Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: Budowa pokrywy (fotorelacja)  (Przeczytany 21679 razy)
addicted
Łukasz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13

300L w przygotowaniu


« Odpowiedz #45 : Marzec 03, 2010, 12:19:56 »

Zamontuj małe wiatraczki, bo skrapla Ci się wilgoć w środku, a to nie wróży pokrywie długiego żywota.

Z doświadczenia powiem, że źle zaplanowałeś otwory w pokrywie. Powinna być możliwość ściągnięcia całej pokrywy bez ściągania węży od kubełka.

Robiłem podobną pokrywę (http://www.apisto.pl/fa/viewtopic.php?t=6821 *), lecz użyłem sklejki 6mm + 10mm na wieko. Sklejka IMHO wygląda bardziej estetycznie.

Właśnie kończę drugą moją pokrywę (tym razem z PVC). Koszty nieco wyższe ale dużo mniej pracy, bo odpada wielokrotne lakierowanie i suszenie. Polecam ten materiał.

*) Mam nadzieję, że nie złamałem regulaminu forum ;-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2010, 12:22:52 wysłane przez addicted » Zapisane
dunaj-83
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241


-Waterworld- ;-D


« Odpowiedz #46 : Marzec 04, 2010, 11:01:44 »

Zamontuj małe wiatraczki, bo skrapla Ci się wilgoć w środku, a to nie wróży pokrywie długiego żywota.

Z doświadczenia powiem, że źle zaplanowałeś otwory w pokrywie. Powinna być możliwość ściągnięcia całej pokrywy bez ściągania węży od kubełka.

Robiłem podobną pokrywę (http://www.apisto.pl/fa/viewtopic.php?t=6821 *), lecz użyłem sklejki 6mm + 10mm na wieko. Sklejka IMHO wygląda bardziej estetycznie.

Właśnie kończę drugą moją pokrywę (tym razem z PVC). Koszty nieco wyższe ale dużo mniej pracy, bo odpada wielokrotne lakierowanie i suszenie. Polecam ten materiał.

*) Mam nadzieję, że nie złamałem regulaminu forum ;-)



dzięki za wskazówki, rzeczywiście zauważyłem to też że otwory do węży powinny do samego dołu być wycięte, na szczęście nie zdejmuje pokrywy wcale bo dostęp do akwarium mam dobry  Cheesy a nad wiatraczkami pomyśle.
Podoba mi się Twoja pokrywa masz racje bardziej estetycznie wygląda, ciekawe czy ta mniejsza część wieka nie będzie odkształcać się?  
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 11:11:38 wysłane przez dunaj-83 » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: