Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: Niedobory i nadmiary u roślin  (Przeczytany 328116 razy)
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #90 : Marzec 12, 2010, 20:53:06 »

Ja proponuję: podmień wodę (i podmieniaj ok 25% co tydzień), odstaw wszystkie nawozy na 2-3 tygodnie i obserwuj. U mnie przez ok 6 m-cy działało tak akwarium z 15W/50l. Miałem połowę tych roślin co ty (sagittaria, nurzaniec, nadwódka). Zajrzyj do mojego wątku, a zobaczysz jak rosła w tych warunkach sagittaria - miała być na trawnik i musiałem zlikwidować, bo wyrósł do połowy akwarium Cool Twoim gatunkom na prawdę nie są potrzebne nawozy, a już na pewno nie są w stanie przerobić tych nawozów przy takim świetle. Wszystkie potrzebne składniki dostaną w regularnie podmienianej wodzie.

(Jak zaczynałem z akwarium to sympatyczny pan w sklepie podsunął mi Planta Min i Multimineral jako 'standardowy zestaw nawozów'. Dawałem radośnie po kilka kropelek dziennie i... dowiedziałem się skąd się biorą glony i dziury w liściach od zatrucia żelazem Tongue Od paru miesięcy oba preparaty stoją sobie spokojnie odstawione w szafce. Rośliny nie narzekają na ich brak.)
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 20:59:57 wysłane przez shogun4 » Zapisane

netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #91 : Marzec 12, 2010, 21:51:20 »

Dzięki. Tak też zrobię. Za 2-3 tygodnie napiszę, czy są rezulaty. Pozdrawiam  Smiley
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #92 : Marzec 12, 2010, 23:15:33 »

A ja jednak poleciłbym Ci przeczytanie. Mnie się po tym bardzo rozjaśniło (co nie znaczy że sztywno się trzymam przepisów) i całkowicie zmieniłem podejście do nawożenia. Tym bardziej, że teraz jest już wersja przetłumaczona przez Spidera na język polski.

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=27682

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=26351

Zapisane
netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #93 : Marzec 13, 2010, 14:54:53 »

Dzięki czapka. Już wcześniej trafiłam na te artykuły, jednakże sole wydają mi się nadal czarną magią Sad nigdy nie byłam dobra z chemii. Ale jak odstawienie nawozów nie poskutkuje, wtedy pokombinuję z solami. Dzięki za radę. Pozdrawiam.
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
adinml
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 158



WWW
« Odpowiedz #94 : Marzec 23, 2010, 09:19:04 »

Podepnę się do wątku. Mam problem z żabienicami, a mianowicie robią się w liściach dziury, poza tym liście robią się wąskie i długie. Gdy kupiłem roślinki, były one bardziej okrągłe.





Poza tym w akwa problemów nie ma, mchy rosną bardzo dobrze, kryptokoryna również.
Akwarium 112l ma około miesiąca od zalania wodą. 50% wody jest z akwa przed restartem. Oświetlenie, tj. 3 x 18W w tej chwili działa 9 godzin na dobę, zaczynałem od 5 godzin po zalaniu.
Od początku podaję CO2 w ilości 24 ppm oraz Tropical AQUAFLORIN POTASSIUM około 10 ml na tydzień. Do podłoża podałem tabletki Tetra Plant Crypto.
Podmiana wody cotygodniowo 20%
Parametry wody:

PH - 7,2
KH - 12
NO3 - 15-20
NO2 - 0,05

Może ma ktoś jakieś podejrzenia czego może im brakować Huh

Czy już podawać jakieś inne nawozy, jeżeli tak to jakie Huh

Link do akwa, jeśli chodzi o obsadę i więcej info poniżej

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/adinml-112l-ogolne/
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2010, 12:22:00 wysłane przez adinml » Zapisane

112l ; 45l - krewetkarium
GG: 2661217
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #95 : Marzec 23, 2010, 23:15:00 »

Mam problem z żabienicami, a mianowicie robią się w liściach dziury poza tym liście robią się wąskie i długie. Gdy kupiłem roślinki, były one bardziej okrągłe.

ksztalt lisci u amazonki uwarunkowany jest od dlugosci dnia

dziury to moga byc objawy niedoboru potasu
Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #96 : Marzec 23, 2010, 23:46:04 »

Netka jak tam odstawienie nawozów? Pomogło?
Zapisane

netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #97 : Marzec 24, 2010, 19:22:35 »

Dopiero minął tydzień, lecz ja u swoich roślin zaobserwowałam tuż po odstawieniu nawozów gwałtowny wzrost roślin. Jednak po paru dniach już nowe pędy się nie pojawiają. Mam nadzieję, że jednak szybko się to zmieni (myślę że to przez spóźnienie w podmianie wody - nie podmieniałam już 2 tyg.  Embarrassed, ale zaraz się poprawie Wink) Lecz podsumowując rośliny trochę ,,ruszyły" a nie stoją w miejscu. Za 2 tyg. napiszę jak idzie dalej Smiley Dzięki za pamięć Smiley Pozdrawiam papa
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
cin
Gość
« Odpowiedz #98 : Marzec 25, 2010, 23:24:25 »

A ja polecam czytelną tabelusię ze strony mojego mega guru od rybek http://ilkus.net/~triamond/objawyniedoborow.html (sorki jeżeli link łąmie regulamin ale nie będę kopiował nie swojego)
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #99 : Maj 23, 2010, 14:52:42 »

O czym może świadczyć ten objaw?? Czyżby nadmiar żelaza??

Btw. Sorry za zdjęcie z telefonu.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #100 : Czerwiec 04, 2010, 22:42:30 »

Chciałbym tylko delikatnie napomknąć, żę roślina ma się już coraz gorzej i nie wiem, czy to nie jest przypadkiem od światła, bo ja to akwarium oświetlam 11W.
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #101 : Czerwiec 04, 2010, 23:17:02 »

Ja miałem dokładnie taki sam objaw przy braku potasu.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #102 : Czerwiec 05, 2010, 09:34:13 »

Aha, bo ja słyszałem różne opine: żelazo, potas, światło, makro i mikro.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 11:25:25 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #103 : Czerwiec 05, 2010, 10:07:25 »

Aha, bo ja słyszałem różne opine: żelazo, potas, śwatło, makro i mikro.

Nie strzelam, tylko mówię o moim przypadku. Miałem to na Echinodorus Ocelot, czyli też żabienica. Podanie potasu pomogło.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #104 : Czerwiec 05, 2010, 11:28:54 »

Nie podejrzewam Ciebie o to byś strzalał, mówię tylko z jakimi opiniami sam się już spotkałem Wink. Zastanawiam się też czy przyczyną marnienia roślinki jest to, że Pielęgnice ciągle jej wyskubują korzenie i nie może się ona zakorzenić.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19
  Drukuj  
 
Skocz do: