Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Prionobrama filigera - czy ktoś rozmnażał tą rybę?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prionobrama filigera - czy ktoś rozmnażał tą rybę?  (Przeczytany 4198 razy)
Maciek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 168



« : Grudzień 19, 2004, 15:20:32 »

Jak w temacie: Prionobrama filigera - czy komuś z Was udało się rozmnożyć w akwarium tą rybkę? Niby to co znalazłem w sieci wskazuje, że rozmnażanie nie jest trudne:

Breeding: Easy, the temperature should be raised above 26 degrees. In soft water the fish will usually spawn within a day.
Zapisane

Akwa 75l - ogólne.

Zamienię dziewczynę na duże akwarium ;-)
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Grudzień 20, 2004, 00:52:58 »

Myślę że jest łatwy w kontekście ryb kąsaczowatych. W tej skali neon inessa uchodzi za średnio trudnego. Ale próbuj, jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Z całego serca życzę ci powodzenia. Jeśli chodzi o moje przygody z rozmnażaniem kąsaczowców to raz jeden doprowadziłem do tarła barwieńce czerwone, jednak ikra się nie wykluła – chyba woda za twarda była   :?
Zapisane

jog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 100



« Odpowiedz #2 : Grudzień 20, 2004, 17:52:37 »

no ja tez tak mialem ale z innessami wlasnie...
a co do tego jak rozmnozylem to pamietam tylko ze woda kolo 8 stopni i karmilem ochotką: :oops:  :oops:
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #3 : Grudzień 20, 2004, 22:48:34 »

Za rozród kąsaczy często akwaryści się biorą bo zawsze wymaga dokładności stąd i radocha i duma jest z tego wielka.Większy problem to wykarmić narybek często diabelnie drobny i nieporadny a do tego niektóre bez żywego nie wyrosną bo suchego przez pierwszy tydzień nie ruszą.Zdarzyło się rozmnożyć a jakże tylko by tarło miało sens trzeba na dziesięć dni oddzielić samce od samic bo nawet w wodzie o twardości 12 stopni ogólnej(w tym cztery węglanowej) tarły się sporadycznie w akwarium. Po za tym jak pisali i było widać w praktyce że lubią prąd wody to ja uruchamiałem w akwa tarliskowym napowietrzanie nie za duże ale jakby chętniej się tarły wtedy,choć i bez tego też jednak, czując lekki prąd wody były jakby śmielsze i mniej płochliwe.Ogólnie to łatwizna(jak na kąsacze)i można wodę i akwarium przygotować jak dla tetry czerwonej na przykład.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: