Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « shogun4 - 54l Rasbora H./Tateurndina O./Corydoras S. - 20l Hyphessobrycon A.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Drukuj  
Autor Wątek: shogun4 - 54l Rasbora H./Tateurndina O./Corydoras S. - 20l Hyphessobrycon A.  (Przeczytany 49289 razy)
xlow
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #30 : Wrzesień 15, 2009, 12:58:38 »

Bardzo podoba mi się rozplanowanie roślin. Ludwigia ładnie się rozrosła i stanowi niesamowity kontrast do reszty roślin Good ! Również podzielam opinię innych użytkowników co do ilości rybek ;/
Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #31 : Październik 05, 2009, 09:44:51 »

Akwarium ma już pół roku. Mały jubilejusz Cheesy

« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 09:54:37 wysłane przez shogun4 » Zapisane

rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #32 : Październik 05, 2009, 10:32:59 »

Akwa przepiękne. Lubię takie gęsto obsadzone baniaki. Smiley Hmm... któregoś dnia zdziwisz się widząc jak sagittaria wybija ci do 20+ cm. Stare rośliny tak mają. W mojej 25-tce zaczynały jako trawnik a skończyły na trzecim planie zamiast nurzańca. Wink
Zapisane

shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #33 : Październik 05, 2009, 10:46:48 »

Akwa przepiękne. Lubię takie gęsto obsadzone baniaki. Smiley Hmm... któregoś dnia zdziwisz się widząc jak sagittaria wybija ci do 20+ cm. Stare rośliny tak mają. W mojej 25-tce zaczynały jako trawnik a skończyły na trzecim planie zamiast nurzańca. Wink

Dzięki. Co do sagittarii to zaczynam się z tym pomału liczyć Wink Faktycznie, im starsza tym tym lepiej rośnie, jakby miała bardzo długi okres aklimatyzacyjny.

Jakoś chyba wcześniej nie zawędrowałem do twojego wątku, a tam też bardzo ładnie, tak mniejszy jak i większy zbiorniczek. Pogratulować!
Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #34 : Październik 05, 2009, 11:24:18 »

Hmm... któregoś dnia zdziwisz się widząc jak sagittaria wybija ci do 20+ cm. Stare rośliny tak mają.
Oj nie tylko stare Smiley
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
macciek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 219



« Odpowiedz #35 : Październik 05, 2009, 18:44:22 »

Super wyglada !!!!!!!!!!!!!!!! papa papa papa
Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #36 : Grudzień 04, 2009, 08:54:54 »

Kilka fotek z przełomu listopada i grudnia (29.11.09).


powiększenie: http://img686.imageshack.us/img686/8558/dsc067941024.jpg


powiększenie: http://img245.imageshack.us/img245/3893/dsc068091024.jpg


powiększenie: http://img136.imageshack.us/img136/3537/dsc068201024.jpg


Zapisane

netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #37 : Grudzień 04, 2009, 13:12:12 »

piękne akwarium. gratuluję Wink  Good !
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #38 : Styczeń 24, 2010, 23:13:59 »

24.01.10

powiększenie: http://img33.imageshack.us/img33/4359/dsc07135ij.jpg

No i pozmieniało się. Zniknął trawnik z sagittarii (bo dorósł do połowy akwarium Cool) i wyleciała duża (już za duża) żabienica z prawej strony. Wszystko pod rybki tak żeby miały więcej miejsca do pływania. Chwilowo trawnik z mchu, ale najprawdopodobniej docelowo będzie glosia.

Do tego wreszcie porządne światło: GROLUX 15W + AQUA-GLO 15W, na stateczniku elektronicznym PHILIPSa.

Czy to lepiej, czy gorzej? Na pewno inaczej...

Zapisane

shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #39 : Luty 06, 2010, 22:59:57 »

Ponoć chodzenie po bagnach wciąga... Akwarystyka też. Był stary filtr, była stara grzałka.... znalazło się i akwarium.

Tak oto powstał kolejny zbiorniczek. W zamyśle miało być krewetkarium. Ostatecznie oprócz krewetek wylądowały w środku również Boraras Urophthalmoides. Rybki na temat których trudno znaleźć jakieś szczegółowe informacje. Po polsku to właściwie nic nie znalazłem. Wielu myli je z Boraras Brigittae, w które i ja na początku celowałem. Ciekaw jestem co z tego wyjdzie, bo znalazłem źródła mówiące, że one dorastają do 3-4cm. Jak patrzę na moje, ok 1cm, to jakoś nie chce mi się wierzyć, że te stworzonka mogą dociągnąć więcej niż 2cm.



W zbiorniku jest korzeń obsadzony gałęzatką i mchem. Filtr wewnętrzny nie pozwala mi na umieszczenie go centralnie, tak jak planowałem. Z powodu filtra wewnętrznego w zbiorniczku jest też sagittaria. Liczę, że z czasem go zasłoni. Zresztą, już mnie kusi mała kaskada, więc może niebawem...



Doszła tez blyxa. Do pierwszego zbiornika również kabomba. Tutaj wreszcie pozbyłem się neonów i teraz jest tylko razbora klinowa (urocze rybki) i prętniki. Prawie 'azja'  Smiley Samiec prętnika non stop buduje gniazdo. Może coś tam wymodzą... Do tego w obu akwariach próbuję stworzyć trawnik z glossostigmy. Niby podłoże do tego za słabe i brak CO2, ale już widzę, że to trochę przesadzone opinie. Roślinka ładnie się rozrasta. Problem natomiast stanowią świderki, regularnie wykopujące po kilka sadzonek co noc. Ale jeszcze się przekonamy kto ma więcej cierpliwości  Cool


powiększenie: http://img695.imageshack.us/img695/6099/dsc07180q.jpg
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #40 : Luty 07, 2010, 11:46:23 »

Masz wypasione akwa Shogun4 są to chyba najładniejsze małe akwa jakie tu widziałem ja tam do osady nigdy się nie mieszam więc nie będę się wypowiadał chyba że ktoś przesadzi i ma za dużo ryb to wtedy interweniuje. Jesteś jak dla mnie specem od małych akwariów bo np. te 54l wygląda mi na 112l albo większe brawo Shogun4 oby tak dalej.
 Pozdro
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #41 : Luty 07, 2010, 18:15:10 »

Masz wypasione akwa Shogun4 są to chyba najładniejsze małe akwa jakie tu widziałem ja tam do osady nigdy się nie mieszam więc nie będę się wypowiadał chyba że ktoś przesadzi i ma za dużo ryb to wtedy interweniuje. Jesteś jak dla mnie specem od małych akwariów bo np. te 54l wygląda mi na 112l albo większe brawo Shogun4 oby tak dalej.
 Pozdro


Wielkie dzięki.

Jak się dobrze poszuka to można tu jeszcze znaleźć parę ładnych mikro zbiorników. Ja tam cały czas się uczę i staż akwarysty naprawdę mam jeszcze niewielki. Brakuje mi tez porządnego aparatu do makro. 54l wygląda już niemalże tak jak sobie zaplanowałem. Natomiast 20l jest dopiero w powijakach. Trochę inspirowane wyczynami SebastianaW, mojego idola na tym forum. Już ja go kiedyś doścignę  Smiley

Przy okazji parę fotek z dzisiaj:


powiększenie: http://img193.imageshack.us/img193/862/dsc07242n.jpg




powiększenie: http://img171.imageshack.us/img171/2251/dsc07201i.jpg
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2010, 18:19:05 wysłane przez shogun4 » Zapisane

maskotus
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 239


WWW
« Odpowiedz #42 : Luty 07, 2010, 18:48:10 »

Ta 20tka jest świetna, gratuluję. Sam myślę o czymś takim na biurko (ale chyba najpierw założę z muszlowcami).
Ja na Twoim miejscu dałbym brązowe lub czarne podłoże, np Ada no i tło jakieś. A Boraras rosną? Może masz Brygitae?
Zapisane

shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #43 : Luty 07, 2010, 19:28:20 »

Ta 20tka jest świetna, gratuluję. Sam myślę o czymś takim na biurko (ale chyba najpierw założę z muszlowcami).
Ja na Twoim miejscu dałbym brązowe lub czarne podłoże, np Ada no i tło jakieś. A Boraras rosną? Może masz Brygitae?


Faktycznie podłoże nie najlepsze. Trochę tak od niechcenia ten zbiorniczek powstawał. Miał być parapeciak (dlatego tak nietypowo wąski), bez światła, krewetki + nadmiar roślinek z 54l. Później koncepcja się trochę zmieniła. Gdybym się za to zabrał bardziej planowo, to i podłoże byłoby inne. Nie wiem czy je teraz wymienię, bo już co nieco dojrzało i trzeba by wszystko od początku. Raczej już liczę na to, że zniknie pod glosią.
Nad tłem też już myślałem, słuszna uwaga że by się przydało. Marzy mi się tylna ściana z mchu na siatce ogrodniczej.
Poza tym wszystko lepiej by wyglądało bez tego czarnego diabła wewnątrz. Mając kaskadę, mógłbym dać w to miejsce jakiś wąski, ale wyższy korzeń i zrezygnować z sagittari. Zobaczymy...

Natomiast rybki to z pewnością jest Boraras Urophthalmoides. Boraras Brigittae to inna rybka, choć podobna i dlatego często się je myli. Nawet w sklepie opisano je jako Boraras Brigittae  Roll Eyes Poniżej zdjęcia obu gatunków. Oczywiście z sieci, bo nie ma szans żebym moim mikrusom, przy ich ruchliwości, sam kliknął takie makro, i to jeszcze komórką.

Moje rybki. Boraras Urophthalmoides:


Boraras Brigittae:
Zapisane

maskotus
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 239


WWW
« Odpowiedz #44 : Luty 07, 2010, 21:04:59 »

Natomiast rybki to z pewnością jest Boraras Urophthalmoides. Boraras Brigittae to inna rybka, choć podobna i dlatego często się je myli. Nawet w sklepie opisano je jako Boraras Brigittae  Roll Eyes Poniżej zdjęcia obu gatunków. Oczywiście z sieci, bo nie ma szans żebym moim mikrusom, przy ich ruchliwości, sam kliknął takie makro, i to jeszcze komórką.

Moje rybki. Boraras Urophthalmoides:

Właśnie u Ciebie je tak słabo widac a pisałeś że sobie nie wyobrażasz by urosły do 3 cm wiec pomyślałem że to może brygitki.
Ja Urophthalmoides  nie widziałem nigdy na oczy (Brygitae miałem 20 sztuk) ale czytałem właśnie, że samce są prawie identyczne jak Brygitae. Tak czy siak fajne sa obydwa gatunki:)
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Drukuj  
 
Skocz do: