Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Skalary złożyły ikrę !!!! Proszę o pomoc :)
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Skalary złożyły ikrę !!!! Proszę o pomoc :)  (Przeczytany 10492 razy)
akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« : Wrzesień 29, 2009, 15:27:23 »

Witam Smiley Akwarium jak z linku z podpisu,właśnie widzę takie coś Smiley









Od wczoraj widziałem że skalary przeganiają wszystkie ryby Smiley

Ale teraz pytanie,mam tylko dwa skalary,oto one :
Samiczka




Samiec





Jakieś tydzień, może dwa tygodnie temu, miałem w akwa 5 czy jakoś tak skalarów więcej,też dorosłych,ale pooddawałem bo zdałem sobie sprawe że to za małe akwa dla więcej jak jednej pary,w związku z tym mam pytanie,czy jest możliwość żeby to było ikra innych skalarów tych co oddałem jakiś czas wcześniej ? Albo np. obecnej samicy i samca którego już nie ma w akwa ?? To chyba niemożliwe ?? I Mogę oficjalnie powiedzieć że opis powyższych fotek jest dobry i dobrze rozpoznałem płeć ??
Zapisane

Norbix43
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


taaaaaaaaaa.


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 29, 2009, 16:55:28 »

Raczej niemożliwe jest to że inne skalary które oddałeś włożyły ikrę bo larwy wykluwają się po dwóch dniach Wink a w sprawie płci to już pytałeś w innym wątku Wink

P.S-Pogratulować Wink
Zapisane

Obsada: 98l
-3x Molinezje (1+2)
-6x Gupik (3+3)
-6x Kirys Spiżowy (nieznam)
-8x Neon Inessa

Obsada: 25l
-71x Narybek Gupika (jeden miot)
akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 29, 2009, 17:02:06 »

No owszem pytałem ale napisali że po garbie nie zawsze da się rozpoznać płci w 100% Smiley
Czyli mam ładną parkę skalarów Smiley HeHe Smiley

Teraz pytanie,co zrobić z tą ikrą Huh Zostawić i nie ruszać ?? Czy przenieść razem z liściem do kotnika który kupiłem Huh

Wszystkie inne ryby są pochowane w kątach  Grin fajnie to wygląda ,a samica cały czas podpływa do liścia i macha płetwami tak żeby był obieg wody w koło ikry Smiley Samiec z koleji pilnuje żeby żadna ryba nie podpłyneła.
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 29, 2009, 17:14:09 »

Jak się tak ładnie opiekują, to je zostaw, tylko nie wyłączaj światla na noc, bo się w nocy ktoś do ikry dobierze.
Zapisane
akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 29, 2009, 18:22:08 »

oki to nie wyłączam,no ale jak już będą małe rybki to wtedy mogą zostać zjedzone i trzeba je odłowić Huh

I czy mogę jutro podmienić standardowo wodę ?? Czy nie ?
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 29, 2009, 19:09:06 »

Raczej nie dasz rady wyłowić rybek, muszą tutaj rosnąć. Ale Cię pocieszę, w akwarium tarliskowym miałbyś może podobny rezultat lęgowy, albo i to nie. Pierwsze tarło jest z reguły na straty, jak się coś odchowa, to powinieneś się cieszyć. U mnie by się odchowały, bo mam busz w akwarium.  Wink O ile by się wylęgły.

Ja bym nie podmieniał, chyba że problemy z parametrami wody. Byle nie płoszyć ryb.
Zapisane
akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 29, 2009, 23:32:14 »

To jutro podmienie i postaram się to tak robić żeby nie spłoszyć ryb,samica dalej na zmiane z samcem opiekuję się ikra,może dlatego że wziąłem te skalary od zaprzyjaźnionego ''dziadka'' hodowcy ryb który je regularnie rozmnażał ?Smiley

Światło dalej włączone,akwarium mam dość mocno zarośnięte,zobaczymy co z tego będzie Smiley Trzymajcie kciuki Bo mimo że akwarystyką zajmują się ponad 10 lat(2 lata na poważnie) to nigdy jeszcze nie rozmnożyły mi się żadne inne ryby jak żyworodne Smiley

Co ciekawe to skalary złożyły ikrę mimo że dopiero co skończyłem leczenie metranidazolem i sera bactopurem oraz solą akwarystyczną !! Temperatura podczas leczenia podchodziła coś pod 30 c ...


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 23:41:30 wysłane przez akwarysta88mp » Zapisane

akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #7 : Październik 03, 2009, 19:54:34 »

No i niestety,częśc ikry spleśniała a reszta po prostu znikła czyt. została zjedzona.

Trzeba kupić drugie akwarium dla wychowu potomstwa Smiley Nie ma innego wyjścia Smiley
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #8 : Październik 03, 2009, 20:31:22 »

Jeśli spleśniała, to i tak nie miałbyś szans w drugim. Nie wiadomo czy była w ogólne zapłodniona. Można było odciąć liść i wrzucić do drugiego akwarium i jakoś zabezpieczyć ikrę przed pleśnią, choćby w naturalny sposób. Następne tarło być może już za 2 tygodnie, powodzenia!
Zapisane
akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #9 : Październik 13, 2009, 19:59:20 »

No i znów złożyły ikrę Smiley Smiley Smiley Niesamowite są te skalary,chyba im dobrze u mnie Smiley

Temperatura 28c

Zapisane

akwarysta88mp
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134



« Odpowiedz #10 : Październik 15, 2009, 21:51:12 »

Cała ikra spleśniała....z powodu awarii prądu przez dobe temperatura była 21 c zamiast domyślnych 28  [']

Kocham Polske ...
Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #11 : Październik 15, 2009, 22:41:49 »

Kiedyś jak miałem skalary to regularnie co 2 tygodnie składały ikrę, więc nie ma co się łamać Smiley
A Polska chyba nie ma nic do rzeczy, poważne awarie prądu były chociażby w usa ostatnio. Na ekstremalną pogodę nie ma lekarstwa.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #12 : Październik 15, 2009, 22:54:38 »

Cieszmy się że nie mieszkamy w Afganistanie. Musielibyśmy non stop pedałować przy akwarium by napędzić grzałkę i światło, albo dolewać benzynki do generatora. Polska nie jest idealna, nie jest to kraj mlekiem i miodem płynący ale chyba nie jest aż tak źle. Jak napisał Przemek awarie zdarzają się wszędzie. Ciebie to po prostu dotknęło mocniej - i współczuję Ci. Pomyśl o tym tanim UPSie do podpięcia samej grzałki, o którym pisałem w innym wątku. Nawet jeśli nas to w 100% nie zabezpieczy to pomoże przetrwać okres braku ogrzewania.
Zapisane

Wojtek 92
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 299


« Odpowiedz #13 : Październik 16, 2009, 07:28:13 »

A jakiej wielkości były skalary??? Huh
Zapisane
Norbix43
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


taaaaaaaaaa.


« Odpowiedz #14 : Październik 16, 2009, 14:45:55 »

może warto uzbierać na:
1.http://allegro.pl/item754805983_przetwornica_sinusoidalna_bl200_12_230v_400w_nowa.html
2. jakiś stary akumulator 12v albo kupić nowy: http://allegro.pl/item766394100_akumulator_zelowy_12v_7_5ah_zywotnosc_5_lat.html
zawsze jakieś zabezpieczenie Wink
Zapisane

Obsada: 98l
-3x Molinezje (1+2)
-6x Gupik (3+3)
-6x Kirys Spiżowy (nieznam)
-8x Neon Inessa

Obsada: 25l
-71x Narybek Gupika (jeden miot)
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: