Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 161172 razy)
dagrzybek13
Gość
« Odpowiedz #60 : Wrzesień 01, 2006, 09:15:50 »

w moim akwarium też mam zamek raz jak wpłynęla gurami to już tam ugrzązła i zdechła a to feler westchnął seler
Zapisane
KrystekGdynia
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #61 : Wrzesień 01, 2006, 09:25:37 »

Dla mnie (i to jest moje zdanie) wszystko w akwarium, co nie jest naturalne i normalnie nie występuje w naturze, czyli zamki, kolorowe kamyczki, sztuczne rybki, żółwie sztuczne, plastikowe rośliny oraz napowietrzacze np. nurki czy muszelki – to wszystko określam jednym słowem CEPELIA. I to nie jest już akwarystyka.
Zapisane

dagrzybek13
Gość
« Odpowiedz #62 : Wrzesień 01, 2006, 12:05:10 »

mylisz się chłopcze to od ciebie zależy co w akwarium będzie a im więcej urozmaicenie tym lepiej
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #63 : Wrzesień 01, 2006, 12:32:33 »

Jak chcesz, żeby w akwarium było dużo urozmaicenia, to dlaczego nie mogą być to naturalne kryjówki, a sztuczne (pomijam także, że są nawet niebezpieczne dla ryb i w właściwosciach wody) ? Istnieją przecież korzenia, kokosy, łupiny, kamienie i z nich można zrobić coś fajnego, sztuczne tylko szpeci i nie daje żadnego korzysu. Korzenia i kokosy dają celulozę zbrojnikom, która ułatwia im trawienie i także poprawiają jakość wody w akwarium.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
dagrzybek13
Gość
« Odpowiedz #64 : Wrzesień 01, 2006, 13:47:55 »

wcale nie masz racji najładniej wyglądają sztuczne rzeczy ponieważ prawdziwe to szajs
Zapisane
Darex9
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66



WWW
« Odpowiedz #65 : Wrzesień 01, 2006, 13:52:00 »

wcale nie masz racji najładniej wyglądają sztuczne rzeczy ponieważ prawdziwe to szajs

To dopiero sa warunki naturalne dla ryb "plastik w akwa" Angry   to moze sobie jeszcze tam wpuscisz plastikowe rybki i bedziesz mial najladniejsze akwa
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2006, 14:09:18 wysłane przez Darex9 » Zapisane

Piotrek1
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


« Odpowiedz #66 : Wrzesień 01, 2006, 14:25:58 »

całkowicie zgadzam się z Raffy, KrystekGdynia, Darex9  tak jak pisali to jest akwarystyka, czyli ma byc naturalnie tak jak naprawde jest w rzeczywistosci, dla mnie to nie ma nawet o czym mówic więcej  papa
Zapisane
Wywłócznik_13
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 130


« Odpowiedz #67 : Wrzesień 01, 2006, 14:31:09 »

Ja też się zgadzam
Ale może ci, którzy mają zamki chcą przedstawić podwodny krajobraz za jakieś 50lat (->globalne ocieplenie)?
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #68 : Wrzesień 01, 2006, 16:12:39 »

hmmm... właśnie się dowiedziałem że to co robię to nieakwarystyka... dlatego że mam plastykową "skałkę" i plastykowe tło...

btw. ciekawe jak nasi piewcy natury stworzą warunki dla skalarów... z mętną i brunatną wodą...
Zapisane

gg:1384140
KrystekGdynia
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #69 : Wrzesień 01, 2006, 16:46:56 »

hmmm... właśnie się dowiedziałem że to co robię to nieakwarystyka... dlatego że mam plastykową "skałkę" i plastykowe tło...

Góral nie obraź się, ale nie o to mi chodziło tło czy skała plastikowa wyglądająca na prawdziwe to jeszcze ujdzie, ale zamki, nurki czy jakieś kuferki ze skarbem to dla mnie jest cepelia a nie akwarystyka.  Good !
Zapisane

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #70 : Wrzesień 01, 2006, 20:02:19 »

Panowie i Panie. O gustach się nie dyskutuje  Wink Jeśli ozdoba sztuczna czy prawdziwa jest przystosowana do akwarium (nie szkodzi itd), służy rybom to czemu nie. Nie sądzę aby dla ryby była jakakolwiek różnica czy ma "domek" w zamku czy grocie skalnej  Wink
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #71 : Wrzesień 01, 2006, 20:45:42 »

ja się nie obrażam... tylko z tego co się uczyłem to pierwsze "akwaria" mieściły się w glinianych dzbanach więc o czymś takim jak warunki naturalne mówić nie możemy. do dzisiaj akwa dzielimy na biotopowe, dekoracyjne itd. jeśli ktoś chce zrobić sobie wystrój w stylu starożytnej Grecji, z zatoionymi kolumnami i posągami, to jakby jego cyrk. o ile materiały uzyte w baniaku są dla wody neutralne, nie zmianiają jej parametrów, to rybie jest zupełnie obojętne, czy pływa wśród kamieni ogrodowych ze składziku pana Stasia, czy wśród kolumn z manufaktury pana Zdzisia...
 apeluję o więcej tolerancji. znam ludzi, którzy wśród tych plastykowywch i glinianych dupereli mająbardzo duże osiągnięcia w hodowli i rozmnażaniu wielu gatunków. a że w moim przekonaniu mają wypaczony gust... cóż, jak napisała Małżonka:
O gustach się nie dyskutuje  Wink
Zapisane

gg:1384140
Wywłócznik_13
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 130


« Odpowiedz #72 : Wrzesień 02, 2006, 13:25:57 »

Drogi dagrzybku13, może nam zaprezentujesz swój piękny zbiorniczek? O gustach się nie dyskutuje, więc radzę Ci się nie wypowiadać nt. ozdób w akwarium bo 97% akwarystów uważa, że plastyki i inne badziewia w akwa to rzeczywiście szajs a nie na odwrót. Może zróbmy sondę? Kto uważa, że rzeczy sztuczne w akwarium to szajs?
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #73 : Wrzesień 02, 2006, 16:07:23 »

drogi Wywłóczniku, skoro o gustach się nie dyskutuje, to po co ankieta? i dlaczego twój post utrzymany jest w tonie natarczywo-małoprzyjemnym... i niby dlaczego ktokolwiek ma się NIEwypowiadać?
btw. ja chętnie zobaczę Twój zbiornik, a nie mogę go znaleźć w naszej galerii. z przyjmemnością nauczę się jak powinien wyglądać jedynie słuszny baniak.
Zapisane

gg:1384140
Wywłócznik_13
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 130


« Odpowiedz #74 : Wrzesień 02, 2006, 16:16:31 »

Szczerze mówiąc nie wiem poco
Ale jednak jest ankieta
Mojego zbiorniczka nie możesz zobaczyć, bo go nie mam:/ tymczasowo
czekam na lotosa i kilka trawek a bez nich nie jestem w stanie wogóle zrobić sobie planu
Ale gwarantuję że zobaczycie mój wprawdzie mały baniaczek, ale na stronie holenderskie.pl
Jak będzie to dam znać (nie uważajcie tego za spam czy jakieś reklamy jak dam)
A dlaczego ton ostatniej mojej wiadomości jest złośliwy? Bo nasz nowy użytkownik mi po prostu gra na nerwach. Pisze takie głupoty, że ciśnienie mi się podnosi
Zresztą podobnie jak ja dyskutuje o gustach (ale jego jest najwyraźniej do bani - może musi dojrzeć do pewnego wieku, a teraz jest po prostu w akwarystyce dzieckiem i uważa, że kula 5l to najlepsze, co może spotkać złotą rybkę albo bojownika). Ale powiedz - czy uważasz, że dobrze jest mieszać np. korzeń naturalny z plastykowym kuferkiem bardzo kolorowym, by mieć "zróżnicowany krajobraz"?
Już się nie będę wypowiadać ani docinać co do dagrzybka, bo to nie ma najmniejszego sensu...Niektórzy już tacy są...


Już gdzieś to ktoś pisał. Forum to szłuży ku wymianie informacji, upodobań, etc. Więc dyskutowanie o gustach nie jest "zabronione"  - wymieniamy swoje poglądy. dagrzybek ma prawo do wypowiadania się nt. swoich szajskich ozdób w akwa ale niech nie twierdzi, że naturalne ozdoby i rośliny to szajs bo jak narazie to 100% głosujących jest negtywnie nastawionych na jego ozdoby. Wiem, że przy 5 osobach jak na razie glosujących to nie ma zbytniego sensu wyciągania wniosków ale przekonamy się o tym w przeciągu 2 dni
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2006, 16:23:51 wysłane przez Wywłócznik_13 » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: