Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 160699 razy)
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #90 : Maj 13, 2007, 11:19:47 »

Wiadomo że tak, bo niektóre w tamtych czasach żyły
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #91 : Maj 13, 2007, 18:27:23 »

ogólnie zamki to kicz Tongue
Zapisane

zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #92 : Maj 17, 2007, 16:27:04 »

Wiadomo że tak, bo niektóre w tamtych czasach żyły
Tak - zwłaszcza takie południowoamerykańskie neonki - czytały sobie Homera do poduszki.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
nowik
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #93 : Czerwiec 28, 2007, 14:54:31 »

zamki zamkami , uboty statki sobie... a co sadzici o skalach z dziurkami itp  cos ala to http://www.allegro.pl/item209574253_super_wapien_filipinski_tanio_.html ... tez badziewie?
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #94 : Czerwiec 28, 2007, 15:51:01 »

No to już nie jest badziewie, bo przypomina naturalny swiat rybek i jest tam mnostwo fajych kryjówek dla rybek płochliwych. Pamiętam też, że Oswald ma taka jedną fajną skałkę.
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #95 : Czerwiec 28, 2007, 16:42:57 »

Jeśli to jest wapień to nadaje się raczej do Malawi/Tanganiki
Zapisane

Neurochirurg
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #96 : Czerwiec 29, 2007, 07:57:07 »

Jak już chcesz coś takiego to z piaskowca a nie z wapienia.
Zapisane

Nic na siłę. Weź większy młotek!
nowik
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #97 : Czerwiec 29, 2007, 08:44:04 »

wiem wiem ..... akurat taki przyklad dalem  tylko chodzili mi o mnijwiecej ksztalt takiej skalki
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #98 : Czerwiec 29, 2007, 10:07:25 »

... tez badziewie?

Ten naturalny wapień jest fajny - bo naturalny - ale j.w. nadaje się tylko do malawi/tanga

A te skałki z piaskowca to raczej badziewie. Sam miałem do niedawna takie coś. Choć mogą być też przydatne - np. w kotnikach, gdzie trzeba szybko i prosto zorganizować np. dużą ilość kryjówek dla narybku
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
gurami999
Master of disaster
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #99 : Czerwiec 29, 2007, 14:19:51 »

Zamki to jeszcze nic - ostatnio widziałem porcelanowe skalary!!!! Lips Sealed
Zapisane

Akwarium 60l

5x neon czarny
6x neon czerwony
1x bystrzyk barwny
1x mieczyk

Mieczyk i bystrzyk ze starej obsady...
I atak glonów...
Yria
Zainteresowany
**
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #100 : Lipiec 04, 2007, 01:50:28 »

Nie sądziłam, że kwestia zamków i innych ozdób wśród akwarystów jest aż tak...hmm, jakby to powiedzieć... emocjonującym tematem  Cool . Nigdy się nad tym nie zastanawiałam , bo jak dla mnie to kwestia po prostu co kto lubi...byle nie szkodziło rybom. W końcu to nie ja się będe patrzeć na akwarium z lampą Alladyna tylko właściciel akwarium. Ach, no tak... są i ryby, które będą zmuszone żyć w towarzystwie owej lampy. Ale często zmuszamy ryby do innych, być może i bardziej traumatycznych dla nich przeżyć...czasami możemy nawet sobie z tego nie zdajemy sprawy.
 Na przykład mój bojownik dostaje nerwicy za każdym razem, jak podchodze do akwarium w jakimś bordowym ubraniu. Nie wiem czemu, wkurza go ten kolor. A tak się składa, że 3/4 szafy mam w tych kolorach... i przecież nie będe tego zmieniać. Ale co chciałam przez to powiedzieć : dekoracje są po prostu kwestią naszego estetycznego wyczucia i jest to dość relatywna sprawa...owszem, jedni się starają bardziej zapewnić rybom naturalne warunki, inny zatopią Tytanica... ale czy ryby naprawde aż tak bardzo "się przejmą" tym Tytanic`iem?
Co innego kiedy do akwarium ktoś wsadzi taką konstrukcję, jaka jest u mnie w sklepie akwarystycznym : zatopiona czaszka bizona z rogami jak z pustynnej prerii ( mniemam, że plastykowa, choć wygląda realnie)  o prawie naturalnych rozmiarach, w której oczodołach sa pulsujące , pomarańczowe światełka.  Roll Eyes
I popatrzmy jeszcze na taki problem : jak jakiś znany projektant zrobi dość "niekonwencjonalne" akwarium, niemal wszyscy powiemy : "Och i ach, w końcu to projektant/artysta z wizją". Ale jak ktoś z forum przyzna się, że ma zamek, większość go skrytykuje, że odstawia tandete. I nie zaprzeczajcie, że tak nie jest, bo czytałam tu na forum takie posty odnośnie tego akwarium : http://www.pbase.com/plantella/image/60710476   ( nie, nie podam linka do wątku... musiałabym pół dnia spędzić na szukaniu Cool )

Mnie osobiście zawsze urzekały "pozostałości" po cywilizacjach "wchłonięte" przez nature : np ruiny inkaskich świątyń oplecione bluszczem i mchem w środku dżungli. Tak samo jak stare statki zatopione na dnie morza, obrośnięte roślinami, koralowcami, ukwiałami. Gdyby można było w akwarium zrobić coś idealnie podobnego, nie wiem, czy bym tego nie zrobiła. Ale na pewno nigdy nie włoże do akwarium zamku Walta Disney`a.

No i chyba trzeba pamiętać, że są zamki i zamki, statki i statki. Nie podobają Wam się takie aranżacje ? Bo mi bardzo...ale jak powiedziałam na początku... wszystko jest sprawą gustu  Smiley
http://www.pbase.com/plantella/image/44069781
http://www.pbase.com/plantella/image/34583083
http://www.pbase.com/plantella/image/69742164
http://www.pbase.com/plantella/image/33393161
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #101 : Lipiec 04, 2007, 09:18:24 »

No cóż, Oliver Knott, jest bardzo znany z tego, że lubi zatapiać różne różności. Nie chcę nic mówić ale Niemcy mają tendencje do różnych "takich".... dziwności. Co do zatapiania różnych rzeczy to czasem myślę nad akwarium w stylu "Polskie jezioro" ale nie wiem czy ktoś by zrozumiał moje artystyczne przesłanie z mnóstwem butelek po piwku i ławką z parku w baniaku :-)

Mnie się to osobiście nie podoba. Wolę akwaria jak najbardziej przypominające naturalne środowisko rybek i podwodny świat.  Wink
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Yria
Zainteresowany
**
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #102 : Lipiec 04, 2007, 10:32:32 »

Ławka to może nie....ale wózek z hipermarketu bardziej by odzwierciedlił ten "naturalny" biotop.  Tongue
Zapisane
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #103 : Lipiec 17, 2007, 06:54:27 »

Ostatnio będą w krakowskim M1 (Zoo Natura) widziałam akwarium - całkiem spore - z antyczną dekoracją - wielkie kolumny i coś jakbyh zburzona świątynia. Ehhh, co ci ludzie już nie wymyslą....
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
Kacper
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #104 : Lipiec 17, 2007, 07:16:24 »

Wszystko to kwestia podejścia, osobiście zamki ,kolorowe kamyczki kojarzą mi sie z tandetą.
Zgadzam sie z większością przedmówców o gustach sie nie dyskutuje, natomiast można dyskutować o podejściu do akwarium, albo cieszymy sie oglądaniem natury (roślin i rybek ew. innych stworów ) starając się im stworzyć jak najlepsze warunki do bytowania, albo  traktujemy wszystko jak ozdobę, a dla mnie to już nie jest akwarystyka.

Widziałem kiedyś w barze chińskim takie akwarium(ok 100l) na dnie kolorowe kuleczki w środku zamek pełno glonów woda mętna brak grzałki a w tym wszystkim 4 duże skalary Wściekły Masakra szkoda mi rybek
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: