Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: ~~@N@~~ - 30l.  (Przeczytany 8516 razy)
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #30 : Czerwiec 21, 2009, 12:06:00 »

Z kirysami dam sobie na razie spokój. Odświeżam wątek. W 1 poście są dodane aktualne zdjęcia i trochę zmieniony opis. Proszę o id. roślinki i porady co robić dalej. Wiem że muszę dokupić jeszcze paczke bazaltu bo  roślinki maja korzenie na wierchu. Zastanawiam się też nad zmiana korzenia. Widziałam takie fajne korzenie japońskie tylko nie wiem czy będą pasować. No i oczywiście trzeba będzie dokupić trochę roślinek Wink
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #31 : Czerwiec 21, 2009, 12:52:29 »

Fajnie, fajnie. Moczarke i ludwigie bym sciął w połowie i gęściej obsadził.

P.S Zdjęcia fajnie wychodzą, jak jest ciemno w pokoju, i włączone tylko oswietlenie akwa i bez lampy w aparacie  Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2009, 12:55:42 wysłane przez Ropek » Zapisane

~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #32 : Czerwiec 23, 2009, 10:06:46 »

o zdjęciach wiem ale to nic nie pomaga. Będę przycinać roślinki jak tylko dokupię żwirku i zmienię korzeńna większy. Nadal nie wiem jaką mam roślinkę. Pojawił mi się nowy problem bo moja krewetka nosi jajeczka i niedługo będzie je składać. Pomyślałam że mogę spróbować je rozmnożyć. Przeczytałam masę wiadomości ale nadal czuje się jakbym nic nie wiedziała. Mam jedno pytanie. Wodę zasolić zaraz po złożeniu jajeczek czy dopiero po wylkuciu larw???
Zapisane
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #33 : Lipiec 31, 2009, 18:52:00 »

Fajnie że ktoś w ogóle żyje na tym forum Cheesy Nadal nie wiem jakie mam rośliny  Wściekły jutro dam aktualne zdjęcia bo dużo się zmieniło
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #34 : Lipiec 31, 2009, 20:00:56 »

Chodzi Ci o tą roślinę z pierwszego postu? To chyba jakaś kryptokoryna.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #35 : Sierpień 01, 2009, 11:54:54 »

Tak o tą. Była podpisana jako Armoracia Aquatica ale mi to na chrzan wodny nie wygląda. Wstawiam aktualne foty.
Zapisane
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #36 : Marzec 24, 2011, 20:17:29 »

Po długiej nieobecności odświeżam.

Nowe zdjęcia, zaktualizowana obsada, rośliny itp. (patrz pierwszy post w tym wątku). Mile widziane uwagi, opinie i porady Wink
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #37 : Marzec 25, 2011, 03:28:49 »

niesamowita metamorfoza!!! Pierwsze zdjęcia... sam wiesz, a ostatnie przedstawiają ładny zbiorniczek!
Co do rośliny na pierwszym planie to chyba zielona wersja Cryptocoryne wendtii-głowy nie dam, ale najbardziej mi pasuje.
Mech na korzeniu prezentuje się świetnie. A skoro już tak daleko zaszedłeś, to może spróbujesz wymienić rośliny na trzecim planie na coś ambitniejszego? Na początek duży heniek, albo jakaś rotalka? To tak w kwestii chwaścianego zboczenia Tongue
Nadal masz kirysy? Nie za duże do takiego litrażu? Ale tu może wypowie się ktoś spośród znawców ryb...
Zapisane

~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #38 : Marzec 25, 2011, 17:09:40 »

A więc tak:

1. Jestem kobietą Grin
2. Kirysy są za duże, ale już niedługo wszystko przeprowadza się do 60l baniaka, który właśnie dzisiaj zakupiłam Cheesy
3. Co do cryptocoryny też mi się wydaje że jest to wendtii.
4. Ambitniejsze rośliny będą jak uruchomię 60 Wink - też je uwielbiam
5. Nie wiem co to za roślina z boku filtra i ta obok niej koło limnophilii
6. Proszę wybaczyć zaciek na przedniej ścianie baniaka, ale co chwilkę wyławiam małe i cały czas mi się chlapie Wink

A teraz co do 60l to zakupiłam filtr Aquaela fan - 1 plus. Dobry???
Jutro jadę po podłoże. Trzeba mi jakieś ciemne ale nie ostre ze względu na kiryski.
Co podłożyć pod baniak. Może być taka zielona pianka jak pod panele??? Bo chyba na gołym stole nie stawiać? Wyprzedzam następne pytanie - tak, akwa będzie stało na stole, tak jak obecne. Stół jest drewniany, kuchenny i solidny. Wytrzymał 55l (30 + 25) wytrzyma i 60 Wink
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 17:31:14 wysłane przez ~~@N@~~ » Zapisane
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #39 : Kwiecień 02, 2011, 15:09:12 »

63l (60x30x35)

Zalane: 25.03.2011r.
Sprzęt:

Grzałka - brak (temp.24 - 25*C, więc nie potrzeba. W pokoju zawsze mam ciepło.)
Termometr
Filtr: Aquael FAN - 1 plus 320l/h

Dekoracje:

2x korzeń
1x kokos
10,4 kg żwirku ciemnobrazowego

Rośliny:

Limnophilia Sesiliflora
Cryptocoryna Wendti
Echinodorus Bolivianus
Echinodorus Kaliebe
Echinodorus rubin narow laevs
Echinodorus Amazonicus (chyba)
Lilaeopsis Brazilensis
Anubias Species
Nurzaniec
Wgłębka
Gałęzatka
Mech ciernisty
Cóś

Planowana obsada:


2x Pielęgnica Ramireza
10x Neon Innesa
6x Kirysek Panda
6x Gupik
2x Neritinia

Parametry:

Temperatura: 24-25*C
pH: 8
KH: 15
GH: 14

NO2- 0.0

Azotanów jeszcze nie znam, ale zamierzam się zaopatrzyć w testy.

*
- mam z tym problem

Zdjęcie z 02.04.2011r.



Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2011, 17:18:41 wysłane przez ~~@N@~~ » Zapisane
~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #40 : Kwiecień 02, 2011, 15:21:14 »

Jak widać mam problem z pH. Próbowałam je zbić gotując wodę ale nie pomogło. Chyba, że testy są do d... Z paskowych w ogóle nic nie potrafię wyczytać, bo kolor paska jest zawsze inny niż te na pudełku Undecided Ale z kropelkowych również wynika, że pH jest wysokie. Na RO mnie nie stać, więc doradźcie jakieś inne sposoby zbicia pH. Jak widać w akwa są 2 korzenie i kokos apH nie spada. Próbować dalej je zbić czy po dojrzeniu baniaka samo się ustabilizuje??? Testy na związki azotu dokupię w tym tygodniu.
Jak wam się podoba baniak? Doradźcie coś. Wydaje mi się, że mam za dużo roślin. Prawda to, czy mi się tylko wydaje? Wink Planowałam kupić jeszcze coś bardziej "pnącego" na tył. Jakąś ludwigię lub Wąkrotę, ale nie wiem czy nie będzie za dużo. Lepsze zdjęcia wstawię później.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 15:25:06 wysłane przez ~~@N@~~ » Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #41 : Kwiecień 02, 2011, 15:48:30 »

Żeby zbić PH to możesz też podmienić trochę wody na destylowaną, nie wiem jak droga jest (mieszkam w Anglii i u mnie jest tania) albo wodę RO, jednak skoro mówisz, że Cię nie stać to chyba nic z tym nie zrobisz. Jeżeli w kranie masz wodę o PH=8 to przy kolejnych podmianach PH będzie rosło (wracało do 8 stopni). Jeszcze jednym wyjściem jest jakbyś znalazła kogoś, kto jest podpięty do innych wodociągów i u niego sprawdzić PH, może będzie niższe. Pokusić się można o deszczówkę, ale to zbyt ryzykowne. Mogłabyś jeszcze znaleść kogoś na wsi kto ma wodę pompowaną z ziemi (ale nie studnia). Taka woda jest krystalicznie czysta ale trzebaby było sprawdzić twardość i odczyn (ja mam na wsi domek letniskowy z taką właśnie pompką i ta woda jest bardzo miękka i ma odczyn obojętny - w sam raz do akwarium). Pozostałe metody są kosztowne więc nie będe ich wymieniać.

Akwarium ogólnie ładne, ale to dopiero początki, zobaczymy co będzie później Smiley

Edit:

Zapomniałem wspomnieć o CO2 np. bimbrownia. Zbije Ci PH ale tylko na czas jak będzie na chodzie, poczytaj więcej w wątku o bimbrowni. O butli nie wspominam ze względów na koszty.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2011, 15:51:18 wysłane przez fr0t » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #42 : Kwiecień 02, 2011, 16:19:26 »

A więc tak:

1. Jestem kobietą Grin


Sorka-nie doczytałem Wink
Zapisane

~~@N@~~
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #43 : Kwiecień 02, 2011, 17:26:52 »

A więc tak:

1. Jestem kobietą Grin


Sorka-nie doczytałem Wink

Spoko;) Nie gniewam się.

Co do bimbrowni to dzięki fr0t. Poczytam o tym.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: