Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « rybka 971 akwarim 240l. - ogólne
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: rybka 971 akwarim 240l. - ogólne  (Przeczytany 3883 razy)
rybka971
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« : Grudzień 09, 2009, 18:25:00 »

Witam wszystkich chciałbym zaprezentować swoje akwarium 240l. i przeprosić za jakość zdjęć.
Co tu napisać o nim są w nim różne rybki i jeszcze różniejsze rośliny których nazw niestety nie znam. Przy zakupie ich po prostu podobają mi się więc kupuje nie przywiązuję wagi do nazw zresztą tak samo jak i u ryb (pilnuję tylko aby nie kupować pielęgnic z głupikami). Na forum jestem zarejestrowany od kilku dni i już tyle się oczytałem ze mam wielki mętlik i jestem pod wielkim wrażeniem jakie niektórzy maja akwaria. Co się tyczy wody i jej zawartości (chemia) to przeszło moje oczekiwania nigdy nawet nie pomyślałem aby sprawdzać wodę pod względem chemii no najwyżej PH to sprawdzałem. Podstawę i okap zrobiłem sam. Czekam na wasze wypowiedzi, rady, itp.

Tu znajdziecie zdjęcia są trochę nie wyraźne może przez oświetlenie albo kiepski aparat:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f52c9df590437a90.html

Ok aktualizacja:

Pierwsze moje akwarium dostałem od sąsiada jakieś 25 lat temu było to 10 l. i doszedłem do 240 l. które kupiłem jakieś trzy lata temu.
Pojemność 240l.
Oświetlenie dwie świetlówki zwykłe OSRAM L80W/640 ale już są zamówione - jedna na wzrost roślin i druga kolorystykę ryb
Filtr Kaskada 1200l/h
Grzałka z termostatem
Napowietrzenie - kamień 8 cm
Podstawę i okap zrobiłem sam jeżeli ktoś będzie zainteresowany opiszę dokładniej.


Rośliny różne - nazw nie znam

Ryby:
Mieczyki czerwone 3
Mieczyki kolorowe 2
Neony 7
Danio 8
Glonojady 4
Krewetki 2 po jednej z gatunku
Głupiki 2 - mojej żony
Samica bojownika 1
Jeszcze trzy gatunki ryb - nazw nie pamiętam Huh
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2009, 20:45:35 wysłane przez rybka971 » Zapisane
kamil4737
112l. lubie roslinki:)
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


112l hybryda


« Odpowiedz #1 : Grudzień 09, 2009, 18:31:57 »

cieszymy sie ze czytasz forum.... jednak musze powiedziec ze duzo musisz pomimo tego poczytac... koniecznie powiedz jaka masz obsade, kiedy zbiornik zalany wyposazenie itd bo nie pomozemy ci jesli nie bedziemy wiedzieli podstawowych informacji na temat baniaka... narazie nic szczegolnego z tego co widac po zdjeciach , jednak zazdroszcze litrazu bo mozna sie popisac w nim ..
Zapisane

koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #2 : Grudzień 09, 2009, 18:41:15 »

skoro czytasz tak jak piszesz to dlaczego nie opisujesz swojego aqwa tak jak inni??
 masz neonki Inesa i Czerwone jeśli się nie myle
 woda mętna-za wcześnie wpuszczone rybcie.
 roślinki są - pewnie Ci się podobały i dlatego kupiłaś tak jak z rybkami
 z tym kupowaniem "bo mi się podobały" jest nie ciekawie,można szybko mieć zupe rybną a potem pisać Ludzie POMOCY
 tak jak się już tu spotykało
 czytaj i wyciągaj wnioski.

                          powodzenia
Zapisane

rybka971
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #3 : Grudzień 11, 2009, 14:37:59 »

OK jest zrobiona aktualizacja opisu
Zapisane
Damianos115
KULE PRECZ !
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 501


« Odpowiedz #4 : Grudzień 11, 2009, 15:22:27 »

A można więcej fotek?

Ryby:
Mieczyki czerwone 3
Mieczyki kolorowe 2
Neony 7 - Dodaj jescze tak z 13
Danio 8
Glonojady 4
Krewetki 2 po jednej z gatunku  - Dodaj tak do 5-10 z gatunku
Głupiki 2 - mojej żony - Możesz dodać jescze z 5
Samica bojownika 1 - Daj jescze samice i samca Wink


To tyle co ci podpowiem   Wink
Zapisane

Akwarium 54l
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/damianos115-54l-aktualizacja-21-05-2009-!!!/

15xNeon Innesa
1xBojownik
1xKirysek Panda ( Planowo 5)
0xOtosek ( Planowo 5)
0xRed Cherry ( Planowo 10-15)
Pozdrawiam Damian
koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #5 : Grudzień 11, 2009, 17:40:41 »

krewecie ja bym proponował jeszcze po dyszce z gatunku
gubiki-jesli to parka to i tak nie długo będzie ich więcej
bojek-co do jeszcze jednego samca bym się zastanawiał ale to litraż sporawy i może nie będą się tłukły .
Zapisane

butcheri
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83


« Odpowiedz #6 : Grudzień 11, 2009, 17:57:36 »

z wszystkim sie zgadzam z powyzszymi radami:] oprócz dodania bojowników....na twoim miejscu bym wydał tego co masz nawet a nie dodawał jeszcze inne a tym bardziej nie samca:P noi wez sobie daj jakies kiryski np pandy sa fajne stadka tak z 6 moze 8 :]
Zapisane
rybka971
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #7 : Grudzień 11, 2009, 18:54:25 »

Dzięki za rady więc muszę wybrać się na niewielkie zakupy. Co do zdjęć to we wtorek odbieram zamówione świetlówki to dodam nowe zdjęcia. Poradźcie mi jeszcze co do tych świetlówek czy dobre zamówiłem (do poniedziałku mam potwierdzić) ZOOMED Flora Sun i Hagen Power Glo. HAGEN to podobno najnowszy wypust i daje niesamowite światło (zapewniał sprzedawca). Co myślicie o nich?
Zapisane
Damianos115
KULE PRECZ !
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 501


« Odpowiedz #8 : Grudzień 11, 2009, 19:19:45 »

HAGEN'a świetlówki mam u siebie w akwa takie jak ty chcesz kupic i jest fajnie swiatlo fajne i rosliny w polaczeniu z CO2 i nawozem rosna suuuuuper
Zapisane

Akwarium 54l
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/damianos115-54l-aktualizacja-21-05-2009-!!!/

15xNeon Innesa
1xBojownik
1xKirysek Panda ( Planowo 5)
0xOtosek ( Planowo 5)
0xRed Cherry ( Planowo 10-15)
Pozdrawiam Damian
rybka971
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #9 : Grudzień 11, 2009, 19:49:04 »

Właśnie też to słyszałem od sprzedawcy więc myślę że będzie dobry zakup. Dzięki
Zapisane
Leśny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #10 : Grudzień 11, 2009, 21:41:32 »

Właśnie też to słyszałem od sprzedawcy więc myślę że będzie dobry zakup. Dzięki
Sprzedawca Ci wciśnie każdy kit,byle byś kupił.
Ja mam jedną HAGENA i nie jestem z niej zbytnio zadowolony,proponuję gro-lux SYLVANIA albo NARVA FLORA,ale to jest moje prywatne zdanie. Wink
Zapisane

rybka971
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #11 : Grudzień 11, 2009, 22:31:50 »

Ten sprzedawca to mój dobry znajomy i właśnie wyjaśnił mi że świetlówki które były na rynku do tej pory były felerne a ostatni wypust jest zajefajny. Sprawdzę działanie i na pewno opiszę na forum.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: