Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co wybarwi narybek zyworodek?  (Przeczytany 9208 razy)
Plex
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240



« : Styczeń 04, 2005, 21:59:36 »

Co mam podac ewentualnie jakie warunki mam zapewnic mldoym rybkom szczegolnie gupikom zeby zdrowo i szybko rosly i mialy kolorki?
Maja juz po ok 7-8mm i na koniuszkach ogonkow zaczynaja sie robic ciemne i zolte plamki. Czy mozna jakos im pomoc czy zostawic wszystko naturze?
Zapisane

Setka po starcie
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Styczeń 04, 2005, 22:01:26 »

Możesz spróbować jakiś pokarm wybarwiający. Dla gupików polecam np. Guppy Tropicala.
Zapisane
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #2 : Styczeń 05, 2005, 16:37:35 »

Ja za chemią nie przepadam i uważam, że najlepiej wszystko swojemu biegowi zostwiać. Ale jak już wspomniał Mdramski, można podawać pokarmy barwiące, choć ze swoich doświadczeń wiem, że niewiele to przyśpiesza ich wybarwianie. Moge natomiast polecić "Kobaltosan" tropicala. Od pewnego czasu go używam i powiem szczerze, że te młode gupiki którym go dolewam wybarwiają się szybciej. Możesz spróbować Polecam  :wink:
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #3 : Styczeń 06, 2005, 03:57:46 »

Ja będę trochę inny i uważam że nie tylko nalezy starać się o jak najpóżniejsze wybarwienie młodych gupików ale wręcz zapobiegać temu.To te póżniejsze będą z czasem barwniejsze i co też ważne efektowniejsze bo większe wzrostem.Jakoś tak jest że wczesne wybarwianie się u samców powoduje od razu szybsze dojrzewanie co daje nam mniejsze dorosłe samce.
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 06, 2005, 21:25:48 »

Zgadzam się z Jareckim sybsze dojżewanie samców też powoduje szybsze zapładnianie samic w akwaroium i to że są małe  - to stąd w ksiąśkach pojawiają się opisy samiec 2,5-3cm a samica max 5cm cp jest bzdura bo widziałem samice trzymane osobno i karmione zooplanktonem o wymiarach około 10cm w wieku nieco ponad 6 miesięcy. potem podobno sypały młodymi ponad 100 sztuk. Dlatego nie warto niczego pospieszać guppy's najlepiej odseparować i karmić dobrym pokarmem(najlepij żywywm - mrożyny już nie jest żywy ale też może byc Wink ) a one same odwdzięczą się nam piekną barwą i rozmiarem Smiley Pozdrawiam
Zapisane

112,25
Paweł.Kraków
Nowy
*
Wiadomości: 13


WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 06, 2005, 17:15:06 »

Witam

Ja mam samicę 8 cm która rodzi ok 70 młodych (nie liczę ale całe wielkie stadko) nie karmię ich niczym specjalnym, tylko rozdrobnionym, suchym pokarmem i SZUKAM NICIENI MIKRO ( jak ktoś ma to proszę o kontakt na Priv).
Zapisane

Pozdrawiam
Paweł
Moje akwaria:
27l - 9 dorosłych gupików, dużo młodych
8l - dużo młodych
moja stronka o gupikach:
www.swiatakwarium.republika.pl
pero
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #6 : Marzec 06, 2005, 21:33:25 »

Przede wszystkim żywienie. Nie tylko pokarm suchy ale także mrożony i żywy. Ja swoie gupiki karmię roztartymi suchymi płatkami i posiekanymi mrożonymi ochotkami, a po około 2 tygodniach także żywym wodzieniem. (fajnie to wygląda jak mały gupik wsysa większego od siebie wodzienia  :lol: ). Ważne jest też żeby miały sporo miejsce do pływania. Kobaltosan jest bardzo skuteczny, nie przyspiesza wybarwienia a jedynie sprawia że kolory są bardzo intensywne. Samce gupika które wcześnie zaczynają się wybarwiać nie są brzydsze od tych które wybarwiają się później, są jednak później znacznie mniejsze.
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 07, 2005, 16:33:43 »

najlepsze do karmienia małych żyworódek są żywe larwy oczlików i nicienie mikro bądź doniczkowiec grindal tylko tego ostatniego jeszcze nie miałem u soebie ale chcę spróbowac Smiley Pozdrawiam
Zapisane

112,25
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #8 : Marzec 07, 2005, 21:34:42 »

Miałem latem tego grindala i to zamówiony w styropianie,żwirek,gąbka, karma(mąka owsiana) i instrukcja obsługi.Tak mi się już ładnie namnożył a ja tylko nie wziąłem po uwage szybkiego parowania i che,che,wysuszył mi się.Ot sierota ze mnie. :lol: za miesiąc powtórka bo męczy mnie jedno ze zdań w instukcji że na rozwiniętej chodowli można uzyskać dziennie dwie łyżeczki od cherbaty tego "robactwa".Napisz Tramal jak ci z nim idzie trochę się poduczę. :wink:
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 07, 2005, 23:01:57 »

hmmm to chyba jakaś mała ta łyżeczka od cherbaty Wink bo mój znajomy ma kilka hodowli na gąbce i jakoś nie było tgo aż łyżeczka i napewno nie codziennie . Dlatego ma kilka hodowli prowadzonych jednocześnie.
Poza wysychaniem jescze jeden poważny problem stanowi pleśń.
Po za tym to metoda na czyszczenie gąbki jet taka że sie ja przesusza w taki sposób by same robale zebrałuy sie w śodku gąbki wtedy gąbke sie myje w wodzie i po umyciu sypie pokarm - taki restart hodowli. Gółwny problem to jednak pleśń.
Zapisane

112,25
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #10 : Marzec 08, 2005, 18:07:51 »

Prawdę mówiąc to sam nie wierzyłem w te zapewnienia o ilości dziennego uzyskiwania bo to co tu mówić:Brzmi zbyt pieknie aby było prawdziwe.No nic dzieki juz wiem(my) nieco więcej.
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #11 : Marzec 08, 2005, 21:09:10 »

jak bede je juz miał to napisze coś więceej z własnych doświadczeń. W dziale "zrób to sa" temat "hodowla żywego pokarmu" było już coś na temat grindala chyba ale nie chce mi się sprawdzać Wink
Zapisane

112,25
bypietras
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80



WWW
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 18, 2005, 17:52:30 »

To proste!!!!!!! Kobaltosan Tropicala! Sam wlewam to do kotnika z moimi małymi platkami i black molly
 a w linku jest opis
Zapisane

Przepraszam Sad((((
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: