Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nowe akwa  (Przeczytany 1784 razy)
dulnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


375l


« : Listopad 29, 2009, 17:14:46 »

witam wszystkich bardzo serdecznie. Po bardzo dlugiej przerwie doczekalem sie nowego zbiornika. Akwa ma wymiary 150x50x50. Od dwuch dni jest zalane woda , posadzilem kilka roslinek i wrzucilem dwa korzenie.Zrobilem podstawowe testy i wyszlo PH--9 / NO2--0 / NO3--0 / KH--8 / GH--18. Chcialbym zapytac co dalej robic ,czy mam cierpliwie czekac czy lac jakas chemie ? narazie chodzi jeden filtr tetra tek ex 700 niebawem dojdzie drugi  taki sam. Temperatura wody 15 stopni narazie nie mam grzalki bo jest w starym zbiorniku . oswietlenie to cztery swietlowki po 40 wat, Dziekuje za rade i pozdrawiam
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #1 : Listopad 29, 2009, 17:18:58 »

Co robić? wrzucić jakiś pokarm do wody, żeby przyspieszyć dojrzewanie i przede wszystkim sprawdzić wodę w kranie, bo masz zabójczo wysokie pH. Prawdopodobnie czeka Cię zakup filtra RO, o ile nie masz dostępu do dobrej wody.
Popatrz, co masz w akwarium, co zatwardza wodę, a najlepiej opisz podłoże i daj zdjęcie.
Jak to masz 15 stopni? Czyżby akwarium stało w piwnicy?
Zapisane
dulnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


375l


« Odpowiedz #2 : Listopad 29, 2009, 17:32:55 »

temperatura po zalaniu byla 10 tez mnie to dziwi przez dwa dni urosla tylko 5 stopni. akwa jest wbudowane w sciane miedzy sypialnia a korytarzem a w domu mam cieplo chyba ze nad ranem jest chlodniej jak w piecu wygasnie ale nie do przesady.
Zapisane

dulnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


375l


« Odpowiedz #3 : Listopad 29, 2009, 17:41:29 »

ile tego pokarmu mam wsypac ?kupilem w zoologicznym preparat TETRA AGUA--easy balanco gosc mi to polecil i chcialbym sie upewnic czy mam to lac ?
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #4 : Listopad 29, 2009, 17:54:29 »

Wrzuć odrobinę, może z płaską małą łyżeczkę. I żadnych preparatów, to wyrzucone pieniądze.
O tej wodzie w kranie napisałem zupełnie serio. Przy pH około 9 w akwarium nie masz szans na utrzymanie ryb przy życiu, a nawet ślimaków. Sprawdź testami czy to jest wina parametrów wody w kranie.
Zapisane
bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #5 : Listopad 29, 2009, 18:09:57 »

ph mozesz obnizac tez poprzez dodanie HCL-kwas solny10% , podejzewam ze to woda studzienna tak?? jeszcze jedno przy takiej temp moga roslinki niewytrzymac niemowiac o rybach
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2010, 22:29:22 wysłane przez bartekw » Zapisane

dulnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


375l


« Odpowiedz #6 : Listopad 29, 2009, 18:23:44 »

przepraszam za pomylke ph w kranie mam (7.8--8) ph w akwa(7.6---7.8 ). tak przy okazji w moim starym zbiorniku urodzily sie zbrojniki ancistrus maja juz po 1.5 cm i jest ich ze 40 szt jak by ktos byl chetny to oddam
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2009, 18:26:22 wysłane przez dulnik » Zapisane

bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #7 : Listopad 29, 2009, 18:37:37 »

no tak to lepiej , troszke niepasowalo mi gh i kh do ph9 ale casami sie zdazy , tak jest spoko ja mam 7,5-8,0 z paletkami , slyszalem ze to duzo ale to nieprawda w takiej wodzie sie urodzily (paletki) i w takiej dorastaly dlanich to normalka , to nie dzikusy lecz hodowlane ryby 
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #8 : Listopad 29, 2009, 19:09:08 »

8 pH zamiast 9, to o niebo lepiej, bo przy 9 drobny błąd filtracji i rybki idą po zlewu. Przy pH 8 masz 7 razy mniej amoniaku niż przy 9 w temperaturze 22 stopni. W naturze nawet może dojść do pH 11, ale w czystej wodzie, a z reguływ "normalnej"  to kończy się tragicznie jak w tym roku latem na Narwi i w innych zbiornikach.

ja mam 7,5-8,0 z paletkami
Lepiej się nie chwal, bo zaraz pojawi się jakiś "paletkowiec" i ci się oberwie  Grin
Zapisane
dulnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


375l


« Odpowiedz #9 : Listopad 29, 2009, 19:21:24 »

narazie nie mam zamiaru wpuszczac tam zadnych rybek. jestem ciekawy jak zareaguja na zmiany stare akwa to 200l nowe to 375l beda sie cieszyc co ? he he
Zapisane

dulnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


375l


« Odpowiedz #10 : Listopad 30, 2009, 20:18:33 »

W akwarium pojawilo sie mase drobnych paprochow. Wyglada to jak unoszacy sie kurz w powietrzu i jest wszedzie na korzeniach na roslinach. Filtr nie daje sobie z tym rady. Czy to normalne w dojrzewajacych akwariach ?
Zapisane

bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #11 : Listopad 30, 2009, 20:36:50 »

przez pierwsze dwa tygodnie zachodza ruzne chemiczno-biologiczne procesy w akwa tzw stabilizacja bez nerwow , niewiem co to moze byc  , niemasz ryb to niema co sie stresowac papa
Zapisane

dulnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


375l


« Odpowiedz #12 : Listopad 30, 2009, 21:02:01 »

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy warto posadzic wiecej roslinek ?Narazie rosnie tylko dosc spora zabienica ,cryptokoryna i troche trawy kture przesadzilem ze starego akwa .Zamierzam zamowic rosliny na allegro niwiem tylko czy to dobry pomysl i czy oby nie za szybko
Zapisane

bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #13 : Listopad 30, 2009, 21:19:51 »

rosliny szybko rosnace mile widziane sa ! pomagaja w stabilizacji zbiornika  , napewno niezaszkodza
Zapisane

elcia
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #14 : Grudzień 01, 2009, 05:41:16 »

Witam,potrzebuję pomocy.Właśnie zakupiłam nowe akwarium 160x60x50(480l).Chciałabym aby były w nim małe rybki(dużo) i piękne rośliny.
Z rybkami myślę,że sobie poradzę,bo już mam małe doświadczenie ale nie bardzo z roślinkami.Znalazłam jakieś specjalistyczne podłoża(nie miałam pojęcia ,że tyle tego jest) i wogóle nie wiem jak się do tego zabrać no i co z tą ziemią ogrodową?Planuję,żeby był piach kwarcowy ale nie wiem co dać pod spód.
filtr eheim2080
grzałka jager 300w
napowietrzacz
świetlówka T5x80wat dwie sztuki
Co powinnam jeszcze dokupić?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: