Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Jak duze rosna kiryski:Panda i Czarny ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak duze rosna kiryski:Panda i Czarny ?  (Przeczytany 4500 razy)
beata mlodawska
Tusia
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 301


Nie taki smok straszny na jakiego wygląda...


« : Styczeń 22, 2005, 23:31:27 »

Mam zamiar kupic te rybki ale nie mam literatury i nie wiem czy one sa z tych wiekszych czy mniejszych kiryskow...Podpowiedzcie lub podeslijcie stronke .Pozdrawiam...
Zapisane

120x40x50 -  ruszyło 29.03.2008 (LT -  HT )  , LT (60l) - 06.04.08 Moje akwaria
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Styczeń 22, 2005, 23:44:04 »

http://www.thetropicaltank.co.uk/Fishindx/panda.htm
http://www.planetcatfish.com/core/index.php  a nastepnie w cat-elog i potem trzeba poszukac "corydoras" jaki Cie interesuje.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
piotr l.
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #2 : Styczeń 23, 2005, 07:19:13 »

Kirysek panda według miary kirysków z rodzaju corydoras jest średniej wielkości kiryskiem (do 5cm).

Wbrew pozorom nie jest to łatwa rybka do pielęgnacji, rosną niestety dosyć wolno a te malutkie przecinki które zazwyczaj sprzedawane w sklepach, w akwarich ogólnych nie mają raczej szans na prawidłowy rozwój. Kirysek panda musi mieć stały dostęp do pokarmu, trzymany z większymi kiryskami albo co gorsza z bocjami będzie zawsze na straconej pozycji. Taki układ zazwyczaj prowadzi do formy głodowej której skutkiem jest karłowacenie ryby. Nie można doprowadzic do sytuacji aby zjadał tylko resztki tego co spadnie na dno.

Maluchy najlepiej trzymać w małym nawet 25l akwa i często karmić drobną ochotką, rozdrobnionym sercem wołowym, trochę płatków, jak urośnie do 2-3 cm można go wpuścić do większego zbiornika ogólnego.

Przepraszam że przynudzam ale opieram się na uwagach wielu moich znajomych, którzy popełnili sporo błędów (ja zresztą też) w pielegnacji tych przemiłych rybek.

O kirysku czarnym nie mam wiedzy.
Zapisane
piotr l.
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #3 : Luty 06, 2005, 16:49:43 »

Co prawda póżno ale lepiej póżno niż wcale, kirysek ciemny to po prostu jedna z bardzo wielu odmian kiryska spiżowego (Corydoras aeneus sp. black) wymagania bardzo podobne, jeżeli rybki są z naturalnego odłowu trzeba często karmić.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: