Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: baniak narozny zewnetrzny  (Przeczytany 3271 razy)
malin
Nowy
*
Wiadomości: 8


« : Marzec 26, 2009, 20:54:12 »

Witam.
Mam pewna wizje chce zbudowac baniak w ksztalcie Litery "L" (tak jakby dwa prostokatne zlozone ze soba pod katem 90' )mam dostepny naroznik zewnetrzny 1.3mx1.3m, i szukam informacji na ten temat ale nic nie znalazlem (sa narozne-wewnetrzne) ale o zewnetrznych nic. Czy ktos sie spotkal z takim czyms? i co myslicie o takim pomysle?
Zapisane
boggi
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 184


« Odpowiedz #1 : Marzec 26, 2009, 21:00:16 »

pomysł dość ciekawy  Wink
Zapisane

malin
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #2 : Marzec 26, 2009, 21:11:10 »

pomysl moze i ciekawy ale czy to ma sens?  musle o takich wymiarach: podstawa L dlugosc 130cmx130cm, szerokosc 30-40cm., wysokosc 50-60cm.
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #3 : Marzec 26, 2009, 21:22:42 »

malin - przejdź się do szklarza / szklarzy w Twojej miejscowości i popytaj czy coś takiego by skleili i ewentualnie za ile. Przekaż im wymiary, grubość i rodzaj szkła i poproś o wycenę. Zacznij od tego. Baniak w takim kształcie jest do zrobienia z całą pewnością.
CO do funkcjonowania zbiornika w takim kształcie - wg mnie będziesz potrzebować dwóch filtrów. Osobiście jeśli miałbym zrobić takie akwarium, chyba zdecydowałbym się na wysokość nie większą niż 50cm. Obawiam się jednego - koszty - mogą być dość wysokie.
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #4 : Marzec 26, 2009, 21:32:22 »

ok. 1100 zł minimalnie  Shocked
Zapisane
Adiz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #5 : Marzec 26, 2009, 21:43:39 »

Skleić to się i da tylko klasyczne akwarium jest powiedzmy samonośne, te będzie wymagac wzmocnień dodatkowych bo przy przenoszeniu może być nieciekawie.
Dość kłopotliwa sprawa moim zdaniem.
Poza tym nie wiem czy jakiś szklarz da się namówic na klejenie i danie rękojmy na coś takiego , wątpie.
Chyba zdecydowanie lepiej dwa takie same oddzielne obok siebie z przylegająca szybą jednego do drugiego aby utworzyć jakąs zwarta kompozycje szklaną.
Zapisane
tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #6 : Marzec 26, 2009, 21:46:34 »

Dużo zachodu, a potem i tak nie zobaczymy całości aqwa, bo albo będziemy widzieli jeden bok albo drugi. To prawie tak jak 2 akwaria. Można obserwować z narożnika, ale wtedy szyby mamy pod sporym kontem (też mało wygodnie). Chyba ze taka konstrukcja ma być jakąś wyjątkową dekoracją wnętrza, super się wkomponowywać w otoczenie. Wtedy jakaś ładna aranżacja aqwa + oświetlenie może ciekawie wyglądać.
Zapisane

Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #7 : Marzec 27, 2009, 07:22:22 »

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem ale czy chodzi Ci o coś takiego ??
http://thewald.webpark.pl/wk3.jpg
Jeśli tak to na tej stronce masz dużo praktycznych porad tylko musisz poszukać.
Pomysł ciekawy jak najbardziej i na dodatek juz sprawdzony.
Zapisane

malin
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #8 : Marzec 27, 2009, 14:42:04 »

Cardangel dzieki za dobre info dolkadnie o to mi chodzilo. Ciekawe czy uda mi sie to zrobic z juz gotowych dwoch akwariow 130x40x50. wtedy nie trzeba za wiele kombinowac ze wzmocnieniami (chyba powinno sie dac je rozkleic i skleic ponownie w jedna calosc) najpierw sprobuje to zrobic na malych takich 20 litrowych.
Zapisane
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #9 : Marzec 27, 2009, 17:55:20 »

Nie ma sprawy. Zawsze staram się pomóc. Jak zrobisz prototyp to pisz. Zawsze lepiej trochę powymyślać niż zalać mieszkanie. Możesz mieć problem z łaczeniem dna ale jak coś to pisz a najlepiej jakbyś wrzucił rysunek tego co zamierzasz. Pozdrawiam
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #10 : Marzec 27, 2009, 19:00:38 »

Z dwóch dwudziestek raczej nie skleisz, bo za dużo kombinowania. Trzeba wyrzucić jedną ściankę lub dwie i przyciąć dwie szybki.
Można odciąć część dłuższej bocznej ściany, ale drugie akwarium wklejone będzie naokoło, więc mam wątpliwości czy to będzie dobry pomysł.
Chyba lepiej, żeby dwie części nie łączyły się nad sobą (obok siebie), bo wtedy jest większa szansa na przecieki.
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #11 : Marzec 27, 2009, 22:56:46 »

Mi się wydaje że pomysł jest bez szans. 1. dwie 20l nijak się maja do 1.3 na 1.3m. Nie wziołeś pod uwagę tego na czym to ma stać?- albo o tym nie piszesz... ma być jak na foto z linku = wbudowane w sciane? czy dostawione do ściany? Ja widzę tylko jedna mozliwośc - tylko szyba na która patrzysz może być ze szkła( w kontowniku) reszta ścianek - inny materiał - jaki to w zależności czy to będzie stało samo sobie na stelażu czy w ścianie.
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #12 : Marzec 28, 2009, 22:29:21 »

Sa firmy ktore sie specjalizuja w robieniu nietypowych akwariow np.
http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/akwarium-opti-white-zamowienie-p-3158.html
http://szybka.pl/akwarium-optiwhite.html  i wiele innych
A moze byc tez postawione na takiej podstawie http://www.malawi.pl/artykuly/akwarium4a.jpg

Zapisane

malin
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #13 : Marzec 29, 2009, 22:26:41 »

Ala dlaczego uwazasz ze klejenie 20l maja sie nijak do 1.3x1.3 przeciez chodzi tu tylko o trening ( rozkleic, przyciac, skleic itd itp), chyba lepiej jest zniszczyc male 20L niz odrazu uczyc sie na 200L a proces wykonania praktycznie ten sam tylko w pomniejszeniu. Jak mi nic nie wyjdzie na 20 to bede szukal fachowcow od szkalnej roboty. Jesli chodzi o ustawienie akwa. to bedzie ono dostawione do sciany na specjalnie w tym celu wymurowanej podstawie.(cos podobnego jak na focie powyzej).
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #14 : Marzec 30, 2009, 13:57:11 »

no to się nie zrozumieliśmy do końca... wydawało mi się że 'próbował' będziesz nie klejenie a sens przedsięwzięcia i wytrzymałość sklejonego mutanta... dla mnie nadal bez sensu...Po co ustawiać ''gotowe akwarium''(i to wcale nie gotowe bo zamierzasz je kleić dopiero i to z dwóch innych Roll Eyes ) na specjalnie wymurowanym murku? - kiedy można zwyczajnie ( no może nie tak do końca zwyczajnie Wink ) 'wmurować' tylko zewnętrzne szyby?
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: