Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Akwarium 128 litrów jak go wyposażyć i jaki gatunek ryb w nim trzymać Pomocy:)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium 128 litrów jak go wyposażyć i jaki gatunek ryb w nim trzymać Pomocy:)  (Przeczytany 3843 razy)
piotruś92
Nowy
*
Wiadomości: 16


« : Kwiecień 08, 2009, 21:05:51 »

Chce kupić sobie akwarium o pojemności 128 litrów. Jestem amatorem i chciałbym się dowiedzieć co będzie najlepsze na początek. Jakie wyposarzenie do akwarium trzeba zakupić i jaki rodzaj ryb. Zaznaczam iż zaczęło mnie to interesować lecz nie mogę zbyt wiele czasu temu poświęcać i chciałbym wybrać gatunek ryb które nie potrzebują  poświęcenia uwagi przez cały dzień:)
Zapisane
Didżi
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 357


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 08, 2009, 21:08:40 »

To chyba nie ten dzial ale to juz sorawa modow

powidz jakie ci sie rybki podobaja
Zapisane

.
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 08, 2009, 21:09:18 »

Zacznij od czytania informacji na stronie http://www.akwarium.net.pl/port/ Smiley
Tam znajdziesz informacje o zakładaniu akwarium.
Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
piotruś92
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 08, 2009, 21:18:06 »

ok zaglądne tam a jeśli chodzi o rybki to nie mam jeszcze wybranych gatunków Smiley Jeden rodzaj co mi się podoba pewnie dość znany i pospolity gatunek zwany Welonki i głupiki lecz kolory bardziej jaskrawe aby odznaczały się od koloru pokoju i całego akwarium:)
Zapisane
piotruś92
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 08, 2009, 21:22:09 »

może polecicie jakieś rzadkie gatunki ryb ale oczywiście w miarę dostępne w sprzedarzy:)
Zapisane
tedy87
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 08, 2009, 21:26:55 »

głupik -> gupik
akwarium robi się dla ryb nie dla wyglądu pokoju.
Welony raczej odpadają, bo to ryby zimnolubne a wątpie byś się nacieszył 3 rybami w akwarium

Zapisane

NI MA MNIE JUŻ TU: (((

piotruś92
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 08, 2009, 21:29:44 »

Czyli odpada a co by mogło pasować do takiego akwarium powiedzmy nawet nie dla koloru otoczenia  lecz właśnie dla dobra Ryb??  Poza tym wolał bym oczywiście mieć dużą ilość rybek bo to już poważny zakup akwarium:)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2009, 21:35:32 wysłane przez piotruś92 » Zapisane
tedy87
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 08, 2009, 21:38:11 »

zależy co się podoba, wybór ogromny Smiley

Zapisane

NI MA MNIE JUŻ TU: (((

Didżi
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 357


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 08, 2009, 21:43:40 »

poszukaj troche na googlach moga bys jakies neonki rasbory klinowe ramirezki....
to wszystko zalezy poszukaj i pojaw sie z konkretnym pytaniem o obsade
Zapisane

.
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 08, 2009, 21:47:10 »

Wejdz w dzial biotopy, zobacz co Ci sie podoba, z czym dasz sobie rade (pod kazdym wzgledem)
 odpowiednio dobierz sprzet - filtr, oswietlenie ..., rosliny (jesli beda wymagane) - ozdoby i ryby.
Zwracaj uwage nie tylko na wyglad ryb, ale na ich potrzeby i wymagania
Zapisane

piotruś92
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 08, 2009, 21:51:03 »

Oczywiście jak już mówiłem muszę wybrać ryby mniej wymagające lecz poszukam jeszcze wtedy się odezwę.
Dziękuje za porady:)
Zapisane
piotruś92
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 08, 2009, 22:01:37 »

Czy w takim akwarium trzeba stosować jakiś chlor czy wystarczy że będzie pompa filtrująca? Czy to prawda że neonki czerwone potrzebują akwarium większe niż 100 l?? Przecież one mają ok 5 cm
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2009, 22:07:02 wysłane przez piotruś92 » Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 08, 2009, 22:14:48 »

Czy w takim akwarium trzeba stosować jakiś chlor czy wystarczy że będzie pompa filtrująca? Czy to prawda że neonki czerwone potrzebują akwarium większe niż 100 l?? Przecież one mają ok 5 cm
Co Ty znowu z tym chlorem? To nie basen! W akwarium chloru się nie stosuje, a wręcz go unika. Chlor w wodociągach służy do zabijania bakterii i pierwotniaków, a w akwarium powinny być bakterie, które przerabiają materię organiczną i rozkładają powstające związki azotu. Filtr wyłapuje pływające drobinki, ale też jest siedliskiem tych dobrych bakterii i nie wolno go chlorować, a nawet myć pod kranem. Poczytaj te wątki proponowane przez wielu, naprawdę warto, chociaż myślę, że Ci się nie chce.
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #13 : Kwiecień 09, 2009, 06:08:21 »

Czy w takim akwarium trzeba stosować jakiś chlor czy wystarczy że będzie pompa filtrująca? Czy to prawda że neonki czerwone potrzebują akwarium większe niż 100 l?? Przecież one mają ok 5 cm
Neonkom wystarczy juz baniaczek 60 L - ale to tez zalezy od ilosci
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: