Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: Niedobory i nadmiary u roślin  (Przeczytany 326983 razy)
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #180 : Maj 09, 2011, 19:56:25 »

Rodia jaj chcesz za tydzień a może wcześniej będę wycinał heterantherę i jakieś limnobium na początek dobre zielsko, jak dla mnie za szybko rośnie. Jak chcesz mogę Ci wysłać za cenę opakowania i wysyłki, czyli ok. 10 zł. Jak mam oddawać za psie pieniądze do sklepu to wolę koledze z forum odstąpić. Doraznie na krasnale pomaga femanga ale to problemu nie rozwiąże.

Witam
Jestem zainteresowany, ile tej heteranthery będziesz miał ?

Pozdrawiam, R.
Zapisane
stachurybka
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #181 : Maj 09, 2011, 23:06:48 »

Nie wiem dokładnie ale na pewno 15 gałązek. Czas działa na Twoją korzyść hehe. No i pewnie coś na bieżąco się znajdzie ;)D.
Zapisane
kooonraad
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #182 : Maj 15, 2011, 18:22:36 »

Hej! Ostatnio mam mały problem z kilkoma roślinkami. Na ich liściach pojawiają się brązowe plamki. Jakiego składnika brakuje? Wiem że ten temat był już wałkowany XXX razy, jednak proszę o pomoc. 
Moje akwa 200litrów,
oświetlenie 2x 45W + 2x 18W 11h/24 ,
nawożenie CO2 z butli  9h/24 oraz "cudowny nawóz z allegro",
pH= 7, kH=6, gH=10


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Mam jeszcze jedną prośbę, kończy mi się nawóz. Czy moglibyście mi pomóc w wyborze? Jaki specyfik spowodował szybszy wzrost roślin w waszych zbiornikach?   
Pozdawiam
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #183 : Maj 15, 2011, 21:12:26 »

Jesli nie masz pojęcia o nawożeniu to kup zestaw do EI na Allegro i stosuj sie do zasad EI i na pewno wszystko urośnie. Na zdjeciu widać braki macro .. pewnie ten super nawóz to było rozcieńczone micro intermagu lub coś podobnego na bazie symfonii  Tongue nie kupuj więcej niesprawdzonych rzeczy których nawet nie znasz składu
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2011, 21:15:33 wysłane przez Pethro » Zapisane
SGhost
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



WWW
« Odpowiedz #184 : Maj 27, 2011, 15:49:47 »

Ostatnio mi zaczęły żółknąć roślinki od dołu, górne części są zielone, a dół żółty. Czego brak? Najbardziej to Bacopa Australis i Creeping Moss.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2011, 16:08:56 wysłane przez SGhost » Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #185 : Maj 27, 2011, 19:25:19 »

... coś podobnego na bazie symfonii  Tongue nie kupuj więcej niesprawdzonych rzeczy których nawet nie znasz składu...

Hm, domyślam się, że nie polecasz symfonii ewentualnie jakichkolwiek jej podobnych? Pytam, bo sam miałem tzw. GoldMix (przyp. mieszkam w Anglii) i w sumie znałem jej/jego skład, ale problem polega na tym, że nie znam zapotrzebowania roślinek. Co mogę powiedzieć, że przy nadmiarach i przy "za małym" dawkowaniu i tak i tak miałem problemy... Czy nie mogłem trafić w tę odpowiednią wartość, czy ten mix jest do bani? Ewentualnie podałbym Ci linka do opisu w/w wynalazku (być może jest inny od symfonni złota) i byś określił z czym mam do czynienia?

Piszę o tym, bo znalazłem jakieś inne badziewie, przy którym mam bardziej zadowalające efekty niż oczekiwałem. Nie twierdzę, że ten owy GoldMix był zły, ale razem ze wzrostem i to dość bujnym moich roślinek miałem też bujny rozwój glonów, natomiast przy nowym preparacie roślinki +, a glony -.

Pozdrawiam
fr0t
Zapisane

fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #186 : Maj 27, 2011, 19:33:03 »

Ostatnio mi zaczęły żółknąć roślinki od dołu, górne części są zielone, a dół żółty. Czego brak? Najbardziej to Bacopa Australis i Creeping Moss.

Miałem coś takiego - pomogła podwójna bimbrownia 2x2L spięte do jednego dyfuzora + EasyCarbo + dołożenie 1/4 światła (miałem 80W teraz mam 100W - akwa 210L profil). W 38L mam 1W/L + bimbrownia + EC i nie nadążam wycinać roślinek z nadmiaru pracy. W 450L wciąż prowadzę eksperymenty dlatego nie wysuwam pochopnych wniosków, żeby nie wprowadzać w błąd.
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #187 : Maj 28, 2011, 11:42:52 »


fr0t, pisałem w konketnym przypadku powyżej, tam się to nie sprawdziło bo było widać wszelkie możliwe braki, nie twierdzę że w jakimś akwarium się może udać taki super nawóz.Tylko to gra w ruletkę by utrafić w to czego brakuje nie znając się na potrzebach roślin i nie znając składu nawozu. Jak ktoś niema pojęcia o nawożeniu to niech zacznie przygodę od EI lub pełnej linii ADA lub innego producenta kupując jego podłoże nawozy i stosując sie do tego co napisał odnosnie nawożenia.
Zapisane
Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« Odpowiedz #188 : Czerwiec 06, 2011, 16:39:35 »

coś dolega mojej heterce pomóżcie

podaje KNO3 K2SO4 CO2 z bimbrowni Carbo i micro Profito

Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #189 : Czerwiec 07, 2011, 00:05:38 »

mocno zmaltretowana ta heterka  Wink na drugi raz napisz jakie ilosci ( najlepiej w ppm stosujesz ) bo to ze coś lejesz jeszcze ne znaczy że w wystarczającej ilości
długo masz ta heterantherę ? bo jeśli od niedawna to jeszcze poczekaj na nowe przyrosty
Zapisane
Sirius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177


Akwarystyka i Bonsai


« Odpowiedz #190 : Czerwiec 07, 2011, 06:56:08 »

Konstruktor88 - sprawdź fosfor.
Zapisane

Akwarystyka jest jak bonsai - wymaga czasu i cierpliwości
Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« Odpowiedz #191 : Czerwiec 07, 2011, 09:40:51 »

Pethro sam mi nawet proponowałeś dawki;) w temacie o walce z plaga nitek i sinicami

stosuje 16ml KNO3 raz na tydzień oraz K2so4 24ml
profito daje z 5ml raz na tydzien
heterke mam już od 2-3 miesięcy ostatnio była nieźle przycięta w sumie część była wyrwana bo już sporo korzeni wypuściła do wody
PO4-wychodzi 0
Zapisane

Sirius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177


Akwarystyka i Bonsai


« Odpowiedz #192 : Czerwiec 07, 2011, 12:14:50 »

PO4-wychodzi 0
A moim zdaniem nie powinno. Heterka tego nie lubi.
Zapisane

Akwarystyka jest jak bonsai - wymaga czasu i cierpliwości
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #193 : Czerwiec 07, 2011, 13:34:44 »

musisz pisać w ppm ile czego lejesz albo podawać wyniki testów jeśli robisz, to ze iles tam wlałeś też nikomu nic nie powie  Tongue Wink nikt sobie w kuli nie wywróży ile czego rozmieszałeś a już na pewno nie bedzie latał po różnych watkach i zbierał inforamcje za Ciebie by ogarnąć twoje chaotyczne nawożenie

nie wiem jak można mieć ciagle problemy z tak prostym w uprawie chwastem, heteranthera potrafiła sie przystosować zarówno do bardzo niskiego jak i wysokiego fosforu, rosnie w mocnym oswietleniu jak i bardzo słabym, jedyne czego potrzebuje to miare stabilne warunki by zdążyła sie przystosować, przestań ciagle badać wodę zacznij regularnie nawozić( wszystkim jeśli nie masz pewnosci że czegos zabraknie, fosforem też ) regularnie podmieniaj wode co tydzien w porządnych 50% ilosci zbiornika i z czasem glony same ustąpią a rosliny bedą rosły bez niedoborów.
Zapisane
Konstruktor88
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 314


« Odpowiedz #194 : Czerwiec 07, 2011, 16:53:25 »

50%?? jak pisałem kiedyś że podmieniam z 30-40% to marudzono że za dużo i akwa się nie może ustabilizować...

rozrobiłem KNO3 i K2so4 w litrze 100g i podaje tak jak pisałem, profito daje 5ml i tyle z mojego nawożenia

hmm mam w akwa temp. 30C niestety przez te upały może to przyczyna sinic i tej heterki?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 19:37:37 wysłane przez Konstruktor88 » Zapisane

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19
  Drukuj  
 
Skocz do: