Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 104804 razy)
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #210 : Marzec 11, 2011, 20:56:05 »

nu, teraz klasa Smiley z niecierpliwoscia czekam na fotki mieszkancow...
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #211 : Marzec 11, 2011, 22:29:15 »

Rzadko tu zaglądam bo nie zwracam uwagi na nic poza rybami, oczywiście ciekawymi, a nie sianem dostępnym w każdej stodole podpisanej sklep zoologiczny.
Ale jestem pod wrażeniem, podoba mi się ten klimacik, tak powinien być oświetlony baniak słodkowodny w takiej aranżacji.
Chwasty rosną pod diodami ?
Jak się ryby zachowują ?

A w której ustawie jest zapisane że liście nie mogą być na krzaku lub pływać w toni, tylko muszą leżeć koniecznie na dnie ? Weźmy chociaż takiego brodaczyka Monocirrhus polyacanthus przecież ta ryba do złudzenia przypomina liść. A dlaczego przybrała taki kamuflaż ? Bo widocznie liście w toni też pływają ryby są do takiego widoku przyzwyczajone i nie boją się, dlatego brodaczyk bez problemu może podpłynąć do ofiary i ją wszamać.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #212 : Marzec 12, 2011, 06:47:27 »

no w sumie ja mam dość oklepane rybcie ale każdy lubi co innego.

co do chwastów, to wygląda na to że rosną bardzo powoli (pistia jak i nurzaniec) co jest mi na rękę, mała liczba roślin mi nie przeszkadza a nie wyobrażam sobie żebym musiał bawić się w ciągłe "plewienie" czy przerzedzanie roślin - także taki stan jest dla mnie komfortowy.

odnośnie ryb to jak może wiesz oświetlenie to testowałem w starej 112-tce, odpalając nowy baniak diody przeniosłem do 240l. W starym akwa, w którym pływały sajki świeciły jarzeniówki no i sajki najzwyczajniej chowały się, były po prostu "nie swoje" po przeniesieniu ich do 240 l wróciły do normy. Natomiast meeki szaleją - wszędzie jest dosłownie pełno.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 21:14:08 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #213 : Marzec 12, 2011, 20:03:18 »

dobrafie ale mi chodziło o to że ludzie się chwalą w tym dziale obsadami typu:
2x neon
1 - 2 molinezja
gupik
glonojad
i ewentualnie po 2 kiryski czy danio
A że oglądam to w każdym sklepie, odkąd postawiłem jako dziecko pierwszy 5 l słoik od 28 lat, to mam dość oglądania tego jeszcze tutaj.
Możesz mi wierzyć lub nie, ale sklepów które odwiedziłem nie zliczę i nie widziałem do tej pory Archocentrus sajica.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #214 : Marzec 12, 2011, 21:31:11 »

Wspominałeś kiedyś, że sajki doczekały się potomstwa. Przeniosłeś maluchy do 240-tki czy zostały w 112? Zauważyłeś u siebie podskubywanie dorosłych przez młode? Wyczytałem kiedyś, że lubią czasem podjadać wydzielinę skórną rodziców. U mnie tyczy się to tylko samicy. Nigdy nie zauważyłem by skubały samca. Tak przy okazji, Archocentrus to tak z sentymentu czy jesteś przeciwnikiem rewizji?
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #215 : Marzec 12, 2011, 21:40:31 »

kumam Drago, w sumie masz rację - wcale nie tak łatwo je dostać. A propos ryb, to patrząc na te którymi Ty się opiekujesz to imho 95% ludziom u nas na forum masz pełne prawo powiedzieć, że mają oklepane ryby (mnie w sumie też) ha ha ha. W sklepach jest siano bo się sprzedaje i tyle, mam znajomą właścicielkę zoologa no i mówi mi tak, że przychodzą do niej ludzie (pewnie pozostałe 5%) i mówią żeby sprowadziła coś ciekawego bo nic nie ma (oczywiście poza standartem tj. gupole, mieczyki, kirysy, zbrojniki, żagle, molki itp.) Jak już sprowadzi coś innego to jej te rybcie "zalegają" i blokują baniak bo ewentualnie jedna/dwie osoby coś kupią. Inny przykład - swoje meeki widziałem w sklepie jakieś 3 miesiące temu były bodajże po 6-8 zeta za sztukę cały baniak ryb, wchodzę do sklepu w tym tygodniu i kupuję - baniak wygląda jakby ich było ze dwa razy więcej (podrosły oczywiście) i kosztowały po 3 zeta za sztukę a w przypadku kupna dwóch trzecią dawali gratis.

Wspominałeś kiedyś, że sajki doczekały się potomstwa. Przeniosłeś maluchy do 240-tki czy zostały w 112? Zauważyłeś u siebie podskubywanie dorosłych przez młode? Wyczytałem kiedyś, że lubią czasem podjadać wydzielinę skórną rodziców. U mnie tyczy się to tylko samicy. Nigdy nie zauważyłem by skubały samca. Tak przy okazji, Archocentrus to tak z sentymentu czy jesteś przeciwnikiem rewizji?

maluchów przy przenosinach zostało 7, dziś widziałem dwa - meeki się po trochę nimi intersują. Przyznam szczerze, że nie zauważyłem ani nie słyszałem o tym zjawisku(wydzielina). Rewizji nie śledzę, jest to dla mnie drugorzędna sprawa, btw jak teraz jest Cichlasoma? podaj jakieś źródło jak co to zmienimy co by na bieżąco być.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
patryk79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 98



« Odpowiedz #216 : Marzec 12, 2011, 23:40:24 »

Cryptoheros, wg Schmitter-Soto, J.J. 2007 A systematic revision of the genus Archocentrus (Perciformes: Cichlidae), with the description of two new genera and six new species. Zootaxa 1603:1-78.
Zapisane

Pozdrawiam, Patryk

Hemichromis elongatus
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #217 : Marzec 13, 2011, 06:19:17 »

Faktycznie patryk ma rację.

W sumie z wynalazkami to różnie bywa, rozmawiałem o tym w wielu sklepach i niektórzy są zdziwieni że szybko schodzą a w innych twierdzą że nikt tego nie kupuje, nie wiem od czego to zależy. Jednak ile można kupić gupoli czy moli 10 - 20 po jakimś czasie będzie tego jak szarańczy, a mimo to akwaria w sklepach są tym zawalone. Co mnie najbardziej zastanawia, gupol jest droższy od neona, ale rozmnożenie tych ryb to jak wypad za miasto na majówkę i lot na księżyc.
Duże pielęgnice miały swoje 5 minut ponad 20 lat temu, teraz zeszły do podziemi, nikłe jest nimi zainteresowanie. Ja teraz nabyłem dwa gatunki Biotodomy i Dicrossus filamentosus do wzięcia jest jeszcze Dicrossus maculatus.
Lubisz duże pielęgnice, a co byś powiedział na Carpintis "Escondido" ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #218 : Marzec 13, 2011, 11:15:12 »

no Carpintysy mnie krecą (w zasadzie weszłyby do mojej bańki ale jeszcze nie teraz) to taka mniejsza wersja Perłowych, które również działają na moją wyobraźnie,

ziemiojady choć ładne jakoś mocno mnie nie ciągną, a Dicrossus'y masz w haremie czy jakimś większym stadku?

btw, dzięki za info co do systematyki, zaraz poprawiamy.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2011, 20:13:02 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #219 : Marzec 13, 2011, 14:37:06 »

Kratkowane były 5 samców i jedna samica więc na razie wziąłem parę , ale się zastanawiam czy nie zabrać wszystkich samców żeby panienka sobie wybrała. No i ciekaw jestem jak by się zachowywały bo nigdy ich nie miałem.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #220 : Marzec 13, 2011, 16:43:56 »

podejrzewam, że samce by się lały, btw co Cię wzięło na pielęgniczki?
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2011, 16:48:03 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #221 : Marzec 13, 2011, 17:28:12 »

No właśnie u dostawcy pływały w grupce i był spokój, dlatego się zastanawiam. Trzeba zdobywać nowe szlify żebym miał co pisać na stronie, chociaż do napisania mam sporo. No ale tak jak już wspominałem są pielęgnice które mnie interesują, dlatego zaczynam pomału zbierać materiał.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #222 : Marzec 13, 2011, 20:35:22 »

No właśnie u dostawcy pływały w grupce i był spokój, dlatego się zastanawiam.

no to warto zaryzykować, btw to jest najlepszy aspekt hodowli pielęgnic - nieobliczalność - bo to co teoretycznie nie powinno się udać w praktyce nieraz wychodzi.
No to czekam na artykuł o pielęgnicowatych.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #223 : Marzec 13, 2011, 21:16:04 »

Zanim cokolwiek napiszę muszą przejść kwarantannę a potem studiowanie etologi mnie czeka, więc pewnie szybko nie napiszę.
Ale zaśmieciłem Ci wątek dobrafie.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #224 : Marzec 14, 2011, 21:50:45 »

Ale zaśmieciłem Ci wątek dobrafie.

bez przesady, jakie zaśmiecanie? nie piszemy o "pupie maryny" a o pielęgnicach, także wszystko jest na temat. Btw, zapraszam częściej.



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2011, 19:52:35 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: