Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 105339 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #270 : Sierpień 24, 2011, 20:54:52 »

Wygląda na to, że sporo narybku przybędzie w Twoim baniaku Smiley

tak, możliwość odchowania ryb od małego daje dużo radości jednakże z czasem jest to kłopot. Na szczęście mam furtkę, jedna szefowa sklepu zoo zazwyczaj mi pomagała - mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.

A rodzice jak chcą, to potrafią opiekować się młodymi, prawda? Smiley

tak, wygrałeś pietruszkę! A teraz na poważnie. Na pewno sajki poprawiły swą skuteczność pod kątem ochrony młodzieży i tu Twoje twierdzenia są w pełni uzasadnione. Ja w zasadzie twierdziłem, że Meeki będą tak kombinować, iż zawsze po kolei wyłapią sztukę po sztuce. Natomiast wedle moich ostatnich obserwacji poczynionych na urlopie doszedłem do wniosku, że większe znaczenie miał inny czynnik. Mianowicie karmienie, wylęg ryb nastąpił na moim urlopie i zwłaszcza przez pierwszy tydzień były karmione ok 5 razy dziennie a podczas innych tareł z braku czasu karmiłem przy okazji czyli prawie wcale. Także zazwyczaj po tygodniu małe można było zliczyć na palcach jednej góra dwóch rąk (także nie było co bronić), na dzień dzisiejszy po trzech tygodniach od wylęgu nie jestem w stanie podać ich liczby.  Jeszcze inna sprawa to to, iż sajki mają obecnie tylko dwóch agresorów a nie trzech jak kiedyś. Fakt jest faktem sajki na pewno doszły do wprawy w obronie i tu miałeś rację jednak na liczbę przychówku decydujące lub równorzędne znaczenie miało dokarmianie owych maluchów zwłaszcza przez pierwszy tydzień. Kiedyś jak będę na emeryturze poświęcę swoim rybciom więcej czasu i doktorat będzie jak nic  Grin

i co o tym myślisz?

i tylko żal, że nie posiada się odpowiednio wielkiego baniaka, by zobaczyć to samemu, ale może kiedyś Wink się uda.

na pewno się uda, jednak pamiętaj o jednym - jak już kupisz ten większy, wymarzony duży zbiornik... wtedy będziesz zajebiście szczęśliwy... a z czasem i tak będziesz chciał większy  Grin

btw, fotki będą w najbliższym czasie

pzdr
 
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #271 : Sierpień 25, 2011, 06:01:26 »

tak, możliwość odchowania ryb od małego daje dużo radości jednakże z czasem jest to kłopot. Na szczęście mam furtkę, jedna szefowa sklepu zoo zazwyczaj mi pomagała - mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.
Dlatego ja nie decyduje się na młode rybcie.
Nie ma co z nimi zrobić.
W moim mieście sprzedawcy bronią się rękami i nogami by tylko nie zanieść im ryb.
A przy okazji, ikra akar przetrwała zaledwie dwa dni Smiley

tak, wygrałeś pietruszkę! A teraz na poważnie. Na pewno sajki poprawiły swą skuteczność pod kątem ochrony młodzieży i tu Twoje twierdzenia są w pełni uzasadnione. Ja w zasadzie twierdziłem, że Meeki będą tak kombinować, iż zawsze po kolei wyłapią sztukę po sztuce. Natomiast wedle moich ostatnich obserwacji poczynionych na urlopie doszedłem do wniosku, że większe znaczenie miał inny czynnik. Mianowicie karmienie, wylęg ryb nastąpił na moim urlopie i zwłaszcza przez pierwszy tydzień były karmione ok 5 razy dziennie a podczas innych tareł z braku czasu karmiłem przy okazji czyli prawie wcale. Także zazwyczaj po tygodniu małe można było zliczyć na palcach jednej góra dwóch rąk (także nie było co bronić), na dzień dzisiejszy po trzech tygodniach od wylęgu nie jestem w stanie podać ich liczby.  Jeszcze inna sprawa to to, iż sajki mają obecnie tylko dwóch agresorów a nie trzech jak kiedyś. Fakt jest faktem sajki na pewno doszły do wprawy w obronie i tu miałeś rację jednak na liczbę przychówku decydujące lub równorzędne znaczenie miało dokarmianie owych maluchów zwłaszcza przez pierwszy tydzień. Kiedyś jak będę na emeryturze poświęcę swoim rybciom więcej czasu i doktorat będzie jak nic  Grin

i co o tym myślisz?

Przede wszystkim gratuluje Smiley
Jak karmisz ryby? Metoda podobna jak u kakadu?

Dobraf, jeśli w tej chwili nie możesz zliczyć młodych to sukces jest spory.
Ryby w naturze tracą 70% swojego tarła (kiedyś słyszałem o tym na animal planet Smiley ) właśnie ze względu na deficyt pokarmu, a także z uwagi na drapieżniki.
Zastanawiam się który z tych 2 czynników stanowi większe zagrożenie.
Jak sam zauważyłeś, w baniaku masz tylko 2 ryby mogące zagrozić młodym, gdybyś miał np. stado kąsaczy, sytuacja wyglądałaby zapewne inaczej i byćmoże w tej chwili miałbyć 5 młodych.
Tak czy inaczej, ryby ze środowiska naturalnego mogą jedynie pozazdrościć obfitości tarła rybom z Twojego baniaka Smiley

Planujesz jeszcze jakieś inny ryby czy zostastajesz przy tym co masz?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #272 : Sierpień 25, 2011, 17:00:54 »

Jak karmisz ryby? Metoda podobna jak u kakadu?

tak, strzykawka no i 3 rodzaje specjalnego pokarmu dla narybku + niekiedy żółtko jajka, na obecnym etapie maluchy podjadają również mrożonki i inne co zostanie wrzucone dla innych ryb.

Jak sam zauważyłeś, w baniaku masz tylko 2 ryby mogące zagrozić młodym, gdybyś miał np. stado kąsaczy, sytuacja wyglądałaby zapewne inaczej i byćmoże w tej chwili miałbyć 5 młodych.

być może choć i niekoniecznie, za przykład wspomniana ostatnio przeze mnie sytuacja samicy barwniaka, która skutecznie ochroniła maluchy przed stadem nenek.

Planujesz jeszcze jakieś inny ryby czy zostastajesz przy tym co masz?

na chwilę obecną zostaję, być może dojdzie jeszcze zbrojnik lub zbrojnika wymienię na na np. kiryśnika? może kiedyś Meeki zamienię na coś innego np. miodowe. Jeśli np. Sajek by zszedł (czego mam nadzieje nie ma w planach) w grę wchodzi zmiana biotopu. Pożyjemy, zobaczymy.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #273 : Sierpień 25, 2011, 19:13:04 »

w grę wchodzi zmiana biotopu.
A to mnie zaciekawiłeś Smiley
Nawijaj Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #274 : Sierpień 26, 2011, 15:56:15 »

Tanga, kręcą mnie calvusy, muszlowce, księżniczki. Czy pójdę kiedyś w tę stronę czy inną nie wiadomo, na dzień dzisiejszy te rybcie biorę pod uwagę jeśli skończyłaby się przygoda z sajkami. Równie dobrze może być coś zupełnie innego...

btw, na dzień dzisiejszy mam w akwa "BW of CA" ha ha ha , brachol załatwił mi kawałek "kłody", która tak zabarwiła wodę, że nie jeden miłośnik rasowego BW by mlaskał. No i sajek coś uczulony na meeki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2011, 16:00:09 wysłane przez dobraf » Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #275 : Sierpień 30, 2011, 07:13:26 »

Tanga, kręcą mnie calvusy, muszlowce, księżniczki. Czy pójdę kiedyś w tę stronę czy inną nie wiadomo, na dzień dzisiejszy te rybcie biorę pod uwagę jeśli skończyłaby się przygoda z sajkami. Równie dobrze może być coś zupełnie innego...

btw, na dzień dzisiejszy mam w akwa "BW of CA" ha ha ha , brachol załatwił mi kawałek "kłody", która tak zabarwiła wodę, że nie jeden miłośnik rasowego BW by mlaskał. No i sajek coś uczulony na meeki.
Calvusy są świetne.
Sam o nich myślałem - sporym plusem jest to, że ryby bardzo wolno rosną, więc nawet w malym baniaku można mieć je długo.

Pochwal się fotką z tą kłodą Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #276 : Wrzesień 14, 2011, 09:52:03 »

Dobrafie, co słychać w akwarium?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #277 : Październik 19, 2011, 18:57:59 »

Dobrafie, co słychać w akwarium?

dziś odwiozłem meeki do sklepu, podczas ok. miecha intensywnej obrony narybku przez sajki nie wychylały się z kryjówki. Zostały bardzo mocno zdominowane.  Liczba ok 50 małych sajek zaczęła mnie z czasem przerażać i w odpowiednim momencie odłowiłem stare sajki do kotnika by meeki trochę zmniejszyły liczbę małych co się sprawdziło. Na dzień dzisiejszy jest ich ok. 15 i pójdą do sklepu za jakiś czas. W momencie kiedy małe przestały mieścić się meekom do pyska sajki zluzowały obronę i zaczęły pływać po bańce. Być może dlatego u Koningsa odradzali łączyć pielęgnice z rodzaju Cryptoheros z Thorichtys w każdym bądź razie musiałem to sprawdzić osobiście, wniosek: meeki są generalnie zbyt słabe by postawić się sajkom.

W planach mam jakiegoś niedużego suma (może kiryśnik), jak ktoś ma jakieś ciekawe sugestie to poproszę.

zdjęcie postaram się wrzucić jak tylko będzie to możliwe, drobne kłopoty z oświetleniem (świetlówka aquela drugi raz na gwarancji) uniemożliwiają mi zrobienie "godnego" zdjęcia.

pzdr

Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #278 : Październik 19, 2011, 19:37:39 »

A jak ledy?
Dają rade czy cały czas dokładasz nowe?

Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #279 : Październik 21, 2011, 20:33:10 »

A jak ledy?
Dają rade czy cały czas dokładasz nowe?



ledy z allegro to padaka,

z lerła krótkie listwy 30 cm jedna świeci dobrze, druga słabo trzecia padła,

z lerła długie 60 cm (te białe kwadraciki z żółtymi oczkami) są póki co nie zawodne, mam 2 takie listwy i daja radę - barwa biała ciepła - ledux.

świetlówka aquela jest na gwarancji.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #280 : Październik 21, 2011, 20:47:54 »

odnośnie suma to może drewniak Bunocephalus coracoideus?? myślę, że Twoje akwarium by się nadawało. może musiałbyś dodać nieco liści lub zmontować więcej kryjówek... myślę że nawet kilka by się spokojnie zmieściło. mam takowego osobnika, gdybyś chciał zobaczyć zdjęcia lub dowiedzieć się nieco więcej zobacz mój wątek od strony 8smej. Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #281 : Październik 21, 2011, 21:34:31 »

ledy z allegro to padaka,
z lerła krótkie listwy 30 cm jedna świeci dobrze, druga słabo trzecia padła,
z lerła długie 60 cm (te białe kwadraciki z żółtymi oczkami) są póki co nie zawodne, mam 2 takie listwy i daja radę - barwa biała ciepła - ledux.
świetlówka aquela jest na gwarancji.
Czyli loteria Smiley
Wiem przynajmniej, że diody z allegro są nic nie warte Smiley
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #282 : Październik 22, 2011, 08:47:24 »

z lerła długie 60 cm (te białe kwadraciki z żółtymi oczkami) są póki co nie zawodne, mam 2 takie listwy i daja radę - barwa biała ciepła - ledux.
No to gitara, bo mam dwie takie listwy i zastanawiałem się czy zdadzą egzamin.
Powiedz mi jak je zabezpieczyłeś przed wilgocią, zdjęcia mile widziane. może być na PW.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #283 : Październik 22, 2011, 16:41:50 »

z lerła długie 60 cm (te białe kwadraciki z żółtymi oczkami) są póki co nie zawodne, mam 2 takie listwy i daja radę - barwa biała ciepła - ledux.
No to gitara, bo mam dwie takie listwy i zastanawiałem się czy zdadzą egzamin.
Powiedz mi jak je zabezpieczyłeś przed wilgocią, zdjęcia mile widziane. może być na PW.

końcówki okleiłem taśmą izolacyjną, lepsze jest to nawet od silikonu, którym początkowo zabezpieczałem.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #284 : Październik 22, 2011, 21:06:48 »

dobrafie a jak twoja trzódka sie spisuje  Smiley
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: