Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tanga z Trofciami  (Przeczytany 9778 razy)
pytol
Nowy
*
Wiadomości: 13


« : Wrzesień 27, 2009, 19:39:51 »

Witam!


Moja przygoda z akwarystyka dopiero się rozpoczyna, a to za sprawą tego, że dostałem akwarium 200l (100x40x50) w którym chciałbym mieć Tropheusy. Tło czarne strukturalne przypominające skły, żwir "0". Chcuiałbym urządzić to akwa i wpuścić tam na 2-3 tygodnie jakieś Gupiki na czas dojrzewania wody. Posiadam niewielką wiedzy tylko teoretyczną. Mam w związku z tym parę pytań.

Jakie inne ryby mogę mieć z Trofciami? (może z innego biotopu?, myślałem o Tanganikodus'ie, Spathodus'ie). Hodowca mówił jeszcze o Rednobus;ie, ale nie mogę znaleźć nic na jej temat.

Ile tych Trofci, stosunek samic do samców, po ile sztuk na początku zarybiać?

Jakie roślinki mogę tam trzymać? myślałem o  Microsorium, Bolbitis, Anubias czy też Kryptokorynie?

Chciałbym wsadzić tam jeszcze jakieś łupki wapienne czy piaskowca. Bardzo proszę jeszcze o zdjęcia lub strony gdzie mogę zobaczyć urządzone Tangi i jakies stronki na temat Trofci.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Zapisane
roberty
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 28, 2009, 04:50:59 »

Niestety akwarium 200l zupełnie nie nadaje się dla trofeusów. Jest zbyt małe!!!. Wielkość zbiornika to jeden z najważniejszych parametrów przy hodowli tych ryb. To ryby stadne, duże, wymagające przestrzeni i sporej powierzchni dna.

W tym akwarium możesz mieć piękny zbiornik tanganicki, ale nie z tymi rybami. Chętnie pomogę Ci w ustaleniu takiej obsady:))

Marta
Zapisane

Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN
pytol
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 28, 2009, 13:57:52 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

W takim razie skoro nie Tropheusy to co mógłbym tam mieć i w jakiej ilości?

P.S.Rozmawiałem z hodowcą tych ryb i powiedział, że 200l to jest minimum jakie trzeba mieć dla tych ryb i, że mogę założyć baniak z tymi rybami.
Zapisane
roberty
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 28, 2009, 21:25:00 »

Na przykład ryby z rodzaju altolamprologus, paracyprichromis, triglachromis, lamprologus czy neolamprologus.

Dużo zależy od pomysłu na aranzację zbiornika.

Robert
Zapisane

Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN
pytol
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 29, 2009, 08:59:43 »

Pomysł mam: chce urządzić coś w stylu kolegi (tytuł wątku back to future), ale zamiast czarnych łupków użyć wapieni.

Macie jakieś pomysły na aranżację baniaka?

Jeżeli chciałbym mieć te rybki to w jakiej ilości i jaki stosunek samic do samców?
Zapisane
roberty
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 01, 2009, 22:29:51 »

Macie jakieś pomysły na aranżację baniaka?

To mają być Twoje pomysły i Tobie ma się podobać.

Robert
Zapisane

Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN
pytol
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #6 : Październik 02, 2009, 17:51:38 »

Robercie czy mogę trzymać wszystkie te rybki razem, które wymieniłeś? Jeżeli tak to w jakiej ilości?
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 02, 2009, 18:29:28 »

Z moich doświadczeń na takie akwarium z tych rodzajów rybek to raczej 3 pary maksimum.

Wybierz sobie konkretne gatunki, które Ci się podobają i które są dostępne na rynku a wtedy będzie można coś dokładniej napisać.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
roberty
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


WWW
« Odpowiedz #8 : Październik 03, 2009, 21:30:08 »

Robercie czy mogę trzymać wszystkie te rybki razem, które wymieniłeś? Jeżeli tak to w jakiej ilości?

Jeszcze raz powtórzę  - napisz, jaki będziesz miał wystrój zbiornika. Wtedy pomyślimy o rybach.

Robert
Zapisane

Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN
pytol
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #9 : Październik 05, 2009, 11:33:07 »

Z lewej części akwarium będę miał kopiec kamieni piaskowych pookładanych na siebie z pod których będą wyrastać Anubias'y, na środku łupki, a lewej strony trzy kolumny ustawione w rąb. Na dnie piasek "0" poprzesiewany 2 w miejscach gdzie będą rośliny, żeby nie było stref beztlenowych.
Zapisane
roberty
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


WWW
« Odpowiedz #10 : Październik 06, 2009, 21:38:47 »

czyli do minimum ograniczasz zbiornik dla ryb żyjących w toni. Może spróbuj  1-2 pary altolamprologus  i może małą grupę muszlowców jednego gatunku.
Robert
Zapisane

Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: