Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « [RedCherry] Skaczą i opadają na dno
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: [RedCherry] Skaczą i opadają na dno  (Przeczytany 1239 razy)
tere1
Nowy
*
Wiadomości: 45


« : Czerwiec 03, 2009, 10:13:10 »

Mam problem z moimi krewetkami poruszają sie skaczącymi ruchami nagle nieruchomieja i opadaja na dno lądując na plechach. Pare padło na drugi dzień.
Parametry wody
Akwa 24l
PH 7.8
NO2 0
NO3 5
NH3 0
TWO 14
Tww 14
temp 24
Woda caly czas jest napowietrzana i filtrowana .Filt robi dość silny prąd wody mimo tego że jest skręcony na min
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 03, 2009, 10:21:15 »

Parametry wody dla red cherry masz nie najgorsze (PH i Kh za wysokie (ale u mnie też się zdażały takie warunki i krewetki je tolerowały)). A jakie masz rośliny ? Jakie podłoże ? Korzenie ? Jak często robisz podmiany, czy woda do podmian jest odstana... może zatrucie metalami cieżkimi...
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 03, 2009, 10:23:15 »

Dajesz jakieś preparaty do wody? Uzdatniacze, nawozy, minerały? Może wsadzałeś jakieś nowe rośliny albo przesadzałeś stare?
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
tere1
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 03, 2009, 10:49:11 »

Z roslin mam tylko i wyłącznie mchy na dnie żwirek ok 2mm średnicy grubość podłożą 4 cm Do podmian woda odstana przez dłuższy czas z filtra RO Nie mam korzeni szyszek olchy ani liści. NIe stosuje chemi i nie naworze. Mchy rosną ładnie więc uznałem że niepotrzebuja nawożenia
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #4 : Czerwiec 03, 2009, 11:08:47 »

A odmulasz dokładnie dno ?? Może masz zatrute podłoże ? - bo bez roślin będzie się zamulało, zapanują warunki beztlenowe z czasem może się tworzyć metan, siarkowodór itd...
Jeśli woda z filtra RO - to nie musi stać.
A może to problem z filtrem RO - napewno dobrze działa ?? Bo jeśli używaż tylko RO - to dlaczego masz twardości 14 bez nawożenia ??
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 11:11:21 wysłane przez Piterix » Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: