Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rosliny- dziwny problem  (Przeczytany 899 razy)
bemol28
Nowy
*
Wiadomości: 12


« : Październik 05, 2009, 19:21:15 »

Problem dotyczy rogatka i Mayaca Fluviatilis, a mianowicie rogatki znajdujące się wprost pod aquarelle im blizej powierzchni wody mają coraz więcej brązowych igiełek a Mayaca Fluviatilis praktycznie białe wierzchołki. Te same roślinki znajdujące się po bokach akwarium już tego problemu nie mają.
 Dodam tylko że wszystkie roślinki posadzone ok. 2 tygodnie temu rosną niesamowicie szybko. Dla przykładu sadząc takie roślinki jak; Rotala Rutundifolia- była zielona, dziś wybarwiona na czerwono a Hydrocotyle Leucocephala codziennie przybywa jeden listek.
Świetnie radzi sobie również Alternanthera cardinalis choć to trudna roślina.


A teraz trochę danych;
-akwarium 160l.
-oświetlenie 2x30 + 1x18
-nawozy CO2, potas
-ph 7,2
-KH 11
-GH 16
-NO2 0
-NO3 10
- temperatura (bez grzałki) wieczorem przed wyłączeniem oświetlenia 26°C a rano przed włączeniem 24°C


No i jeszcze jeden problem:
Akwarium ma 2 tygodnie a ja nie zauważyłem jeszcze skoku NO2, czy to możliwe że akwarium jest już ustabilizowane?
Dodam tylko że pH, KH, GH- testy kropelkowe, a NO2, NO3- paskowe JBL.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 19:25:54 wysłane przez bemol28 » Zapisane
Chudy89
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98


« Odpowiedz #1 : Październik 05, 2009, 20:51:13 »

Co do pierwszego problemu to zupełnie normalne, rogatek ma brązowe igiełki z jednego prostego powodu za dużo światła:]. U mnie z mayaca jest tak samo tez ma biale wierzholki przy powierzchni z racji mocnego swiatla. W każdym razie nic sie nie dzieje. Co do No2 skoku moglo nie być dlatego(wyczytalem z kontekstu) ze masz mocno obsadzony baniak:].
Pzdr
Zapisane
rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #2 : Październik 06, 2009, 01:40:24 »

Ale akwa i tak jeszcze nie jest ustabilizowane. To wymaga czasu i nic tego nie zmieni.
Zapisane

bemol28
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #3 : Październik 08, 2009, 15:41:28 »

Kolejny problem; Na roślinkach i szybach pojawiły się glony (chyba nitkowate), mocno trzymają się roslin.
Akwarium młode- 2 tygodniowe, podmiana wody raz w tygodniu 30 l.
Co robić?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: