Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak wybarwić płotkę?  (Przeczytany 4113 razy)
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« : Październik 30, 2009, 17:40:40 »

Moje płotki już są dość spore i będę zmuszony je wypuścić do jeziora. Póki są jeszcze, chciałbym je wybarwić. Wyglądają na zdrowe, ale nie mają pięknie wybarwionych płetw i łusek. Wiem, że to jest płoć, a nie wzdręga ;-), mimo to chciałbym, żeby były ładniejsze kolorystycznie. Od czego to zależy?
Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 30, 2009, 22:40:30 »

spróbuj z dostępnymi karmami wybarwiającymi (u mnie u ryb zimnowodnych skutkowało) lecz na efekt trzeba będzie sporo poczekać. mlode płocienie mają zazwyczaj intensywnego ubarwienia, wszystko zależy od wielu czynników, np kondycji, wody czy pokarmu z tym że ten ostatni gra dużą role w intensywności barw (np arapaimy które zjadają czerwone kraby i ich ciała z wiekiem pokrywają się pięknym czerwonym kolorem), Płoć wykazuję wielką zmienność wyglądu co do warunków w których żyje dlatego rozróżniamy wiele jej podgatunków. Zmieniają się kształty i barwy a wpływ ma na to dieta, warunki wodne i typ zbiornika. Więc może te pięknie wybarwionę Płocię które oglądamy na zdjęciach to tylko nieliczne osobniki z nielicznych w polsce środowisk w których te barwy tak się intensyfikują a reszta to tylko zwykłe płotki są;)
Pozdrawiam
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: