Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Genetyka gupików i zaawansowana hodowla...
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Genetyka gupików i zaawansowana hodowla...  (Przeczytany 15844 razy)
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #15 : Styczeń 03, 2005, 01:13:50 »

Ja kiedyś bawilam się z taką selekcje.

Uparłam się na molkach i dzikich mieczykach (zielonych)

Hodowla na "linię" czyli selekcja jednej rodziny, dopuszczanie do rozmnażania tylko najlepszych osobników po danym samcu, w późniejszym czasie "dopuszczenie" najlepszego samca mieczyka do 2 - 3 najlepszych samic molinezji ostroustej, były chyba ze dwa mioty z których wybierałam najlepsze samiczki i kojarzyłam z pierwotnym samcem mieczyka, mioty z tego kojarzenia wyodrębniłam samce i samice, samce połączyłam z samicami z miotu samiec mieczyk samica molinezja, samiczki połaczyłam z samcami z ww. miotu.

Z czasem udało się wyodrębnić dwa typy ryb, czarnego mieczyka z "księżycową" płetwą (tylko u samców!) i zieloną molke.

Brakło czasu żeby dalej sie w to bawić, bardzo chciałam dojść do formy molinezji z mieczem Wink
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #16 : Styczeń 03, 2005, 07:55:18 »

No kiedys były tylko dzikie głupiki  ale wiem że dopiero zaczynałem zabawe z akwarystyką czyli to musiało być jakieś 8 - 10 lat temu wtedy jak w sklepie była jakas inna odmiana np: jakaś płetwa samca weloniasta a o kolorach już nie wspomne to ceny były jak za woły no ale to było hehehe teraz tak na prawde o rybke z typowymi dzikimi cechami to ciężko chociażby dzikiego bojownika takiego prawdziwego bojka z dzikimi barwami trudno - chyba nie do zdobycia trzeba by było tam jechac i sobie samemu z wody odłowić ... hehehe ... wiecie co mi sie to w ogule nie podoba ... no pielęgnica papuzia 100 % zrobiona przez człowieka  .... a jaka słaba ryba .... wiem odbiegam troche od tematu ale to mój taki mamły wywód i przemyślenia współczesnej akwarystyki .... no nie powiem bo niektórym rybkom to służy takie małe poprawiki no ale chyba nie nalezy poprawiać stwórcy .... no to by było tyle jak na razie Tongue pozdro dla wszystkich
Zapisane

Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #17 : Styczeń 03, 2005, 17:40:16 »

Artykuły ?? No właśnie, może mi ktoś podać linki jesli zna ?? Smiley Nie żebym był leniwy, ale mature mam za 3,5 miesiąca i czasu troche na dłuższe poszukiwania troche brak...  Tongue
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #18 : Styczeń 03, 2005, 23:04:12 »

http://akwarium.prx.pl/adv/poecilia_reticulata.htm
http://akwarium.prx.pl/adv/genetyka_cz1.htm
http://akwarium.prx.pl/adv/genetyka_cz2.htm
http://akwarium.prx.pl/adv/genetyka_cz3.htm
 proszę to linki do naszych artykułów potem poszukam czegoś więcej Pozdr.
Zapisane

112,25
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #19 : Styczeń 04, 2005, 10:25:22 »

hehe to witaj w klubie maturzystów Tongue ...
Zapisane

emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #20 : Styczeń 04, 2005, 10:32:35 »

te linki co podawałs opierają sie tak jak pisałem chyba wcześnie na drugim prawie Mędla o dzidziczności jedno z czym bedziesz miał problem to właśnie wyypowanie cech osobników bo jak dostaniesz już jakieś osobniki z zoologa  to one nie są czystej "maści" tylko tez jakas mieszanka ....
Zapisane

Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #21 : Styczeń 04, 2005, 16:39:47 »

Dziękuję za pomoc i linki  :wink: a przy okazji tramal... wiem że to totalnie nie na temat, ale twój avatar przypomina mi spojrzenie idącego na śmierć extremiste islamskiego  Tongue ale to tak na marginesie... Pozdrawiam
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #22 : Styczeń 04, 2005, 23:47:24 »

Hehe Tramal - idący na śmierć ekstremista akwarystyczny Wink a to dobre... Pozdrawiam Smiley
Zapisane

112,25
Rajwusek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #23 : Styczeń 09, 2005, 10:34:55 »

ja osobiscie miesiąc temu zaprzestałęm tej hodowli
tyle kasy mi na te gupiki poszłe
Zaczęło się  od kupna 6 gupików za dużo kasy :oops:
wszystko było dobrze na początku
jednak z czasem wzarcowa rybcia był atylko 1 z całego miatu
z czeaem powiedziełm po co mi to i poszedłem do pierwszego lepszego zoologa i kupiłe 4 gupiki
miałem je wszystjie chyba z 1 mieisąc az pewnego razu bum akw mi pękło nie wie czemu
wszystkie dorosłem mi zdechły
teraz został tylko 1 maluch
ja nie odlawiałęm maluchów od dorosłych
Zapisane
bypietras
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80



WWW
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 19, 2005, 09:39:53 »

Ja zaczynałem z gupikami jakieś 4 lata temu. Też miałem zamiar hodowli ,ale coś im nieleżało ,teraz hoduje molinezje i mieczyki!
Zapisane

Przepraszam Sad((((
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: