Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 160562 razy)
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #210 : Listopad 24, 2008, 14:42:46 »

A co sądzicie o donicze  pszewroconej i rozłupanej na poł?
To samo co o pszewroconym zamku rozłamanym na dwie czesci...

Jeśli będzie to dobrze wkomponowane i ukryte ... to jest to świetna kryjówka dla ryb tanim kosztem ... Przy akwarium ze zbrojnikami najlepiej sprawdzają się rurki gliniane (czerwone jak cegła Grin) takie jak w budownictwie są wykorzystywane ... przy dobrym skomponowaniu ujdzie w tłoku Wink
Zapisane

kuba66554443322
Zainteresowany
**
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #211 : Listopad 25, 2008, 18:00:00 »

muwie o doniczce glinianej
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #212 : Listopad 25, 2008, 19:55:42 »

kuba66554443322 - obejrzyj akwaria w różnych galeriach - doniczki, zamki i niewiadomo co jeszcze co wyszło z chińskich fabryk nie upiększa akwariów. Chodzi o to, żeby zbiorniki wyglądały naturalnie, ładnie, żeby tworzyły pewną tajemnicę natury, żeby były czymś nie odkrytym, nie tknięte ręką ludzką... a jak się wrzuci gliniane rynienki, zamki, ozgoby to wygląda to  Undecided.
A z drugiej strony - zależy jakie się ma ryby - czy chce się je rozmnażać i jak intensywnie... i wogóle - ale nie zamki... tylko rury PCV... korzenie na maxa itd.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
kuba66554443322
Zainteresowany
**
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #213 : Listopad 25, 2008, 21:28:40 »

Ja zrobiłem w akwa tarliskowym dla zbrojników.
Zapisane
Tommy Angelo
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47


:)


« Odpowiedz #214 : Grudzień 25, 2008, 21:06:47 »

Ja w swoim aqua mam obecnie taką wieżyczkę i mały zamek, ale teraz w sobotę, albo może w pon. idę po korzeń Smiley W jednym zoologicznym widziałem taki za 13,50zł , ja wiem... z 10cm długości i z 5cm szerokości, ale taki mi starczy Smiley Chodź troszkę jak próchno wygląda i ma odstający taki kawałek, troszkę się boję że rybki mogą sobie coś o niego zrobić, ale to jak coś to go przyszlifuję  Cool Oczywiście to sprawa gustu, bo jak zakładałem aqua to mi się podobała ta wieżyczka... ale jak tak dłużej już mam aqua to dochodzę do wniosku, że aqua to nie jest miejsce na zabawki. Oczywiście to jest sprawa gustu i samo w sobie akwarium nie jest miejscem naturalnym, ale możemy je jak najbardziej do niego upodobnić Smiley I w ogóle korzeń wygląda sto razy lepiej w aqua (sprawa gustu, no ale tak jest Tongue hehe)
Zapisane
kuba66554443322
Zainteresowany
**
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #215 : Grudzień 25, 2008, 22:46:38 »

w akwa głównym nie mam żadnych doniczek ale pisałem o tym w którym do tarła podchodziła para zbrojników niebieskich . I doczekałem się małych  Smiley
Zapisane
Mataertest
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 505



WWW
« Odpowiedz #216 : Grudzień 29, 2008, 13:34:10 »

Bonzo - ich wygląd. Moim zdaniem jest okropny i nie pasuje do akwarium. Widział kto zamek pod wodą ? Ale z drugiej strony należy pamiętać, że każdy ma swój gust i to jemu akwarium ma się podobać.
ja weidziałem atlantyde
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 23:12:36 wysłane przez Mataertest » Zapisane

zuza97
Nowy
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #217 : Luty 13, 2009, 19:08:31 »

Tak zgadzam się z niektórymi osobami,zamki nie wyglądają pięknie w akwarium.Ale każdy Akwarysta ma swój gust
Zapisane
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #218 : Luty 28, 2009, 20:10:47 »

Osobiscie nie przepadam za sztucznymi ozdobami, ale wizja akwarium wielu ludzi uslana jest zamkami, roslinami z tworzywa i welonkami w kuli. Przykro mi ale nikt tu glowa muru nie przebije. Jak cos sie komus podoba to i tak zechce to miec. A chinska tandeta bardzo dobrze sie sprzedaje... Narzucanie komus wizji prawdziwego, naturalnego akwarium to syzyfowa praca.

Tak wogole to moze 1% hobbystow to akwarysci, reszta to ludzie, ktorzy "trzymaja ryby".
Zapisane
woda i ryby
Nowy
*
Wiadomości: 27



« Odpowiedz #219 : Marzec 01, 2009, 10:16:13 »

Tak wogole to moze 1% hobbystow to akwarysci, reszta to ludzie, ktorzy "trzymaja ryby".

Bardzo ciekawe spostrzezenie, ciekawe do ktorej grupy Ty sie w takim wypadku zaliczasz ?
Zapisane
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #220 : Marzec 01, 2009, 10:18:54 »

Ciezko powiedziec. Mysle, ze znajduje sie gdzies posrodku. Absolutnie nie mialem zamiaru nikogo urazic swoja wypowiedzia. Bardzo wiele osob zaczyna przygode z akwarystyka kompletnie nie majac pojecia o warunkach, ktore powinny panowac w akwarium. To duzy blad. Przeciez wokol jest tyle informacji o tym... Lenistwo ludzkie nie zna granic. Undecided
Zapisane
Salomon77
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 156



« Odpowiedz #221 : Marzec 04, 2009, 21:35:36 »

Prawda nikt się prędzej z tym niezapoznaję sam kiedyś trzeymalem skalary w akwa o dlugości 20cm a potrzebują conajmniej 40 ale takich błędów było znacznie więcej
a więc przed zalozeniem kolejnych zbiornikow przeczytalem poradnik o podstawach w akwarystyce i mam nadzieję ze dzięki niemu unikne tak kurjozalnych błędów xD
Zapisane
Królewna Śnieżka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #222 : Marzec 09, 2009, 17:44:56 »

e tam, zamki, phy... ja jestem mistrzem. dawno temu mialam zbiornik, ktory wygladal nastepujaco:
 - rozowy zwirek
 - tlo z bajki Bambi
 
 figórki:
 - rozowy jednorozec
 - slimaczek
 - syrenka trzymajaca sie konika morskiego.

mam nawet jeszcze fotke, moze kiedys wkleje, jako przyklad "czego nie nalezy robic".
masakra Shocked
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2009, 17:52:08 wysłane przez Królewna Śnieżka » Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #223 : Marzec 10, 2009, 11:27:16 »

Od jakiegoś czasu chodzi za mną taka aranżacja:

Kostka brukowa (z tych mniejszych), ułożona równo jak bruk w całym akwarium, między tymi kostkami wyrastajace trawki, a na tym bruku gliniana stopa rzymianina (legionisty - taka w sandale, ściąta ukośnie na wysokości połowy piszczela). Oczywiście tą drogę zrobiłbym w akwarium 250-400l żeby był fajny efekt - nad nią unosiłoby się stado neonek... tak to widzę...

Aranżację nazwałbym "Road to Rome"
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #224 : Marzec 10, 2009, 12:39:50 »

Hehe, ja w jednym akwarium mam kolumnę jońską  Grin I bardzo mi się podoba, chociaż generalnie nie lubię takich rzeczy.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: