Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Opinia co do ceny mieczyka hellera - ceny w Warszawie
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Opinia co do ceny mieczyka hellera - ceny w Warszawie  (Przeczytany 7495 razy)
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #15 : Maj 16, 2009, 08:42:31 »

bloniu jesli w zamian za moje przeszlo 60 szt endlerkow Ty proponujesz mi ze wezmiesz je za darmo i jeszcze mam Ci doplacic do tego 20 zl, a Ty dasz mi te wspaniale 4 mieczyki (ktorych nie chce, bo mam swoje) to wybacz moze jestem idiotka, ale nie az taka jak Ci sie wydaje !
Jesli robisz takie zlote interesy to czemu ja mam Ci robic prezenty ?
 bys pozniej moje gupiki sprzedawal jako doskonalosci z najlepszej hodowli ?  Wink


To bezpodstawne oszczerstwo. Nie biorę rybek od forumowiczów z prywatnych akwariów, by potem sprzedawać je dalej!! Napisałem Ci to na gg, napiszę i tutaj. Nie jestem rybim paserem!

Co do transakcji 4 mieczyki po 10 zł = 40zł. Daję Ci je za 20zł i biorę endlerki, czyli endlerki kosztują mnie 20zł. Wymiana. Jak tego nie rozumiesz, to chyba faktycznie prawidłowo się nazywasz na i...

Przypominam, że gina do wczoraj chciała je wszystkie oddać za darmo.

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24025.0
Juz sie umawialismy w sprawie gupikow, nie bede sie bawic w odlawianie 2, 3 szt bo mi sie nie chce. Jak chcesz to bierz wszystkie, mam endlerki pomaranczowo czarne, samice oliwkowo srebrne - wszystkie oddaje za darmo !


Tak się nie robi! A fe!

Chyba masz na mysli warszwski rynek. W reszcie Polski jest troche inny. Ale moze ja sie nie znam Wink.


Myślę tylko o warszawskim rynku. Wiadomo, że w każdym województwie jest trochę inaczej...
Ja się nie znam i mówię to otwarcie, bo nie jestem handlowcem - wybacz gina Wink - gina zawsze opowiada, że sama dużo handlowała.

Znamtylko  ceny detaliczne w sklepach, a u prywatnych hodowców to bywa różnie, prawda? Smiley

Nie uważam się ani za hodowcę ani za znawcę. Założyłem temat o cenie moich mieczyków i to też dlatego, że sprowokowała mnie gina.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #16 : Maj 16, 2009, 09:42:23 »

Przypominam, że gina do wczoraj chciała je wszystkie oddać za darmo.
Tak się nie robi! A fe!

Chyba dosyc jasno napisalam czemu wlasnie Tobie nie mam zamiaru oddac za darmo, a zaproponowanie mi 5 zl pozniej nawet 10 zl za fatyge bylo wielkim nietaktem i przewazylo o mojej decyzji.
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #17 : Maj 16, 2009, 10:54:38 »

Przypominam, że gina do wczoraj chciała je wszystkie oddać za darmo.
Tak się nie robi! A fe!

Chyba dosyc jasno napisalam czemu wlasnie Tobie nie mam zamiaru oddac za darmo, a zaproponowanie mi 5 zl pozniej nawet 10 zl za fatyge bylo wielkim nietaktem i przewazylo o mojej decyzji.

Na drugi raz nie zawracaj gitarki Smiley
Umawiasz się cały tydzień. Dla mnie wielkim nietaktem i brakiem szacunku dla drugiej osoby jest Twoje zachowanie.
Miały być za darmo. I miały być pokarmem dla drapieżników. Widziałaś o tym dokładnie. Zaproponowałem 5 zł "żeby się dobrze howały". Symboliczna zapłata, a nie wycena Twoich "darmowych" endlerków. Znowu nie łapiesz subtelnych różnic.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #18 : Maj 16, 2009, 14:49:40 »

Umawiasz się cały tydzień. Dla mnie wielkim nietaktem i brakiem szacunku dla drugiej osoby jest Twoje zachowanie.
Miały być za darmo. I miały być pokarmem dla drapieżników. Widziałaś o tym dokładnie. Zaproponowałem 5 zł "żeby się dobrze howały". Symboliczna zapłata, a nie wycena Twoich "darmowych" endlerków. Znowu nie łapiesz subtelnych różnic.
Rozmawialismy tylko w poniedzialek wstepnie i wczoraj wieczorem.
I wczoraj dopiero wyszlo szyblo z worka z tymi Twoimi mieczykami po "okazyjnej cenie".
Juz tez ci pisalam ze bardzo plączesz sie czy maja byc:
Cytuj
pokarmem dla drapieżników
Cytuj
Cytuj
  Zaproponowałem 5 zł "żeby się dobrze howały".
Cytuj
A teraz juz temat uwazam za skonczony, bo ja dalej nie jestem zainteresowana Twoimi wyjatkowymi rybami i gupikow tez juz nie ma
Pozdrawiam i zycze sukcesow akwarystycznych, hodowlanych i .... handlowych


Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #19 : Maj 16, 2009, 17:07:54 »

ojoj gina najpierw za darmo dajesz a potem 20z żądasz? nie ładnie nie ładnie....
bloniu hodowca z Cibie marny , akwarysta raczej  też z tego co zauważyłam  -ale wszystko przed Tobą - więcej pokory a wszystkiego się nauczysz.
Ale drogie koleżanki i koledzy i ja miałam przyjemność zrobienia interesu z bloniem i powiem zupełnie szczerze że towar wart ceny a nawet więcej Cheesy i gdybym widziała w realu wcześniej to co kupuje to bym się tak nie targowała Wink
żeby nie było zupełnie of top to wypowiem się i w temacie cen mieczyków: 10cm mieczyk wart jest 10 zł - a dlaczego ? bo takiego naprawdę trudno dostać , ja bym za mieczyka w zyciu tyle nie dała bo wszyscy te ryby za darmo rozdają ale jeśli ktoś chce się zająć tymi rybami 'profesjonalnie' to jak najbardziej opłaca się mu kupno kilku szt. po 10 zł - przynajmniej wie co ma Cheesy bo skarlałych mieczy jest wszędzie pełno ale o większe sztuki naprawde trudno.
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #20 : Maj 16, 2009, 17:27:27 »

bloniu tu masz dosyc dokladnie napisane na co Ci te gupiki :
Mam ustawionego odbiorcę na konkretne kolory.
Konkretne gupiki teź mam zamówione na jutro.
Jak dobrze wyjdzie, to pojadę na większą skalę - akwarium 300l Smiley ale to plany plany i jeszcze raz plany.

A Ty gino wyśli mi fotki w jakich kolorach masz towarzystwo, to może ubijemy jakiś interesik Smiley
Jak wezmę to wezmę wszystko co masz Smiley Ile tego może być? I czy wszystkie są dorosłe (inaczej mówiąc w wielkości sprzedażowej)?

A do innych ktorzy pisali w tym watku - prosze czytac ze zrozumieniem !
To ode mnie wolano 20 zl dodatkowo do ponad 60 szt gupikow endlera
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #21 : Maj 16, 2009, 18:10:24 »

I jaki tu handlowiec ze mnie? Oddałem jak za darmo Smiley
Ale, że Ala to twarda kobieta Smiley nie wypadało się wycofać.

Hodowca ze mnie marny? Może i marny. Ale komu nie zdechła rybka niech pierwszy rzuci kamień. Skalara przyniosłem już chorego, mógł w ogóle nie zapłodnić ikry - stąd pleśń. A wszystko inne żyje i ma się dobrze, rozmnaża się, nie mam glonów, nic mi nie zdycha. A do nauczenia jest wiele, ale nie od wszystkich rady traktuje tak samo a i jestem mało pokorny, ale dużo mi daje to forum. Moja obecność też świadczy, że potrzebuję wiedzy, prawda?

Teraz gina:
Dementuję wszystko:
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24025.0
tu jest temat. Pytałem ile gupików do 50l. Gina zapytała po co mi hodowla. A ja, że do sprzedaży. Gupiki na hodowlę mam i są to odpowiednie kolory z hodowli a nie siano z howu wsobnego, na dodatek endlerki.
Mam odbiorcę na moje kolory!! I miałem już wtedy zamówione gupiki (pływają już od tamtej pory u mnie w akwarium).
Juz sie umawialismy w sprawie gupikow, nie bede sie bawic w odlawianie 2, 3 szt bo mi sie nie chce. Jak chcesz to bierz wszystkie, mam endlerki pomaranczowo czarne, samice oliwkowo srebrne - wszystkie oddaje za darmo !


Co do wielkości sprzedażowej to nie będę komentował. Chodziło mi czy dorosłe czy w wielkości sprzedażowej (jeszcze urosną, ale spoko napisałem tak, że można odczytać jakbym chciał sprzedać)

Za darmo to 40zł wg giny. Ja zażądałem 20zł bo:

Co do transakcji 4 mieczyki po 10 zł = 40zł. Daję Ci je za 20zł i biorę endlerki, czyli endlerki kosztują mnie 20zł. Wymiana.


Nigdy nie biorę rybek za darmo od ludzi z forum, żeby je sprzedawać. Czasem ma coś od znajomych i sprzedam wtedy, bo wiem, ze na forum ludzie się znają i moga dać odpowiednie warunki zwierzętom.

Jeśli chodzi o gine to w świetle bezpodstawnych oszczerstw w stosunku do mojej osoby i niepoważnego traktowania, co sprowadziło się, że straciłem masę czasu na jałowe jak sie okazało dyskusję, muszę powiedzieć, że moim zdaniem gina ma problemy natury psychicznej... i moim zdaniem są to objawy schizofrenii. W świetle tego kilka kont na forum, odpisywanie samej sobie, obrażanie się (jak zaproponowałem jej kupno mieczyków obraziła się i nie dała mi gupików na które umawialiśmy się już dawno).

Jakbym jej nie widział na żywo - pomyślałbym, że to dziecko. Ale widziałem i ta kobieta może zwyczajnie ma problemy i żyje wirtualną rzeczywistością.

Odradzam jakiekolwiek interesy z użytkownikiem gina2006.

Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #22 : Maj 16, 2009, 19:07:50 »

 bloniu to za to ze nie dalam sie zrobic w konia i nie chcialam kupic ryb po wygorowanej cenie i ze nie bede dawac nikomu prezentow by odsprzedawal je z zyskiem teraz obrazasz mnie ? ? ?
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #23 : Maj 16, 2009, 19:13:47 »

Napisałem tylko swoją opinię, że jest ona poparta moimi doświadczeniami z Tobą, to nie jest oszczerstwem rzuconym w powietrze, tak jak Twoje na temat mojej osoby.
Dla mnie temat jest zakończony.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #24 : Maj 16, 2009, 19:51:46 »

Ale komu nie zdechła rybka niech pierwszy rzuci kamień.

mi nie zdechła żadna Smiley
a mieczyki ładne są i może dlatego takie ceny Smiley
i z tych co na żywo widziałem to z 10 przynajmniej 3 miały coś z platki
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #25 : Maj 17, 2009, 15:55:47 »

moim zdaniem cena 10zł za mieczyka dobrej jakości to nie jest zbyt wygórowane żądanie. W 3mieście dorosłe mieczyki chodzą po 10-20zł.
Zapisane

wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #26 : Maj 17, 2009, 16:19:40 »

u mnie jest dokładnie 14 czyli nieźle Smiley
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #27 : Maj 17, 2009, 21:53:55 »

Bloniu i Gina - swoje wzajemne pretensje i jakieś interesy proszę poza forum, co z tego, że każdy z Was wymieni swoje wersje wydarzeń ? Mamy jakimiś sędziami być czy jak ?
Proszę tego typu prywaty poza forum. Następnym razem ostrzeżenie.

A imho cena ryby bez względu na gatunek może być różna i zależeć od wielu czynników, starzy wyjadacze sami wiedzą za co chcą zapłacić, a początkujący, cóż, albo wezmą kogoś do pomocy albo liczą na szczęście.

Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #28 : Maj 17, 2009, 22:09:38 »

Proszę o zamknięcie wątku.
Już wczoraj poprosiłem o to poprzez "zgłoś do moderatora".
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: