Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: amazona czyste wody  (Przeczytany 23622 razy)
kolcobrzuch
Nowy
*
Wiadomości: 30


« : Wrzesień 02, 2009, 11:47:47 »

Witam.
Planuję reorganizację akwarium 60l. Ryby juz mam wybrane (neonki, kakadu, kiryski). Chciałabym sprobowac załozyć amazonię czyste wody.
Czy taki zestaw roślinek będzie ok?:

cabomba caroliniana
nurzaniec amerykański
rzęsa wodna lub pistia lub limnobium gąbczaste
żabienica amazońska
wgłębka wodna

do tego kilka korzeni, kokosy, podłoże żwirek wymieszany z piaskiem kwarcowym

Proszę o wszelkie sugestie:)
Zapisane
1975maniek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 02, 2009, 11:53:35 »

Ogólnie w wodach Amazonii nie ma zbyt dużo roślin (korzenie), ale dla mnie jest OK.
Zapisane
kolcobrzuch
Nowy
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 02, 2009, 11:56:59 »

rzuć okiem na http://aqualublin.net/2009/02/akwarium-biotopowe-a-ogolne/ - czyste wody - jest tam wpisana bogata roślinność, w czarnych wodach - fakt ubogo
Zapisane
1975maniek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 02, 2009, 12:00:30 »

Tak zgadzam się z tym, że są rośliny ale nie można z nimi przesadzać (sadzić z umiarem). 
Zapisane
kolcobrzuch
Nowy
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 02, 2009, 12:04:42 »

wgłębki myślę pomocować na korzeniach i koosach. Macie na to jakiś patent? I która z roślinek pływającyh po tafli będzie najlepsza (niezbyt trudna w utrzymaniu i estetyczna)?
Zapisane
piotr_5e3
DIY rulz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 02, 2009, 12:05:15 »

Pistia
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 02, 2009, 12:10:41 »

Tak zgadzam się z tym, że są rośliny ale nie można z nimi przesadzać (sadzić z umiarem). 
doczytaj temat do konca a później udzielaj rad, ok ? Wink

kolcobrzuch zamiast zabienicy amazonskiej dałbym e. tenellusa bo jest mniejszy i nie zdominuje ci tego akwarium z nurzanców to ładniejsze są spiralis lub nana
By sie przydało jeszcze cos niskiego na dno, np lilaeopsis brasiliensis lub Hemianthus callitrichoides lub cos jeszcze drobniejszego jak Hemianthus callitrichoides Cuba
są to bardzo wolno rosnące rośliny wiec bez obaw ze zdominują całe dno, kiryski będą miały gdzie kopac
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 02, 2009, 12:12:06 »

wgłębki myślę pomocować na korzeniach i koosach. Macie na to jakiś patent? I która z roślinek pływającyh po tafli będzie najlepsza (niezbyt trudna w utrzymaniu i estetyczna)?
drobna siateczka jest najlepsza, ile razy wiązałem nitką tyle razy predzej cz później wszystko fruwało po całym akwarium Tongue
Zapisane
kolcobrzuch
Nowy
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 02, 2009, 12:23:34 »

Dzięki Pethro:) Poszukam tych roślinek które wpisałeś. Niestety nurzańca ameryk. mam po starej obsadzie faktycznie jest wielki, pięknie rośnie, ale jakby go przycinać systematycznie to myślę, że będzie ok. Szkoda go wyrzucać. Jeszcze pomyślę.
A taką siatkę to w akwarystycznym się kupi?
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 02, 2009, 12:34:44 »

np taka siateczka http://allegro.pl/item727215389_mchy_inne_rosliny_siatka_do_mocowania_2_1_gratis.html
Zapisane
kolcobrzuch
Nowy
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 02, 2009, 14:53:05 »

Pethro, Hemianthus callitrichoides jest super, bardzo mi się spodobała. Jeśli tylko znajdę ją w akwarystycznym to napewno kupię, jeśli nie to może mi zamówią wszystkie roślinki.. Dzięki też za siateczkę.
Jak już akwaium będzie w miarę zagospodarowane to napewno powrócę z fotkami.
Zapisane
kolcobrzuch
Nowy
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #11 : Październik 19, 2009, 18:45:17 »

Witam ponownie.
Akwa już założone. Brakuje tylko ryb:) To jest fotka z 10 października, czyli z dnia założenia. Wszelkie sugestie mile widziane:)



Niepokoi mnie tylko jedna rzecz - po kilku dniach na korzeniu zaczął pojawiać się "nalot" - poniżej zamieszczam zdjęci - wiecie co to może być i dlaczego się pojawiło?


« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2009, 18:48:13 wysłane przez kolcobrzuch » Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #12 : Październik 21, 2009, 22:01:57 »

zwartki średnio pasują do amazoni Grin poza tym widac już neonki Smiley
korzeń widoznie był xle spreparowany, wygotuj go z godzinkę w roztworze soli i wypłucz i do akwa  Wink
Zapisane
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #13 : Październik 22, 2009, 01:08:15 »

Z dnia założenia i z rybami? Chyba coś nie halo...
Z nalotem - jak napisał Pethro. U mnie mimo czyszczenia w soli i tak się pojawił - ale zniknie, spokojnie nie musisz się tym bardzo przejmować. Chyba że cały zajdzie pleśnią i proces musisz ponowić trzymajac w soli DŁUGO.

I radziłbym wywalić tę grzałkę na tył i ją jakoś zamaskować. Średnio wygląda na pierwszym planie.
Zapisane

kolcobrzuch
Nowy
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #14 : Październik 22, 2009, 12:24:14 »

zwartki średnio pasują do amazoni Grin

zwartki? które to? bo nie zam tej nazwy.

dzięki za info o korzeniu

Z dnia założenia i z rybami? Chyba coś nie halo...
Z nalotem - jak napisał Pethro. U mnie mimo czyszczenia w soli i tak się pojawił - ale zniknie, spokojnie nie musisz się tym bardzo przejmować. Chyba że cały zajdzie pleśnią i proces musisz ponowić trzymajac w soli DŁUGO.

I radziłbym wywalić tę grzałkę na tył i ją jakoś zamaskować. Średnio wygląda na pierwszym planie.

OK. Z dnia założenia z 3 neonkami, które pozostały po poprzedniej obsadzie.
Grzałkę próbowałam na tylnej ścianie ale jakoś mi  nie pasowało i było gorzej niż teraz.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: