Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 170
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośby o identyfikacje ryb  (Przeczytany 496285 razy)
Sławeek
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #675 : Kwiecień 18, 2008, 21:27:26 »


  No wiem . Mnie sie tez w pierwszej chwili skojarzyło toto  z neonkiem Smiley
Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #676 : Kwiecień 18, 2008, 22:44:33 »

Mam pytanie o rybkę  http://www.allegro.pl/item346051732_kirys_zoltopasy_tanio_warszawa.html
Jest opisana jako kirys złotopasy,a mi się wydaje że to jakiś sumowaty.Miałem kiedyś coś takiego,wypływał tylko w nocy a w dzień spał pod korzeniem.Co to za gatunek,bo niemam pojęcia.


dokladnie nazywa sie on platydoras costatus, uwazany przez wielu za drapieznika co wcale nie jest prawda! jest to bardzo spokoja rybka ktora nawet krewetek nie rusza, mialem ich juz wiele w swojej karierze akwarysty Smiley niestety zawsze padaly zupelnie bez powodu... plywal normalnie i na drugi dzien byl martwy.. teraz tez planuje zakupic te przesliczne sumiki, lecz kilka sztuk a nie pojedyncze  Grin
Zapisane

8317910

Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #677 : Kwiecień 18, 2008, 23:05:06 »

"Bardzo prosze o identyfikacje tej ryby .Dostałem ją ostatnio jako gratis do stadka razbor klinowych             

     (choć wcale o to nie prosiłem , zauważyłem ją dopiero w domu) .

Zachowaniem przypomina neonki inesa (Pływa w charakterystyczny sposób i żeruje w tej samej strefie akwarium co inesy)
Nie widać może tego na zdjęciu ale oczy ma w kolorze korpusu i płetw."




Jak bardzo jeszcze drobny to może być ksantorycznym, albinotycznym zwinnikiem jarzeńca. Pojawiają się takie ostatnio.
Tylko mi tej płetwy tłuszczowej brakuje ale może za młody ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2008, 23:09:54 wysłane przez Jarecki » Zapisane
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #678 : Kwiecień 19, 2008, 05:03:27 »

na ta rybe u nas mówia glow fish, jest kąsaczem ale z neonami ma raczej mało wspolnego znalazlem:) akurat masz forme albinotyczną Hemigrammus erythrozonus
astynax mexicanus ma ciało bardziej podobne do zwinika costello i kolor ksantoryczny nawet młode astynax mexicanus nie są podobne do tej rybki oczywisicie ciezko powiedziec na 100% co to jest widac ze ryba nie wygląda na okaz zdrowia
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2008, 05:07:23 wysłane przez adriano210 » Zapisane

bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #679 : Kwiecień 19, 2008, 14:27:54 »

na ta rybe u nas mówia glow fish

i tu sie mylisz gdyz "glow fish" to sa ryby typu barwionego danio pregowanego !! albo po prostu kolorowe, albo "swiecace" w ciemnosciach, ten typ ryb to glow fish
Zapisane

8317910

adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #680 : Kwiecień 20, 2008, 05:26:01 »

oczywiscie jak wpisales w googla glow fish to ci wyskoczylo malowane danio
ale jak bys poszukal troszke bardziej to zobaczysz cos takiego
http://cache.eb.com/eb/image?id=26714&rendTypeId=4
ryba nazywa sie glow light tetra / glow fish tak u nas na nie mówią dlatego podalem tez nazwe łacinską
ale wypadało przeczytac do konca a nie tylko wpisac glow fish w googla Tongue
Zapisane

bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #681 : Kwiecień 20, 2008, 10:21:14 »

ta ryba co mi wyslales nazywa sie ZWINNIK JARZENIEC !! nie wiem skad bierzesz takie idiotyczne strony z debilnymi nazwami ryb... glow fish to sa tylko ryby typu "malowanego danio" itp  !!
Zapisane

8317910

mania40
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #682 : Kwiecień 20, 2008, 11:06:16 »

ta ryba co mi wyslales nazywa sie ZWINNIK JARZENIEC !! nie wiem skad bierzesz takie idiotyczne strony z debilnymi nazwami ryb... glow fish to sa tylko ryby typu "malowanego danio" itp  !!

Nie oburzaj się tak, bo adriano210 ma częściowo rację: glow oznacza jarzyć się, błyszczeć, dlatego tym pojęciem niektórzy właśnie określają ryby o połyskujących metalicznie łuskach.
Natomiast danio, o których piszesz to GloFish /nie glow/,  danio koralowe, odmiana otrzymana w wyniku inżynierii genetycznej z wszczepionym genem jakiegoś ukwiału, co sprawia, że kolor jest trwały, W przypadku jak to okresliłeś "malowanego" danio pigment jest wstrzykiwany pod skórę co najczęściej nie daję trwałego efektu.
Zapisane
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #683 : Kwiecień 20, 2008, 19:54:07 »

ale podalem nazwe łacinska tej ryby, nie mieszkam w polsce tylko w irlandi i pod taką nazwą te ryby sprzedają pod taką nazwą tez są na forum irlandzkim i w handlu,
zobaczylem zdjecie i skojazylo mi sie ze tak na nie mowia glow tetra czy tam jakies glow fish, spróbój przetlumaczyc zwinik jazeniec na angielski Tongue
Zapisane

adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #684 : Kwiecień 20, 2008, 19:56:16 »

ta ryba co mi wyslales nazywa sie ZWINNIK JARZENIEC !! nie wiem skad bierzesz takie idiotyczne strony z debilnymi nazwami ryb... glow fish to sa tylko ryby typu "malowanego danio" itp  !!

Nie oburzaj się tak, bo adriano210 ma częściowo rację: glow oznacza jarzyć się, błyszczeć, dlatego tym pojęciem niektórzy właśnie określają ryby o połyskujących metalicznie łuskach.
Natomiast danio, o których piszesz to GloFish /nie glow/,  danio koralowe, odmiana otrzymana w wyniku inżynierii genetycznej z wszczepionym genem jakiegoś ukwiału, co sprawia, że kolor jest trwały, W przypadku jak to okresliłeś "malowanego" danio pigment jest wstrzykiwany pod skórę co najczęściej nie daję trwałego efektu.

jakos nie jestem zwolennikiem hybryd, jak ludzie bawią się w boga to nigdy nie wychodzi z tego nic dobrego no a ryby barwione to juz zupelna porazka
jak by taka ryba miala takie kolory w naturze to by nie wyzyla jednego dnia nawet
Zapisane

Befsztyk
Nowy
*
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #685 : Kwiecień 21, 2008, 15:30:41 »


czy to samice?
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #686 : Kwiecień 21, 2008, 17:25:44 »

W jakim wieku sa i ile cm maja?

Ten ostatni na dole, moze byc samczykiem Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
chris009
Nowy
*
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #687 : Kwiecień 28, 2008, 09:05:21 »

Witam serdecznie
Taka prośba, czy to jest zbrojnik niebieski?


Zapisane

140ll
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #688 : Kwiecień 28, 2008, 09:43:20 »

nie, to gibbiceps (zbr. lamparci) - rośnie do 50cm
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
chris009
Nowy
*
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #689 : Kwiecień 28, 2008, 09:46:00 »

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie Smiley
Zapisane

140ll
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 170
  Drukuj  
 
Skocz do: