Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 160359 razy)
IQ
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #180 : Styczeń 29, 2008, 13:59:36 »

wedłóg mnie zamki totalnie nie pasują do akwa. Ja uważam że powinno być naturalnie.
Jak byłem w Austri to widziałem Lorda Vadera do akwarium. Roll Eyes
Zapisane
PiotrasJ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


ładna rybcia:)


« Odpowiedz #181 : Marzec 14, 2008, 19:17:03 »

OOO... zamki jeszcze mogą być ale nie przesadne, najbardziej pasują takie mini zameczki taki małe wierzyczki z dziurką dosyć dużą

Ale figurki i np. statki to już chyba przesada......
Zapisane

Akwa 25l   

5x gupik

moczarka kanadyjska

filtr elite
 
oświetlenie: lampa nad akwa:) (11W)
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #182 : Marzec 14, 2008, 19:21:06 »

Co ty gadasz figurki takie jak krasnoludki dają blasku a zamek ze smokiem hhmmm to już Mexyk .
ps Czytaj to tak "nie wkładaj tego badziewia do akwarium"
Zapisane
PiotrasJ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


ładna rybcia:)


« Odpowiedz #183 : Marzec 14, 2008, 19:51:33 »

Czyli mówisz że figurki są fajne i polecasz??? Bo troszkę nie kapuje <lol>
Zapisane

Akwa 25l   

5x gupik

moczarka kanadyjska

filtr elite
 
oświetlenie: lampa nad akwa:) (11W)
PiotrasJ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


ładna rybcia:)


« Odpowiedz #184 : Marzec 14, 2008, 19:52:24 »

ps Czytaj to tak "nie wkładaj tego badziewia do akwarium"

Czyli ani figurek ani zamków do akwa nie wkładać???
Zapisane

Akwa 25l   

5x gupik

moczarka kanadyjska

filtr elite
 
oświetlenie: lampa nad akwa:) (11W)
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #185 : Marzec 14, 2008, 19:53:30 »

nie, bo wg mnie to bez smaku i gustu .....
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #186 : Marzec 14, 2008, 19:53:59 »

Brawo Smiley)) już znasz odpowiedź i tego sie trzymaj  Good !
Zapisane
seba75
Gość
« Odpowiedz #187 : Marzec 14, 2008, 20:22:13 »

to tak jakby w naturalnych warunkach nurkujesz a tu stado rozbor popingala z zamku do zamku a za nimi neonki a za nimi ......



a na koncu nurek uderza o tlo z fototapety i budzi sie z reka w nocniku....trzymajac pierdzacego nurka ( mega napowietrzacza )
Zapisane
karol13
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 198



WWW
« Odpowiedz #188 : Marzec 20, 2008, 23:27:53 »

to tak jakby w naturalnych warunkach nurkujesz a tu stado rozbor popingala z zamku do zamku a za nimi neonki a za nimi ......



a na koncu nurek uderza o tlo z fototapety i budzi sie z reka w nocniku....trzymajac pierdzacego nurka ( mega napowietrzacza )
  naprawdę niezłe Grin. Racja. Byłem w olsztynie w alfie i zachwycały się panie jakimś zamkiem, że niby jakiś piękny. Może i był "ładny", ale miał tylko małe dziurki na wieżyczce i trochę większe na samym dole gdzie na pewno wleci w podłoże. To coś było wzięte jako kryjówka. Jeszcze jeden koleś patrzył i mówi że też mu się podoba że ładny i będzie pięknie wyglądał w akwarium. Ja sobie myślę: ludzie wsadźcie jeszcze fluorescencyjne kamyki i Bóg jeden wie co jeszcze. W ogóle te ceramiczne coś to ewentualnie pod mech, ale najlepiej to wcale nie kupować.
Zapisane

Nie polemizuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem. Grin Grin Grin Grin Grin
Kaman3000
Gość
« Odpowiedz #189 : Marzec 21, 2008, 18:01:43 »

Mi się nie podobają zamki itp. Akwarium powinno być naturalne, a nie jakieś zamki, pierdzące nurki Roll Eyes
Zapisane
kromek30
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



WWW
« Odpowiedz #190 : Kwiecień 01, 2008, 21:22:35 »

Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i każdy zapalony akwarysta neguje wsadzanie zamków czy innych ozdób (pierdzących nurków) do akwariów. Szczerze powiedziawszy mi zamki się też niezbyt podobają ani inne tego rodzaju ozdoby. No dobrze ale czy pisząc "akwarium powinno być naturalne" zastanawiacie się nad tym? Większość robi akwarium według schematu - wysokie rośliny z tyłu średnie pośrodku niskie z przodu. Ile w tym naturalności? Czy w naturze tak jest? To jest akwarium na pokaz dla oczu żeby podziwiać jego piękno. W naturze rośliny rosną gdzie chcą i gdzie im pasuje! Kolejna rzecz to napowietrzanie czym się różni kostka od pierdzącego nurka? I jedno i drugie w naturze nie występuje. Dyfuzor CO2? widział ktoś w rzece lub jeziorze? Może i bombelkuje ale z dna Wink Akwarium nigdy nie będzie w pełni naturalnym środowiskiem dla rybek. Jedynie co możemy zrobić to postarać się jak najbardziej uprzyjemnić im życie w świecie ograniczonym szybami. Jeśli komuś podoba się zamek to i tak go kupi. Rybki pewnie chętnie się w nim skryją.
Akwarium mam od niedawna jakieś pół roku może troszkę więcej. Zawsze przyjemność sprawiało mi wędkowanie i przebywanie nad wodą. Ale teraz dla odmiany odłożyłem wędkę i kupiłem akwarium. Kawałek wodnego świata mam teraz w domu, może nienaturalny ale staram się jak mogę zeby uprzyjemnić życie swoim pupilom.
Zapisane

seba75
Gość
« Odpowiedz #191 : Kwiecień 02, 2008, 17:41:35 »


l.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2008, 23:17:11 wysłane przez seba75 » Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #192 : Kwiecień 02, 2008, 18:25:38 »

Zgadzam się z Sebą co do napowietrzania można też zastosować deszczownię.Następna sprawa to CO2-teraz kupuje się przezroczyste dyfuzory i zakrywa za roślinami czy korzeniami.Co do roślin hmm... rzeczywiście ,ale gdybyśmy nawalili wysokich roślin nie zobaczymy nic z "naszego" podwodnego świata.Kromek proponuję wpisać w google:
Akwarium Naturalne albo Takashi  Amano bądź Aquascaping-zobaczysz akwaria naturalne choć nie o końca-wiadomo.
Zapisane

kromek30
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



WWW
« Odpowiedz #193 : Kwiecień 03, 2008, 11:00:36 »

Widziałem akwaria Takashi  Amano już wcześniej i ciągle na mnie robią wrażenie. Oczywiście macie rację z tym że bez niektórych rzeczy po prostu nie da się obyć w akwarium. Ale w sumie i tak chodzi o to żeby rybkom było przyjemnie w nim Wink
Tak dla odmiany podam wam jeden przykład który mnie zaszokował. Widziałem dwa zupełnie różne akwaria. Jedno dopicowane, prowadzone przez powiedzmy sobie "maniaka".  Kondycja rybek dobra ale mogła by być lepsza (lepiej wybarwione) Drugie akwarium zaś gdybyście zobaczyli to totalna załamka. Akwarium około 60l. Kamyczki różne w tym kolorowe, kilka muszelek na dnie, pośrodku zamek z małymi otworami wszystko obrośnięte czarnym glonem (takie kępki ok 3mm) Filtr wyłączony i zapchany prawie (tylko włóknina) włączany tylko w dzień bo w nocy zbytnio im hałasuje. Żadnego napowietrzania nawet przez filtr. Oświetlenie to zwykła jarzeniówka. Akwarium przerybione jak na moje oko 5 ryb które mają już ok 10-12 cm (zbrojnik złoty i jakieś sumiaste) jedna brzanka kilka kirysków i kilka molinezji. Brak roślinek tylko jedna sztuczna. Dno zamulone i mętna warstewka ok 2 cm nad nim. Patrząc na nie można by się zastanawiać czy cokolwiek mogło by w nim żyć! Ale do rzeczy. Ryby w kondycji bardzo dobrej, pięknie wybarwione jaskrawe kolory okazałe płetwy. Pełne życia i zdrowe. Woda w akwarium klarowna (nie licząc tego osadu przy dnie) To nie nowe akwarium a jest już kilka lat. Pytałem się o podmiany wody - A po co? Trzeba robić? Jak wyparuje to dolewamy tylko. Z ciekawości zrobiłem testy wody. Kolejny szok. Były idealne! NO2 i NO3 równe zero! Pozostałe parametry odpowiednie. Powiem szczerze że akwarium mi się nie podobało i to że było zaniedbane też ale z całego serca zazdrościłem im tych rybek. Chciałbym aby moje były w takiej kondycji i tak wyglądały. Wiem że można powiedzieć że im mniej się robi przy akwarium tym lepiej ale przy takim niedbalstwie to tam ryb już dawno nie powinno być. A jednak Wink
W końcu chodzi o to aby dobrze im było Cheesy
Zapisane

suselek72
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #194 : Kwiecień 06, 2008, 22:16:11 »

ależ to jest irytujące! a pomyślał ktoś o BEZPIECZEŃSTWIE ryb?HuhHuhHuhHuhHuhHuh? wpłynie do zameczku i się zaklinuje, spłoszy się i skaleczy,jak ktoś ma w akwa rybki ruchliwe np.labeo to takie zameczki, doniczki, muszelki źle przygotowana skorupka kokosa, mogą je tylko pokaleczyć, i po co to? dla oka ludzkiego ?można zupełnie fajnie urządzić akwa i bez tych dodatków i kichać na gusta!!! tworzymy w akwariach małe światy dla ryb a nie dla siebie nikt w środku pływał nie będzie a rybki tak przez całe życie, a ja osobiście wolałabym żeby było to długie i zdrowe życie!
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: