Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bojownik / akwarium 30l  (Przeczytany 25624 razy)
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #30 : Maj 26, 2009, 13:36:56 »

Co masz na myśli pisząc zrównoważenie nawożenia podłoża?
Na myśli mam sytuację gdy nie przesadzamy z ładowaniem nawozów w stosunku do potrzeb roślin, do posiadanego oświetlenia i litrażu zbiornika.
Zapisane

Agus.77
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #31 : Maj 26, 2009, 17:49:24 »

nie... to raczej nie nowotwór... a przynajmniej mam taka nadzieje.
Plamka jest czasem biała, czasem tak jakby przechodziła na szaro, nie wiem czy tak ma być, czy to jakaś infekcja
Udało mi się zrobić dokładniejsze zdjęcie, bojownik gdy widzi aparat jest po prostu nieuchwytny. chowa się, ucieka.



Kabomba robi się brązowa, przy ruchu wody odpadają jej części, nie wygląda to estetycznie, dość słabo sie rozrasta w porównaniu z innymi roslinkami. Pozatym próbowałam już ją ratować, bo z pęka 11 łodyg zostało mi 5. Zrestartowałam zbiornik, kupiłam piasek kwarcowy i małe kamyki. Wiem że źle zrobiłam ze tak szybko zrestartowałam akwarium, ale teraz przynajmniej widzę ze się rozrasta moczarka.
Załączam zdjęcie:




Zrobiłam też pokrywę. Nie jest to ideał i w porównaniu z akwariami które oglądałam tu na forum moje jest dosyć skromne.



Oświetlenie dalej jest słabe i zauważyłam ze namnożyło się w akwarium ślimaków, chociaż zadnego nie kupowałam... o co tu chodzi?

Co do co2 i mocniejszego oświetlenia to proszę o więcej wskazówek, chce żeby moja rybka miała dobre warunki.
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #32 : Maj 26, 2009, 18:56:55 »

Kabomba bardzo nie lubi ruchu wody i może to jej szkodzi. Poza tym rzeczywiście światła ma za mało.

Masz dwie możliwości - albo dołożyć oświetlenia, żeby były świetlówki o łącznej mocy takiej, żeby wypadało 0,5W/l, czyli przy twoich 30l jakieś 15W, albo kupić rośliny, które zadowalają się słabszym oświetleniem - microsorium, mchy, kryptokoryny, najas guadelupensis, bolbitis, anubias.
Ja bym w sumie była za tym drugim rozwiązaniem, bo jest prostsze.
Nie wiem tylko jak kryptokoryna radziłaby sobie w takim piasku, ale dla pozostałych roślin nie ma to znaczenia. O właśnie, być może ten piasek nie służy też kabombie...
Cytuj
chce żeby moja rybka miała dobre warunki.
A rybce mocniejsze oświetlenie ani CO2 nie są potrzebne.

Co do tej plamki... przyznam, że nie wiem. Czy to jest tylko przebarwienie, czy jest tam jakiś nalot?

Ślimaki lub ich jajeczka niewątpliwie dostały się do akwarium z roslinami.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #33 : Maj 26, 2009, 21:44:52 »

Kabomba robi się brązowa(...)
(...)Zrobiłam też pokrywę. Nie jest to ideał i w porównaniu z akwariami które oglądałam tu na forum moje jest dosyć skromne.
(...)Oświetlenie dalej jest słabe i zauważyłam ze namnożyło się w akwarium ślimaków, chociaż zadnego nie kupowałam... o co tu chodzi?
Co do co2 i mocniejszego oświetlenia to proszę o więcej wskazówek, chce żeby moja rybka miała dobre warunki.
Odnośnie Kabomby - po prostu przegrywa walkę z glonami, nie ma wystarczającego światła do fotosyntezy i obumiera. Tak jak Ci radził przedmówca powinnaś raczej zmienić obsadę roślin. Jeśli zaś chodzi o światło to albo świetlówki normalne albo kompaktowe musiałabyś zainstalować w obudowie. Koszt chyba nie tak duży przy 30L akwa ale trochę roboty z tym by było. Pomóc może też wylepienie pokrywy taśmą aluminiową - będzie odbijała więcej światła do zbiornika.

A ślimaki.. Cóż Smiley Musiałaś przynieść ich jaja na roślinach i zaczęły się rozmnażać. Porada: Kup ślimaka o wdzięcznej nazwie Anentome Helena. On się odżywia innymi ślimakami przy czym nie mnoży się jak te mniejsze i ładnie wygląda.
Zapisane

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: