Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: o co tu chodzi?:P  (Przeczytany 2939 razy)
butcheri
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83


« : Grudzień 10, 2009, 23:26:53 »

jestem troche w temacie biotiopów zielony:P czy cała ta ameryka to jeden biotiop tak jakby? bo te gatunki ryb ktore sa wypisane przez was przy ameryce nie maja podane czy sa z czarnych czy białych wód itp?chciałbym stworzyc akwarium biotiopowe pod akare z maroni dokładnie.....czy neonki czarne kiryski zbrojniki niebieskie i skalary do tego pasuja? sorki ze takie zagmatwane ppytanie troche Cheesy jak cos nie jasne to dopowiem .....
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 11, 2009, 10:10:23 »

www.google.pl

http://pl.wikipedia.org/wiki/Biotop
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
butcheri
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83


« Odpowiedz #2 : Grudzień 11, 2009, 18:12:07 »

ale np ten biotiop w akwarium sie tworzy z całej np w  moim przypadku Ameryki Południowej? czy z jakiegos konkretnego wybranego jeziora lub rzeki?
Zapisane
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #3 : Grudzień 11, 2009, 21:51:27 »

wybrany biotop albo rzeka, jezioro, bagna itp.
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 11, 2009, 22:02:00 »

Nie do końca tak
wyróżniamy czarne wody, czyste wody i białe wody ale to nie jest wyznacznik
Możesz zrobić np leśny strumyk który będzie jako tako czarnymi wodami (parametry i wystrój) ale paletek tam nie wpuścisz, ponieważ one już w takich strumykach nie występują a wpuścić możesz np kąsaczowate które są w nich częstymi mieszkańcami
Czarnymi wodami możemy nazwać zalane lasy w porze deszczowej jak również niewielki strumyczek pośrodku dżungli... który rownież przez pore deszczową będzie tym zalanym lasem Wink
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: