Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: Niedobory i nadmiary u roślin  (Przeczytany 326499 razy)
natka43
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 80

Uwielbiam gupiki


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 29, 2009, 17:16:49 »

No to co potzrebują moje roślinki bo moje objawy pasują do prawie wszystkich opisów
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 30, 2009, 10:03:15 »

No to co potzrebują moje roślinki bo moje objawy pasują do prawie wszystkich opisów

widocznie wszystkiego ...

Podaj parametry wody a pozniej coś może poradzimy ...

P.S.
Na dzien dobry zacząłbym od podłoża (bo to coś niebieskiego podłożem bym nie nazwał)
Zapisane

natka43
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 80

Uwielbiam gupiki


« Odpowiedz #17 : Październik 03, 2009, 15:44:43 »

niestety ale nie wiem jak za bardzo robi się te testy mam je w domu sa (w paskach) no ale to trzeba jakoś tak szybko to robić że nie nadążam ...
Zapisane

Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #18 : Październik 08, 2009, 22:38:52 »

Witam. Ponieważ to chyba dobry wątek by zgłosić się z prośbą o identyfikację niedoborów u roślin, toteż to uczynię Smiley
Na początek zdjęcia:



Zbiornik stoi od miesiąca, parametry światła i wody:
0,82W/L aktualnie 7 godzin na dobę.
pH: 6,8-7,2 (waha się mimo dozowania CO2 cały czas, sprawdzane testem JBL i Zoolek)
KH: 11
GH: 14
NO3: 20
Fe: 0,5mg/l
Niestety nie posiadam testu na fosforany. Wodę podmieniam co tydzień w ilości 1/4 objętości. Na razie kranówka, nie mam filtra RO.
Do wody dozowany w dużej ilości K2SO4, w mniejszej PMDD i czasami żelazo jeśli po teście stwierdzam że spada poniżej 0,5mg/l.


Generalnie rośliny w zbiorniku rosną dobrze, bąbelkują ale delikatny meszek glonów porasta niektóre liście, glon rośnie też kożuchem na skałach (zdjęcie - widać bąbelki tlenu wewnątrz plechy glonu).
Główny problem mam z Żabienicami Delikatnymi (na zdjęciach) i Nurzańcem w mniejszym stopniu - objawy podobne jak w przypadku tej pierwszej rośliny czyli żółknięcie końców liści, "przezroczyste" niektóre segmenty liści i dość wolny wzrost.

Nie rośnie także w ogóle Moczarka i Bakopa - ale być może dlatego że są posadzone w zacienionych miejscach zbiornika?
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 22:41:07 wysłane przez Agnus » Zapisane

Konrad86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 131



« Odpowiedz #19 : Październik 10, 2009, 12:40:59 »

Moim zdaniem to chyba niedobór magnezu
Zapisane

natka43
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 80

Uwielbiam gupiki


« Odpowiedz #20 : Październik 11, 2009, 09:05:00 »

Oto parametry
Cl2:0
Ph:6,8
Kh:10 chyba (kolory były bardzo do siebie podobne)
Gh:8
No2:0
No3:0
Zapisane

Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #21 : Październik 11, 2009, 09:40:29 »

Z parametrów wynika że nie masz w ogóle azotu w wodzie. A azot roślinom jest potrzebny. Co prawda testom paskowym bym do końca nie wierzył ale jeśli nie przekłamały to dodanie makroelementów do wody powinno podnieść nieco poziom NO3.
Poza tym jak to już ktoś wspomniał wymieniłbym u Ciebie podłoże bo niebieskie koraliki może są dobre do zabawy dla dzieci ale na pewno nie służą rośliną w żaden pozytywny sposób.
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #22 : Listopad 02, 2009, 20:31:48 »

Czy niedobór magnezu limituje pobieranie innych elementów makro lub mikro?

Miałem lekką stagnacje, sypnąłem magnezu ponieważ wydawało mi się, że jego niedobór odpowiada za karłowacenie młodych lisci. Po paru godzinach rośliny zaczęły buzować (bąbelkować). Przyszło mi do głowy ze moze wlasnie niedobor magnezu powodowal niewchlanianie innych pierwiastkow.
Co o tym myslicie?
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #23 : Listopad 02, 2009, 20:58:14 »

Nie jestem specem w roślinach ale postaram sie w prosty sposób odpowiedzieć.
Rosliny pobieraja z wody wszystkie potrzebne związki i ten który najszybciej się skończy spowoduje zatrzymanie wzrostu.I chociarz będzie wszystkiego pod dostatkiem,a zabraknie tylko pierw.Mg ,to wzrost ustanie.Wniosek z tego taki ze do prawidłowego wzrostu potrzebne jest wszystko(oczywiście nie w dużym nadmiarze).W twoim przypadku brakowało magnezu i po dodaniu go rośliny zaczęły "buzować" i zuzywać również inne związki i wszystko wróciło do normy.
Zapisane

netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #24 : Styczeń 06, 2010, 17:48:23 »

a czy ktoś wie, jakie są objawy niedoboru węgla (dwutleku węgla)?
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
netka888
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 395

Akwarystyka to pasja... Practise, go and win !


« Odpowiedz #25 : Styczeń 16, 2010, 19:01:51 »

witam. czy jeśli zaczynają gnić korzenie i łodyga to brak potasu? przy jednoczesnej chlorozie i odpadaniu liści?

Mam zakupić k2so4?
Zapisane

The only reason why God created man is because he was disappointed with the monkey - M. Twain

                 
...In sleep he sang to me
In dreams he came
That voice which calls to me
and speaks my name
And do I dream again?...

...........................................................
Fogpawel
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #26 : Styczeń 17, 2010, 12:02:43 »

Super wiadomosci dzieki napewno kazdy na tym skorzysta pozdrawiam  papa
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #27 : Styczeń 18, 2010, 09:14:04 »

a czy ktoś wie, jakie są objawy niedoboru węgla (dwutleku węgla)?
Niedobory CO2 w wodzie widać na roślinach w postaci białawego nalotu - to sygnał, że w wodzie jest niedostateczna ilość rozpuszczonego CO2.
A czy w wodzie jest odpowiednia ilość CO2 to można sprawdzić to porównując przy pomocy tabelki wartości kh i ph
Zapisane

N
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #28 : Styczeń 18, 2010, 10:55:18 »

niestety ale nie wiem jak za bardzo robi się te testy mam je w domu sa (w paskach) no ale to trzeba jakoś tak szybko to robić że nie nadążam ...

hej ja tez nie kupilam testow bo wlasnie boje sie ze sa trudne w obsludze...moze ktos mi powiedziec jakas znana ,latwa w obsludze firme co robi te testy..Huh?? albo link allegro najchetniej,dziekuje bardzo
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #29 : Styczeń 18, 2010, 10:58:15 »

Niemalże każdy test kropelkowy obsługuje się tak samo. Np na opakowaniach testów firmy Rataj jest instrukcja obrazkowa co w jakiej kolejności robić. Same testy też są dość dokładne i niedrogie. Świetne choć droższe są testy JBL-a.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 19
  Drukuj  
 
Skocz do: