Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « zachowanie gurami mozaikowych
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: zachowanie gurami mozaikowych  (Przeczytany 2363 razy)
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« : Styczeń 16, 2005, 19:01:57 »

mam pytanie co do zachowania gurami mozaikowych. do tej pory myslałem ze mam parke. jednak zaczałem sie zastanawiac co oznacza jak rybki ustawiaja sie na przeciw siebie i stykaja sie pyskami. czy to walka czy zaloty??
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #1 : Styczeń 17, 2005, 20:50:07 »

nikt sie nie spotkał z takim zachowaniem gurami mozaikowych. dodam ze wyglada to tak jakby sie "całowały", dziobały.
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #2 : Styczeń 17, 2005, 21:09:12 »

Po prostu próba sił,ustanawiają kto jest silniejszy ponoć zależy to od charakterku osobistego i jeśli to para to samica jest taka że nie daje się pogonić samcowi co np. może znaczyć że nie jest gotowa do tarła czy też nie ma na to ochoty.Akurat dla drugiego to niezbyt pomyślna kobieta bo według jego standartu to : Lomot samicy potem gniazdo łomot znowu co jakiś czas potem łaskawe zezwolenie na akt tarła i po tarle łomot totalny by się więcej nie pokazywała :lol: Widywałem takie numery u bojowników i gurami niebieskich, ciężkie tarło miały te samce che che.Prawie zawsze jednak miało to miejsce  gdy były dopiero co dojrzałe tarła wtedy często były dość agresywne lecz z wiekiem i ilością kolejnych tareł ryby były tak spokojne że nawet zdarzało się iż nie robiłem kryjówek dla samic bo nie było po co.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: