Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 160361 razy)
FighterMan
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 423


Kocham Ramirezy!!!


« Odpowiedz #240 : Kwiecień 01, 2009, 21:56:53 »

to i ja swój głos zabiorę

jest różnica między akwarium dla akwarysty (choćby i amatora), a akwarium dla dziecka. o ile w pierwszym przypadku akwarysta powinien starać się stworzyć rybom choćby namiastkę natury, bez zbędnych ozdób, o tyle dzieciom natura raczej do gustu nie przypada - choćby była najpiękniejsza. one chcą by było bajkowo i kolorowo - i stąd te zameczki, skrzynie i nurki. ale jeśli nie wygaśnie w nich pociąg do rybek to z czasem same zastąpią te zameczki i inne hipermarketowe ozdóbki korzeniami, roślinami, itp.

ja również zaczynałam swoją przygodę jako dziecko i wręcz maniakalnie podobały mi się te domki, zameczki i inne ceramiki w akwarium, do tego koniecznie kolorowy żwirek i plastikowe roślinki, bo przecież to tak ładnie wyglądało.
obecnie nie włożyłabym czegoś co nie przypomina natury (choć dla tła wewnętrznego zrobiłbym prawdopodobnie wyjątek), zameczki z lat wczesnodziecinnych nadal u mnie są, tyle że tym razem ozdabiają półki, czasem któryś służy jako schronienie w kotniku.

Ja miałem bardzo podobną historię. Dostałem rok temu na gwiazdkę akwarium. Kule 12,5l. Z bojownikiem i roślinką. I potem szło, zaczeła żywa roślina gnić, to ją wywaliłem, wstawiłem zamek i 2 sztuczne rośłiny. Potem dodałem 3 samice i byłem przeszczęśliwy.
  Po 3 mies, chciałem mieć drugie akwa. Kupiłem na szczęscie już prostokątne 1l z bazaltowym i sztucz. niebieskim żwirkiem i samymi sztucznymi roślinami i bojownikiem. Już bez zameczków. To drugie akwa kupiłem bez wiedzy rodziców i mama na szczęscie pojechała je oddać. Potem rozbiłem kulę. Ryby pływały w wazonie. Po 1 dniu pojechaliśmy kupić nowe akwa. Stanęło na 45l już z filtrem, grzałką i pokrywą i tam 2 molinezje, 2 platki, 2 kirysy pstre i glonojada dokupiliśmy. No i założyliśmy akwa w ciągu jednego dnia wpuściliśmy te ryby i było fajnie.

 Co chwile przybywało ozdóbek.
 
Potem zachorował mój bojownik. Poczytałem mnóstwo na tym forum, pooglądałem akwa innych i zacząłem wymieniać zamki na żywe rośliny.
  I wyszło jak widać. Zacząlem częściej podmieniać wodę, zmniejszać przerybienie itd.  Teraz założyłem akwa z kreweciami 25l bez niczego sztucznego, tylko dzięki temu forum. Jak widać na moim przykładzie, warunki ryb zależą od wiedzy akwarysty. Dlatego Jestem za tym aby każdy miał takie olśnienie jak ja, zajrzał na forum, i troche się opamiętał. Z czasem zapomni o zamkach itd. na rzecz korzeni, roślin i skał.
Zapisane

Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #241 : Kwiecień 02, 2009, 08:09:59 »

Przemyślałem sprawę jeszcze raz i zrozumiałem, że zamki są bezsensowne. Nie postawię już tego w swoim aqua.
Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #242 : Kwiecień 02, 2009, 08:18:10 »

No i założyliśmy akwa w ciągu jednego dnia wpuściliśmy te ryby i było fajnie.
Nie można wpuszczać ryb odrazu. Najpierw aqua musi dojrzewać przez conajmniej tydzień.
Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
FighterMan
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 423


Kocham Ramirezy!!!


« Odpowiedz #243 : Kwiecień 02, 2009, 15:29:06 »

no i na tym to polegało! w miare czasu zdobywałem wiedze i dopiero ryby miały warunki! 
Zapisane

Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #244 : Kwiecień 02, 2009, 15:46:02 »

Ja kiedyś też nie miałem wiedzy i niestedy rybkom wyszło to na złe... Teraz ciągle czytam to forum i powiększam swoją wiedze.
Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #245 : Kwiecień 09, 2009, 17:36:02 »

Dziękujmy temu forum!

Dzięki niemu dziś robię następny krok do przodu i wywalam mój zamek (mi sie od dawna nie podobał w akwa ale moja mama i siostra twierdziły inaczej...) A co do mojego 1 akwa to ja nie dodam zdjęć bo podalibyście mnie do animalsa lub czegoś innego Cheesy  Statrtowałam jako 10 latek i akwa wyglądało jeszcze gorzej od tych poyżej. Dzisiaj mam 15 lat i mimo iż jestem dzieckiem mam jakąś malenką wiedzę i mysle ze moje akwa idzie ku lepszemu Cheesy
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #246 : Kwiecień 09, 2009, 19:28:43 »

Dzięki wam rodzice też się uczą i chwała wam za to!
Zapisane
magda78
czas na zmiany
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #247 : Kwiecień 09, 2009, 20:08:49 »

za usilną namową (czyli płacz) mojej córci też kupiłam zameczek i włożyłam do akwarium, ponieważ nie za bardzo mi to się podobało poszłyśmy na kompromis i powstało coś takiego



tutaj nie będzie prawdziwych rybek - piszę, bo niektórzy inaczej pomyśleli  Good !
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 10:18:09 wysłane przez magda78 » Zapisane

250l towarzyskie
60l krewetki RC
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #248 : Kwiecień 09, 2009, 20:36:13 »

Ojej, wyjmij te muszle!  Grin
Zapisane
tedy87
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396



« Odpowiedz #249 : Kwiecień 09, 2009, 21:05:32 »

za usilną namową (czyli płacz) mojej córci też kupiłam zameczek i włożyłam do akwarium, ponieważ nie za bardzo mi to się podobało poszłyśmy na kompromis i powstało coś takiego

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80626cef7ef4467c.html


tylko proszę nie mów że tam zamieszkają jakieś ryby... proszę...
Zapisane

NI MA MNIE JUŻ TU: (((

MarteQ15
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 426


« Odpowiedz #250 : Kwiecień 09, 2009, 21:23:54 »



tylko proszę nie mów że tam zamieszkają jakieś ryby... proszę...
Przecież w tym akwa nie ma wody ;/ wiec nie wiem po co jest ono tu zamieszczone   Undecided

Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #251 : Kwiecień 09, 2009, 21:27:22 »

za usilną namową (czyli płacz) mojej córci też kupiłam zameczek i włożyłam do akwarium, ponieważ nie za bardzo mi to się podobało poszłyśmy na kompromis i powstało coś takiego

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80626cef7ef4467c.html


tylko proszę nie mów że tam zamieszkają jakieś ryby... proszę...

Przeciez juz mieszkaja i maja sie calkiem dobrze - sa bardzo ladnie wybarwione i nawet te muszle im nie szkodza  Good !
Zapisane

tedy87
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396



« Odpowiedz #252 : Kwiecień 09, 2009, 21:30:31 »

myślałem że akwarium czeka na zalanie  Good !
Zapisane

NI MA MNIE JUŻ TU: (((

Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #253 : Kwiecień 10, 2009, 05:31:37 »

Jak zobaczyłem te akwa to moje słowa brzmiały O JA P.....LE!!! To akwa proponuję wrzucić do nowego wątku "Jak nie urządzać akwarium". Masakra.
Zapisane

magda78
czas na zmiany
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #254 : Kwiecień 10, 2009, 07:19:51 »

Jak zobaczyłem te akwa to moje słowa brzmiały O JA P.....LE!!! To akwa proponuję wrzucić do nowego wątku "Jak nie urządzać akwarium". Masakra.

to jest akwarium mojej 5-cio letniej córki, rybki są ładnie wybarwione  Wink  nie potrzebują światła, wody, jedzenia ...... bo są sztuczne, roślinki zresztą też.
to akwarium jest po to, żeby mi córa nie marudziła o zameczkach w moim akwarium, a jak chce się pobawić to nalewam jej wody  Cheesy
czy naprawdę myśleliście, że wpuszczę tam rybki?
zdjęcie zamieściłam jako przykład dla innych rodziców, co im dzieci marudzą o zameczki - niech im kupią jakieś małe akwarium i po sprawie
pozdrawiam wszystkich, którzy myśleli, że to akwarium jest "prawdziwe"  papa
Zapisane

250l towarzyskie
60l krewetki RC
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: