Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Potrzebna pomoc w sprawie ikry !!  (Przeczytany 17350 razy)
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« : Listopad 07, 2004, 10:59:12 »

Witam. Tarło moich Danio pręgowanych zakończyło się sukcesem. Odłowiłem je przed chwilą (co prawda troche sie namęczyłem, ale i tak kilka roślinek, wyszło z podłoża  Tongue ), włączyłem napowietrzanie i dałem dwie kropelki akryflawiny. Akwarium tarliskowe jest 7l, raczej dobre obsadzone mechem jawajskim (czy jakos tak), kabombą i nurzańcem. Tylko nie jestem pewien czy wszystko robię dobrze. To mój pierwszy raz kiedy rozmnażam te ryby. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki, dotyczące podchówku i z góry Dziękuję !!  :wink:
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #1 : Listopad 07, 2004, 17:07:06 »

Mam nadzieję, że odłowiłeś ikrę, a nie rodziców Wink
Po 48godz. z ziarenek ikry powinny wykluć się larwy, z początku nie musisz ich karmić, gdyż pokarm będą pobierały z woreczka żółtkowego. Dopiero po kilku dniach można zacząć pierwsze dokarmianie.
Faktycznie to maleńki zbiorniczek posiadasz, trudno w takim akwarium utrzymać równowagę biologiczną. Nadmiar pokarmu bardzo zanieczyszcza wodę. Najlepiej jak będziesz podmieniał wodę w tym akwa codziennie tak około 2-3l...wodę najlepiej podmieniać z akwa ogólnego.
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #2 : Listopad 07, 2004, 18:52:36 »

Po 48 h ?? Hmmm... :? a czytałem, że larwy Danio pręgowanego wykluwają się aż po 96. No ale to lepiej. Bo chyba bym nie zniósł czekania  Tongue Karmić je bede miał czym, jak do tego czasu nie będę miał niceni, to zawsze moge bardzo drobno zmielić płatki nie ?? Albo tyci tyci zółtka gotowanego. Przy tym podmiana wody to już chyba nie problem...
No ale dzięki Atusia !!  Cheesy
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #3 : Listopad 07, 2004, 20:55:13 »

Napisałam po 48godz, bo u mnie tak było Wink Literatura podaje, że w zależności od temp młode wylęgają się po 2-4 dniach.
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #4 : Listopad 08, 2004, 16:40:16 »

No ... ja mam temperaturę na stałym poziomie 25 stopni C. Czyli wylęgną się szybko nie ??  Tongue Zresztą ja tam teraz żadnej ikry nie widzę nic. Żwirek mam drobny i biały, aż mnie korci, żeby Zeby zobaczyć, czy się ikra rozwija wogóle... lekko wzburzyć wodę i coś zobaczyć... Ale wiem, że to zaszkodzi jeśli wszystko jest ok. No nic pozostaje mi cierpliwie czekać Tongue  Pozdrawiam !!  :wink:
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #5 : Listopad 08, 2004, 20:03:32 »

Kukson nic nie ruszaj...cierpliwość to podstawa w tym zajmującym hobby Wink Gdy maluszki się już pokażą to napisz  :wink:
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Listopad 08, 2004, 22:28:29 »

Żeby nie było jakiegoś niezrozumienia - to o odławianiu ikry to oczywiście żart - odławia się rodziców Smiley

Kukson - trzymamy kciuki!
Przydałyby się pierwotniaki, bo w pierwszych dniach żerowania trudno narybkowi coś dać, bo jest on niesamowicie malutki.

Ikry nie widać bo jest b. mała i przezroczysta, ale jak się przypatrzysz jakiemuś kamyczkowi to powinieneś zobaczyć przyklejone kuleczki.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #7 : Listopad 08, 2004, 23:32:31 »

Cytat: Admin
Żeby nie było jakiegoś niezrozumienia - to o odławianiu ikry to oczywiście żart - odławia się rodziców Smiley

Zgadza się Smiley Wink
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #8 : Listopad 09, 2004, 14:00:00 »

No dzięki za te kciuki !! :wink: doceniam ten gest !! A że żart to też wiem. Smiley W końcu studiowałem wiele książek i kilka postów na tym forum, co było przydatne. No, a pokarm, to cóż próbowałem założyć tą hodowlę pierwotniaków, ale nic... Byłem dziś w zoologicznym i kupiłem najdrobniejszy pokarm dla narybku. Zamówiłem też mase zarodźcową Nicieni, ale nie dojdzie chyba szybko... Oczywiscie jestem dobrej myśli  

Pozdrawiam wszystkich !!

Ps. Zauwazyłem dziś pod ścianką akwarium ziarenko ikry, w środku takie dwie malutkie czarne kropeczki i paseczek... To chyba dobrze wróży  :wink:
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #9 : Listopad 09, 2004, 19:50:31 »

Cytat: Kukson

 Zauwazyłem dziś pod ścianką akwarium ziarenko ikry, w środku takie dwie malutkie czarne kropeczki i paseczek... To chyba dobrze wróży  :wink:

Oczywiście, że dobrze wróży Smiley Te malusie czarne kropeczki to znak, że ikra rozwija się prawidłowo ( to już oczęta i ogonek się rozwija)... nie mogę się doczekać ile będziesz miał tych "przecinków" Smiley
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Kukson
Zainteresowany
**
Wiadomości: 86



« Odpowiedz #10 : Listopad 09, 2004, 19:57:26 »

Hehe... Atusia-jak narazie naliczyłem 15 Smiley Powoli wszystkie zaczynają się ujwaniać Smiley A tak przy okazji: Jaki jest twój ulubiony gatunek rybek ?? :wink:
Zapisane

100 L : 18 x Danio pręgowane, 5 x Kirysek pstry, 2 x kosiarka, samica bojownika i parka pretnika karłowatego  
10 l: Bojownik "Czarny Piotruś"
13 l: Bojownik "Gogo"
21 l: Młodzież Danio pręgowanego ~ 40
21 l: Kotnik
Plex
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240



« Odpowiedz #11 : Listopad 09, 2004, 22:13:14 »

Ja teraz czekam na ikre bo moje dnio sa chyba w trakcie tarla. Czy jak one sobie porozrzucaja jajeczka po calym akwa to jest jakas szansa ze czesc z nich nie zostanie zjedzona? Cy odlawiac ikre? Bo rybek nie mam gdzie trzymac... (na razie bo szukam kotnika)
Zapisane

Setka po starcie
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #12 : Listopad 09, 2004, 23:26:18 »

Cytat: Kukson
A tak przy okazji: Jaki jest twój ulubiony gatunek rybek ?? :wink:

Najbardziej uwielbiam pielęgniczki, szczególnie ramirezki i kakadu  Tongue Piękny widok jak rodzice troskliwie opiekują się narybkiem  Tongue
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #13 : Listopad 09, 2004, 23:30:46 »

Cytat: Plex
Ja teraz czekam na ikre bo moje dnio sa chyba w trakcie tarla. Czy jak one sobie porozrzucaja jajeczka po calym akwa to jest jakas szansa ze czesc z nich nie zostanie zjedzona? Cy odlawiac ikre? Bo rybek nie mam gdzie trzymac... (na razie bo szukam kotnika)

Powiem tak: W zbiorniczku ogólnym nie ma raczej żadnych szans na uratowanie ikry...intruzi już się nią zajmą Wink
Wyżej pisaliśmy o ikrze danio...odławia się mieszkańców...ikra zostaje.
A tak się zastanawiam...jakim cudem chcesz odłowić ikrę? czym?  Cool
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Plex
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240



« Odpowiedz #14 : Listopad 09, 2004, 23:45:20 »

No nie wiem czym  :roll:  ale zawsze jest jakas szansa niz pozwolic aby ikra stala sie pokarmem... W piatek bede mial drugie aqwa to odlowie danio i po klopocie... Tylko czy zdaze  Smiley
Zapisane

Setka po starcie
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: