Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 170
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośby o identyfikacje ryb  (Przeczytany 502013 razy)
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #1860 : Luty 01, 2010, 19:16:14 »

kraby1 kirysek spiżowy.
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
jansens
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #1861 : Luty 03, 2010, 20:39:27 »

mam do rozpoznania 3 rybki.
szukałem ich w necie ale nie znalazlem.
1. to taka złota rybka ma jaśniejsze plamy na ciele. jest wielkości mieczyka. można rozróżnić samice od samca po "narządach płciowych"
2. ma kształt brzanki. jest różowo beżowa nie umiem określic koloru. posiada na ogonku czarną kropeczkę.
3. tz. kosiarka - cienka podłużna rybka z czarnym paskiem wzdłuż tułowia. jaka jest jej prawidłowa nazwa?
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #1862 : Luty 03, 2010, 21:00:53 »

1. Może chodzi Ci o Żółtą Molinezję (Yellow Molly)??
2. To chyba brzanka różowa Barbus Conchonius
3. Grubowarg Złotopręgi to może być, czyli Epalzeorhynchus  Kallopterus lub Crossocheilus siamensis
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 21:25:57 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
jansens
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #1863 : Luty 03, 2010, 21:56:32 »

Tak!
dzieki. masz racje co do wszystkich 3 rybek. XD


1
2
3.

wielkie dzięki. teraz moge sie dowiedzieć czegoś więcej o tych rybkach. Smiley
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1864 : Luty 03, 2010, 21:58:12 »

1. Samica molinezji żaglopłetwej (P. Velifera).
2. Brzanka różowa.
3. Kosiarka, inaczej zwana grubowargiem syjamskim.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
stalewiak
Zapraszam do mnie
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 61



« Odpowiedz #1865 : Luty 03, 2010, 22:11:42 »

Da sie rozpoznac skalary ktory to samiec a która to samica ?
Jak kupowałem to był takiej samej wielkosci a teraz jak na foto


kirysek spizowy  samiec czy samica

kirysek pstry samiec czy samica ?


Prosze o odp

Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1866 : Luty 03, 2010, 22:13:26 »

U skalarów płeć rozpoznasz w czasie tarła.

Kirysek pstry to samica, spiżowego daj jego fotkę z boku.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #1867 : Luty 10, 2010, 17:15:16 »

Kilka stron wcześniej pytałem się co to za ryba


Odpowiedziano mi, że jest to Vieja Guttulata lub Vieja Bifasciatum. Czym się różnią te dwie ryby od siebie, bo ja nadal nie mogę dowiedzieć się którą mam w akwarium?? Będę wdzięczny za wyjaśnienie tej kwestii Wink






PS. Sorry za zdj. bokiem, ale to ze skanera
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 17:19:16 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #1868 : Luty 10, 2010, 18:58:51 »

Hubikopter:

Bardzo ciekawa kwestia ;-) Sam jestem ciekaw ostatecznego rozwiązania zagadki Smiley

Pomóc może kwestia ubarwienia. Ale na tej focie w zasadzie trudno się z ubarwieniem połapać - jej ubarwienie jest takie jak na focie, czy fota jest po prostu tak naświetlona? A może jeszcze coś wrzucisz? Z tego co wiem Guattulata ma niebieskawe zabarwienie. Ja stawiałbym że to co widze na fotce to bifasciata, ale... guattulatum nigdy na żywo nie widziałem... Poza tym większa szansa że w Twoje ręce wpadła bifasciata niż guattulata... choć obie chyba niełatwo dostępne (a ta druga to już zwłaszcza) - więc co to by nie było, to pytanie... skąd ją wytrzasnąłeś?  Grin

A czym się różnią - no napewno ubarwieniem i miejscem występowania.


Sam porównaj do czego pasuje najbardziej:

bifasciata: http://www.ciklid.org/artregister/artreg_visa_art.php?ID=551  (jak widzisz sprawe komplikuje to że są różne odmiany barwne bifasciatum)

a to jest guattulata: http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=4294  (nie mam zielonego pojęcia czy występują inne odmiany barwne?)

Ale zauważ: bifasciata ta odmiana z niebieską głową, wygląda prawie identycznie jak guattulata - podobieństwo uderzające. Poza tym na fotkach z guattulata zauważ że jest podobna też do synspilum z którą pływa (pielęgnica wiolobarnwa) , na dokładke jest jeszcze wiele innych gatunków podobnych:


vieja hetrospila   http://www.authenticmaya.com/images/vieja%20heterospila.jpg

No i np vieja zonata (ale nic już nie rozumiem - niektórzy piszą że guttualata to inna nazwa vieja zonata, inni wyodrębniają oba gatunki osobno, a różne fotki jakie widziałem są podpisane: ta sama fotka raz podpisana tak, raz tak. Może ktoś wie dokładnie jak to wszystko wygląda?)



No to mamy kilka zagadek  Good !
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #1869 : Luty 10, 2010, 19:39:58 »

Jej ubarwienie trochę prześwietlone fleszem, poza tym była wtedy dopiero tydzień w akwarium i się nie wybarwiła dobrze może dam jeszcze kilka fotek Wink



To jest świeża fotka
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 20:01:14 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #1870 : Luty 10, 2010, 20:00:26 »

A do którego z w/w gatunków najbardziej pasuje w/g Ciebie? Patrząc po ubarwieniu przy ogonie, bo tam coś tego ubarwienia widać Wink - to typowa bifasciatum. No i ponawiam pytanie - gdzie ją zakupiłeś ;-)

A teraz ciekawostka...  Poszperałem bardziej i okazuje się że nie masz Vieja bifasciatum lub vieja guttulatus - bo takich ryb nie ma Smiley  Okazuje się że do rodzaju vieja z wymionionych poprzednio należy tylko heterospila. Ichtiologowie pozmieniali ostatnio nazwy, i bifasciatum oraz guttulatum jak i zonatum zaliczyli do rodzaju Paratheraps.

Sprawdziłem na Cichlid Room Companion (tam są najnowsze informacje zawsze) i faktycznie wyróżnia się guttulatum i zonatum jak osobne gatunki, Sienawski w swojej książce też wyróżnia te dwa gatunki - a więc strony podające że guttulatum to inna nazwa zonatum popełniają błąd. A Sieniawski się nieco "przeterminował"  Smiley  - bo u niego jest jeszcze stare nazewnictwo "Vieja".

* jutro zrzuce te wszystkie informacje do jednego tematu w dziale Ameryka, by tu się nie zagubiło w tym temacie


Do kompletu dochodzi jeszcze Paratheraps "Vieja" Hartwegi   http://www.pu3.fiberbit.net/ohayo/img-vieja-ha/vi-ha-20070524-4074-320.jpg   (rzecz w tym że te wszystkiepielęgnice na różnych zdjęciach występują w różnych tonacjach barwnych)
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #1871 : Luty 10, 2010, 20:05:58 »

A do którego z w/w gatunków najbardziej pasuje w/g Ciebie? Patrząc po ubarwieniu przy ogonie, bo tam coś tego ubarwienia widać Wink - to typowa bifasciatum. No i ponawiam pytanie - gdzie ją zakupiłeś ;-)


Najbardziej mi pasowała do guttulata, ale i tak bardzo odbiegała od mojej Wink Kupiłem ją w cenie 10 zł Cheesy Cheesy jak chcesz wiedzieć jakim cudem to odsyłam Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/akwarystyczne-pogaduszki/jak-sprzedawcy-robia-w-konia/750/
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #1872 : Luty 11, 2010, 09:54:58 »

No to będzie trzeba poczekać aż ryba dorośnie i uzyska swoje pełne rozmiary i pełne ubarwienie charakterystyczne dla gatunku - może wtedy się coś wyjaśni ;-)

Patrząc na pierwszą fotke byłbym skłonny postawić na bifaciatum, patrząc na drugą...  - być może jest to jeszcze cośzupełnie innego z gatunków Vieja lub Paratheraps? Mógłby to stwierdzić chyba jedynie hodowca, który trzymał u siebie to samo.

Sprawę komplikuje (po raz który to nam się coś komplikuje? Smiley  to że czasem pojawiają się krzyżówki różnych gatunków.
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #1873 : Luty 11, 2010, 11:38:56 »

Hubikopter: 

 jak będzisz chciał to możesz napisać coś o jej zachowaniu albo z jakimi rybami ją trzymasz itp, najlepiej tu, założyłem temat Wink   http://www.akwarium.net.pl/forum/ameryka/vieja-paratheraps/new/#new


Teraz twierdze że to p.synspilum - pielęgnica wielobarwna, prawie napewno
Zapisane
black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #1874 : Luty 11, 2010, 20:40:19 »

Proszę o pomoc w identyfikacji owego osobnika
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25a55b850e8c023c.html
gania on rybki większe od siebie a zwłaszcza przy jedzeniu ugania sie a bardziej atakuje inne jedzące ryby , a najbardziej welonki...Kupiłem go jako gupika...
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 20:41:51 wysłane przez black75 » Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
Strony: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 170
  Drukuj  
 
Skocz do: