej ale zostałyby obecnie potraktowane jak żywy pokarm Smiley
Nawożenie:
węgiel w płynie  - easycarbo
planta gainer classic
pałeczki do podłoża multi bottom firmy ADA
Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #5 : Styczeń 23, 2010, 21:01:46 »

Tochę za mało masz żałobniczek  Tongue
Zapisane
leszek_00
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #6 : Styczeń 23, 2010, 21:55:15 »

Bardzo ładne akwarium, fajnie zarosło roślinami.
Zapisane
Darecki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #7 : Styczeń 24, 2010, 14:30:27 »

Zaginiona krewetka Smiley w tym gąszczu widuje je bardzo sporadycznie, a już dwie razem to święto Smiley
Zapisane
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 24, 2010, 15:59:22 »

ładne akwarium, bardzo ładnie się prezentuje, ale trochę dokup neonków.....tak jak ja Embarrassed Pozdrawiam Good ! papa
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: