Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobraf [240l] Kryptonim "ŻAGIEL" - SA  (Przeczytany 106449 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #255 : Lipiec 02, 2011, 19:50:17 »

czyli wychodziłoby Ci coś koło 60 diód, czy starczy nie wiem - zależy od typu diód - jedne świecą jasno drugie mniej światła dają. Imho dobrze startujesz daj te 3 taśmy i zobaczysz co się będzie działo. Z czasem zawsze można coś dołożyć. Mała sugestia z mojej strony - aby wymieszać diody, tzn nie dawać samych ciepłych lub samych zimnych tylko białe ciepłe + białe zimne - lepszy efekt wiem z doświadczenia, lepsze wybarwienie ryb.

Btw co to za taśmy?

zdjęcia postaram się zrobić.

Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
olo11
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #256 : Lipiec 02, 2011, 20:22:53 »

wysylalem z aukcji z allegro na chybil trafil i dostalem to:W ZAŁACZNIKU KOSZTORYS NA 4M TASMY LED BIAŁEJ CIEPŁEJ (PONIEWAŻ NIE WIEDZIAŁEM JAKA MA BYĆ CZY CIEPŁA CZY ZIMNA 60 PUNKTÓW ŚWIETLNYCH NA 1 METR – W OFERCIE MAMY JESZCZE 2X GĘSTSZĄ 120P/M) ORAZ NA LISTWĘ LED – PROFIL LED SURFACE Z WKLEJONA TAŚMĄ LED 60 P/M NIEBIESKĄ Z KLOSZEM MLECZNYM JEŚLI MIAŁBY TO BYĆ KLOSZ SOCZEWKA BYŁOBY OK 20 ZŁ DOPŁATY.

 

Pozdrawiam / Best regards / Saludos

 

Łukasz Pawęski

Specjalista ds. handlowych

TOPMET Light K.Kłosowicz M.Wiśniewski Sp.J.

phone:  +48 061 872 75 00

fax:       +48 061 872 75 18

GG: 17414027

http://www.topmet.pl         
Zapisane

pozdrawiam olo
olo11
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #257 : Lipiec 02, 2011, 20:23:50 »

tu masz linka do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=1646232708
Zapisane

pozdrawiam olo
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #258 : Lipiec 24, 2011, 20:18:23 »

witam

jak widać w pierwszym poście zaszły małe zmiany,


zmiana tła + delikatne zamieszanie w podłożu.

Obsada oczywiście bez zmian, rybcie rosną, dziś wróciłem z wypadu na koniec świata i sajki pilnują ikry (przywiozłem ok 50 kilo kamlotów, które za jakiś czas pewnie wykorzystam do nowego lecz nieprędkiego aranżu), meeki coś się nie chcą sparzyć ale to ich problem. Podkusiło mnie na zmianę tła efekt widać. Osobiście mnie leży, no i znowu wkur..... bo dwa dni po zrobieniu zdjęć świetlówka aquela się zjarała - w przybliżeniu świeciła ok. 500 godzin, a producent pisze o 20 000 godzin - nieszczerze polecam. Będę reklamował.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #259 : Lipiec 30, 2011, 09:19:50 »

czyli mam rozumiec. ze teraz tlo po prawej stronie jest zielone?? fajnie to wyglada, rzeczywiscie kojarzy sie z rzeka, a baniak nie jest jednolity, co go w moim mniemaniu powieksza. pozdrawiam i powodzenia z wytarciem meeki oraz przy zakladaniu nowego zbiornika Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #260 : Lipiec 30, 2011, 15:45:20 »

czyli mam rozumiec. ze teraz tlo po prawej stronie jest zielone??

całe tło jest jednolicie zielone, reszta to "gra cienia",
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #261 : Lipiec 30, 2011, 16:14:01 »

Z czego zrobione jest tło?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #262 : Lipiec 30, 2011, 16:59:08 »

Z czego zrobione jest tło?

to brystol, stare czarne tło a nowe zostało wsunąłem przed poprzednie w razie co można wrócić lub dodać kolejne Wink. Miała być struktura w skrzynce ale nie mam czasu obecnie na takie rzeczy, zobaczymy może zimą...
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #263 : Lipiec 31, 2011, 09:51:09 »

Z czego zrobione jest tło?

to brystol, stare czarne tło a nowe zostało wsunąłem przed poprzednie w razie co można wrócić lub dodać kolejne Wink. Miała być struktura w skrzynce ale nie mam czasu obecnie na takie rzeczy, zobaczymy może zimą...
Dobry, stary bristol zawsze się sprawdza Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #264 : Sierpień 11, 2011, 19:44:08 »

Znowu aktualizacja,

od tygodnia sajki oprowadzają młode po zbiorniku. To już 4 tarło tej pary. Na drugiej pozycji w I-szym poście zdjęcie dumnego "fatherka" z młodymi. Młodych, póki co jest sporo - z reguły po tygodniu można było je policzyć a obecnie nie da rady. Na razie jestem na urlopie i zawsze znajdę chwilę by dokarmiać maluchy (ok. 5 razy na dzień) co ma decydujący wpływ na liczebność przychówku. Rodzice w obronie wykazują lepszą organizację i skuteczność. Jest to ten etap rozwoju małych, w którym jeszcze trzymają się rodziców i są w kupie. Podejrzewam, że jak  się usamodzielnią i "każdy pójdzie w swoją stronę" meeki będą miały ucztę. Od jutra pierwsza próba - wyjeżdżam na weekend także zobaczymy co się ostanie po powrocie.

pzdr
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #265 : Sierpień 21, 2011, 18:40:06 »

podpinam się do przedmówcy
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #266 : Sierpień 22, 2011, 05:42:32 »

Co słychać w baniaku?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #267 : Sierpień 23, 2011, 20:41:22 »

Co słychać w baniaku?

woda bulgocze... Wink

tak na poważnie, starzy bronią maluchy rosną, pływają po bańce już 20 dni, jest ich sporo. Nie da rady ich policzyć mogę strzelić, że jest ich z 50 ale to tylko strzał. Młode zajmują coraz większe obszary dna - jednak nawet jak pojawią się w zasięgu Meeki to są już na tyle sprytne i zwinne, że "odskoczą" przy ataku po czym rodzice "dochodzą" agresora. Muszę odebrać świetlówkę z reklamacji i wtedy postaram się wrzucić aktualną fotę maluchów bo coraz lepiej widoczne są i ciekawsze.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #268 : Sierpień 24, 2011, 05:36:49 »

tak na poważnie, starzy bronią maluchy rosną, pływają po bańce już 20 dni, jest ich sporo. Nie da rady ich policzyć mogę strzelić, że jest ich z 50 ale to tylko strzał. Młode zajmują coraz większe obszary dna - jednak nawet jak pojawią się w zasięgu Meeki to są już na tyle sprytne i zwinne, że "odskoczą" przy ataku po czym rodzice "dochodzą" agresora. Muszę odebrać świetlówkę z reklamacji i wtedy postaram się wrzucić aktualną fotę maluchów bo coraz lepiej widoczne są i ciekawsze.
Gratuluje Smiley
Wygląda na to, że sporo narybku przybędzie w Twoim baniaku Smiley
A rodzice jak chcą, to potrafią opiekować się młodymi, prawda? Smiley
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #269 : Sierpień 24, 2011, 08:40:44 »

tak na poważnie, starzy bronią maluchy rosną, pływają po bańce już 20 dni, jest ich sporo. Nie da rady ich policzyć mogę strzelić, że jest ich z 50 ale to tylko strzał. Młode zajmują coraz większe obszary dna - jednak nawet jak pojawią się w zasięgu Meeki to są już na tyle sprytne i zwinne, że "odskoczą" przy ataku po czym rodzice "dochodzą" agresora. Muszę odebrać świetlówkę z reklamacji i wtedy postaram się wrzucić aktualną fotę maluchów bo coraz lepiej widoczne są i ciekawsze.

I to są informacje, które cieszą akwarystów chyba najbardziej, wszystko gra, rybki pływają, Ba, odchowują potomstwo, i tylko żal, że nie posiada się odpowiednio wielkiego baniaka, by zobaczyć to samemu, ale może kiedyś Wink się uda.

Gratuluje sukcesu i pozdrawiam.
Zapisane

Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28
  Drukuj  
 
Skocz do: