Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Rośliny na dywan  (Przeczytany 11383 razy)
Chester2008
Zainteresowany
**
Wiadomości: 150



« : Październik 12, 2009, 13:00:46 »

Jak sie na dnie sadzi rosliny typu Glossostigma elatinaides, Hemianthus Collitrichoides, Eleocharis aciclaris
Czyli takie na dywan?
Zapisane



Akwa:
60l-ogólne
25l-dla narybku

Foty Potem
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 12, 2009, 13:03:54 »

Jeśli nie masz bardzo silnego światła, żyznego podłoża i dobrej wody to zapomnij o trawniku - szkoda czasu, pieniędzy.
A sadzi się normalnie, jak każdą inną roślinę.
Zapisane

Chester2008
Zainteresowany
**
Wiadomości: 150



« Odpowiedz #2 : Październik 12, 2009, 13:04:53 »

Żyzne podłoże w sensie?
Zapisane



Akwa:
60l-ogólne
25l-dla narybku

Foty Potem
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #3 : Październik 12, 2009, 13:07:11 »

Zyzne podloze znaczy sie ziemia ogrodowa z nawozem. Silne swiatlo znaczy sie ponad 0,8w/l. Sadzi sie normalnie - wtyka w ziemie. Jak kupiles w formie w donicznie lub na wacie to trzeba pokroic na sadzonki.
Nie zapomnij co Co2, bo roslinki zamist sie plozyc beda rosnac w gore.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #4 : Październik 12, 2009, 13:51:59 »

jesli nawozi się do słupa wody zyzne podłoze nie jest koniecznością. Natomiast istotniejsza jest tu granulacja, najlepiej jak jest to drobny substrat, rośliny łatwiej sie w nim zakotwiczą.

jeśli chodzi o eleocharis to dobrze mi rósł w akwarium LOWTECH bez żadnego nawożenia, HC też może sie obyć bez noweżania ale łatwo się zaglania.. glossostigma potrzebuje dużo MACRO światła i CO2 aby ładnie rosnąć
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 12, 2009, 13:57:12 »

Jeśli się nawozi tylko do słupa wody to raz że możemy szybko stracić kontrolę nad glonami a dwa - niektórych składników rośliny pobrać z wody nie potrafią, korzenie na coś przecież rosną Smiley Jestem zdania - choć specjalistą nie jestem - że najlepiej jest zbalansować nawożenie, odżywiając rośliny przez korzenie i jednoczesnie poprzez wodę.
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #6 : Październik 12, 2009, 14:02:50 »

których składników rośliny niepotrafią pobrać liścmi i łodygami ?
Z tego co mi wiadomo to hydrofity mają zredukowany system korzeniowy lub wcale go nie mają np pływacz i rogatek
system przewodzenia z korzeni do liści i łodyg też nie jest tak rozbudowany jak u roślin lądowych. Za to skutecznie potrafią pobierać substancje z wody za pomocą liści ..
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 12, 2009, 14:15:12 »

Źle się wyraziłem - glony nie mają korzeni, potrafią pobierać składniki z wody. Natomiast rośliny mają tę zaletę że mając korzenie moga skutecznie czerpać składniki z podłoża - niedostępnego dla glonów.
Zapisane

Chester2008
Zainteresowany
**
Wiadomości: 150



« Odpowiedz #8 : Październik 12, 2009, 14:35:43 »

Czyli co zrobic bimbrownie czy akwa na bazie ziemi i czy na takie na bazie ziemi mozna zrobic podloze piasek kwarcowy?
Zapisane



Akwa:
60l-ogólne
25l-dla narybku

Foty Potem
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #9 : Październik 12, 2009, 14:48:06 »

Przecież to twoja decyzja, nie bardzo rozumiem o co pytasz? Przecież to musi być Twoja świadoma decyzja, poprzedzona konkretnym zgłębieniem tematu na forum...
Zapisane

Chester2008
Zainteresowany
**
Wiadomości: 150



« Odpowiedz #10 : Październik 12, 2009, 15:03:19 »

Pytam co lepiej pomoze rozwinac sie tym roslinkom
Zapisane



Akwa:
60l-ogólne
25l-dla narybku

Foty Potem
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #11 : Październik 12, 2009, 15:21:17 »

Ziemia ogrodowa i coś na wierzch sprawdza się u wielu. Ja mam samą ziemię, ale taką piaszczystą i też jest dobrze. Nawożę zakopując głęboko pałeczki, ale robię to raz na kilka miesięcy. Gdy chcesz nawozić do wody do akwarium z samym żwirem, to musisz już mieć sporą wiedzę.

Agnus  - Pethro chodziło o rośliny, nie o glony. Popieram całkowicie, w większości korzenie mają drugorzędną rolę i nie są konieczne, a raczej kotwiczą rośliny wodne, z wyjątkiem roślin z twardymi łodygami, jak trzcina.
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #12 : Październik 12, 2009, 15:32:26 »

zależy co chcesz kokretnie, mieć jako trawnik. Jeśli akwarium będzie bez CO2 to jako pierwsza odpada ci glossostigma. Do typowego LOWTECH-a mogę ci polecić marsilea( jak glosia tylko wolniej rośnie) lub lilaeopsis, i sitowie acicularis
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #13 : Październik 12, 2009, 16:07:29 »

Dobrze chłopaki, nie będe się z Wami sprzeczał bo nie czuję się specem. Podkreślę jednak że stosując nawóz pod korzenie (przede wszystkim) odżywia się głównie rośliny a nie glony, które tych składników pobrać nie mogą - myślę że nie można odmówić temu zdaniu prawdy.
Zapisane

Chester2008
Zainteresowany
**
Wiadomości: 150



« Odpowiedz #14 : Październik 12, 2009, 16:42:31 »

A Heminthus nadawał by się do akwa na ziemi ogrodowej?
Zapisane



Akwa:
60l-ogólne
25l-dla narybku

Foty Potem
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: