Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 170
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośby o identyfikacje ryb  (Przeczytany 501059 razy)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1470 : Lipiec 20, 2009, 20:50:55 »

Czerwony:
1. Skalar
2. Jakaś pielęgnica, chyba meeka.
3. Kirysek spiżowy
4. To samo co 2
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
czerwony
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1471 : Lipiec 20, 2009, 21:30:10 »

Dzięki wielkie Smiley
Zapisane
MariuszW
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #1472 : Lipiec 25, 2009, 21:10:54 »

Prosilbym o identyfikacje zwierzaka myslalem ze to szydlik iglasty, ale teraz to niewiem stawialbym raczej na Sturisoma sp. aff. festivum Huh

zdiecia:

Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1473 : Lipiec 25, 2009, 22:22:08 »

Zgadza się Sturisoma,chociaż mi się wydaje że to Sturisoma aureum , to najlepsze zdjęcie porównawcze jakie znalazłem.

http://www.fishbase.org/Photos/PicturesSummary.php?ID=50519&what=species
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
MariuszW
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #1474 : Lipiec 25, 2009, 23:10:57 »

To jest to Drago identyczny, jest ich tak wiele podgatunkow ze jak sie ich naogladalem to kazdy mi pasowal:)) dzieki, miales moze do czynienia z tym gatunkiem albo znasz moze kogos kto mial??
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1475 : Lipiec 27, 2009, 04:18:16 »

Widziałem je w sprzedaży ale nie brałem z tego względu że to wyspecjalizowany glonojad a u mnie deficyt glonów.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
justynadracz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 137


« Odpowiedz #1476 : Lipiec 28, 2009, 20:35:01 »

co to jest za brzanka? jaka odmiana?

Zapisane
radus25sc
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1477 : Lipiec 29, 2009, 19:27:49 »

Witam. Niedawno kupiłem sobie do akwarium rybkę ;-). Z tego co powiedziała mi sprzedawczyni to że to jest pirania. Coś nie wydaje mi się żeby to była pirania - chyba że miniaturka. Owszem - jest mięsożerna, jednak chciałbym alby ktoś z szanownych kolegów/koleżanek powiedział mi dokładnie - co to za ryba.

Dziękuję z góry za odpowiedź. pozdrawiam.

http://img16.imageshack.us/img16/9864/mojaryba.jpg
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1478 : Lipiec 29, 2009, 20:36:58 »

co to jest za brzanka? jaka odmiana?




Brzanka różowa - samica
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Xingu
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #1479 : Lipiec 30, 2009, 05:49:51 »



Ta ryba to nie pirania, jest to bardzo często z nimi mylona czerwonobrzucha paku Piaractus brachypomus. Tu muszę Ciebie ostrzec, że te ryby rosną potężne (do 60-80 cm, złowiono kiedyś sztukę, która miała 88 cm) i wymagają ogromnych zbiorników a ich dieta musi być wzbogacana w pokarmy roślinne (te ryby dzięki kształtowi szczęk są stworzone do rozłupywania wpadających do wody twardych dużych nasion).

Pozdrawiam
Xingu
Zapisane
radus25sc
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1480 : Lipiec 30, 2009, 08:06:50 »

Hmm.... ale ona ma w tej chwili nie więcej niż około 10cm (ciężko zmierzyć bo dość ruchliwa jest) ;-). mam nadzieję że to jakaś miniaturka jednak jest.
Zapisane
młodyakwarysta
Bywalec
****
Wiadomości: 579


ryby denne


« Odpowiedz #1481 : Lipiec 30, 2009, 11:04:20 »

nei jak Xingu mówi tak to tak on sie zna na piraniach itp.
Jak nie oddasz będzie miał miniaturke ,bo skarłowaciałą ,źle sie czyjącą i chorującą
Zapisane

moje awkaria 54l i 27l i 30l i25
Maży mi sie jeszcze 10 zbiorników ....
Xingu
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #1482 : Lipiec 30, 2009, 13:02:49 »

Hmm.... ale ona ma w tej chwili nie więcej niż około 10cm (ciężko zmierzyć bo dość ruchliwa jest) ;-). mam nadzieję że to jakaś miniaturka jednak jest.

Każda duża ryba miała przecież kiedyś 10 cm czy mniej Wink Zapewniam Ciebie, że ta "miniaturka" rośnie 3 razy większa od prawdziwej piranii czerwonej Pygocentrus nattereri, ani się nie obejrzysz kiedy przekroczy 30 cm (kiedy zapewni się paku odpowiedni zbiornik to rośnie początkowo bardzo szybko), ta ryba wg mnie nadaje się tylko do olbrzymich zbiorników jakimi dysponują np. ogrody zoologiczne.

Pozdrawiam
Xingu
Zapisane
radus25sc
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1483 : Lipiec 30, 2009, 14:05:53 »

hmm  Undecided no to czemu u licha sprzedają takie w sklepach akwarystycznych na równi z gupikami, miolinezjami itp rybami. Zresztą w sklepie  w którym ją kupowałem było ich kilka i tylko dwie były większe (tak około 12cm) reszta malutkie (może z 4-5). Tiaa, a  było sobie kupić żółwia wodnego ;-)
Zapisane
Xingu
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #1484 : Lipiec 30, 2009, 14:24:27 »

hmm  Undecided no to czemu u licha sprzedają takie w sklepach akwarystycznych na równi z gupikami, miolinezjami itp rybami. Zresztą w sklepie  w którym ją kupowałem było ich kilka i tylko dwie były większe (tak około 12cm) reszta malutkie (może z 4-5). Tiaa, a  było sobie kupić żółwia wodnego ;-)


Pewnie dlatego, że nie wiedzą dokładnie co sprzedają (poza tym zamawiają te ryby na które jest zbyt a ludzie kupują te ryby dlatego iż myślą, że nabywają piranie), paku widuję niemal w każdym sklepie zoologicznym i w 90% przypadków podpisana jest jako "pirania", co jest oczywiście nieprawdziwe i mylne dla kupujących ....a także krzywdzące dla ryby, która potem nie otrzymuje roślinnego pokarmu (no chyba że ktoś ma rośliny w akwarium, które posmakują paku Cheesy), szybko wyrasta ze zbiornika (zerknij ile jest ofert sprzedaży paku np. na Allegro, często i tam sprzedawane są nadal jako piranie) i jest niekiedy wypuszczana np. do rzeki (wszystkie artykuły dotyczące połowu "piranii" w polskich wodach jakie pojawiły się w ostatnich kilku latach dotyczyły tak naprawdę paku) albo trzymana w zbyt małym akwarium, co prowadzi do skarłowacenia ryby i często upośledzenia jej narządów wewnętrznych.

To jest taka ryba jak Twoja (małych rozmiarów Piaractus brachypomus ...Twoja ryba na zdjęciu jest dość blada, prawdopodobnie stres):


...a tak będzie wyglądać jak dorośnie:


...przyjrzyj się, że prawdziwa mała pirania czerwonobrzucha Pygocentrus nattereri ma zupełnie inny kształt ciała i szczęk, oczy są mniejsze i wyżej osadzone a płetwy mniejsze (ma też wyraźne 2 czarne pasy na płetwie ogonowej podczas gdy paku ma wyraźny czarny pas tylko na brzegu płetwy):

« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2009, 15:00:54 wysłane przez Xingu » Zapisane
Strony: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 170
  Drukuj  
 
Skocz do: