Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: .Dojrzewanie.  (Przeczytany 3334 razy)
Didżi
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 357


« : Marzec 15, 2009, 23:04:00 »

..Hej.. Afro
Bede za niedlugo zakladac zbiornik 112l. lub troche wiecej i tu moje pytania
1.ile on musi dojrzewac ??
2.czy grzalka musi byc wtedy wlaczona?
3.jakie testy na parametry kupic i jak czesto mierzyc?
4.i jak czesto robic podmiany wody  i w jakich ilosciach??

Dzieki za wszystkie odp. Afro

Pozdrowienia Afro
Zapisane

.
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #1 : Marzec 15, 2009, 23:23:56 »

1. Dojrzewanie akwa -minimum 3 tygodnie
2. Grzałka musi być włączona... chyba że masz w domku stałą temperaturę około 25* to wówczas nie musi być przez ten czas grzałki
3. Ważne pomiary to napewno : pH, NO2, NO3 .. również użytkownicy sugerują badanie kH, gH i..chyba poziom potasu (ale tu mogłam pomieszać) .
Co do częstotliwości mierzenia- napewno na początku przez pierwsze kilka dni -aby unormować to co się da np. pH .Póżniej wydaje mi się że przez kilka dni przed wpuszczeniem rybek, i jak już zostaną wpuszczone, to też napewno często trzeba wszystko mierzyć dopuki się wszystko nie ustabilizuje.
4. Podmiany podczas dojrzewania akwarium nie są potrzebne - ale tego nie jestem pewna na 100% tylko na 97%

Ps. GRATULUJĘ Smiley . Jednak szybko się zdecydowałaś na większe akwa. Rybki pewnie się nie mogą doczekać Smiley
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2009, 23:26:32 wysłane przez lwica79 » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #2 : Marzec 16, 2009, 07:46:25 »

testy są bardzo drogie i bym nie marnował ich na niepotzrebne mierzenie parametrów jak akwarium sobie dojrzewa

testy kup dopiero w 3 tygodniu jak bedziesz miał 0 - NO2  a  NO3 do 20 to możesz zacząć zarybianie, tylko od razy nie kupuj wszytkich ryb a staraj sie je stopniowo wpuszczać najwyzej pare ryb na tydzien i mierz co 2 dzien NO2 jeszcze przez tydzien po wpószczeniu
jak bedzie 0 to bedzie wszytko dobrze

jesli chcesz miec ładne kolorowe rosliny to musisz sie zaopatrzyc w testy na Fe i PO4

a jesli planujesz wymagające rybki to jeszcze testy na pH i twardosc
Zapisane
Didżi
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 357


« Odpowiedz #3 : Marzec 16, 2009, 14:06:41 »

dzieki..
czyli musze miec w akwa podczas dojrzewania temp. taka jak bede miala jak beda rybki..chyba dobrze zrozumialam
Zapisane

.
Didżi
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 357


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 15, 2009, 16:23:52 »

Słuchajcie nie bd zakladac nowego watku bo sie spytam tutaj..
likwiduje obdase mojego przerybionego zbiornika 25l. jest tam woda i filtr dojrzale bd dawac nowe kamyki,korzen,mchy..i czy ten zbiornik jak parametry bd ok musi dojrzewac czy wystarczy ustabilizowac parametry i krewetki wsadzic??
P.S.-sorki za posta pod postem
Zapisane

.
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 15, 2009, 16:30:55 »

Ja bym odlał trochę wody i w tym wypłukał te nowe rzeczy, dopiero wtedy wstawił i dolał wodę.
Zapisane
Didżi
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 357


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 15, 2009, 19:49:43 »

aale ile to wtedy musi postac??
Zapisane

.
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 15, 2009, 20:00:46 »

O ile sie orientuje , to dojrzewanie = stabilizacja parametrow .
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 15, 2009, 20:16:31 »

Zależy ile wrzucisz "nowego", jeśli od razu się nic nie będzie działo i nie nastąpi wysyp pierwotniaków czy bakterii i testy wyjdą dobrze, to ja bym długo nie czekał, dobę, dwie, potem tylko aklimatyzacja krewetek w innym pojemniku - wyrównanie temperatury i jeśli jest inne pH, to też, i bym wpuścił.
Zapisane
Didżi
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 357


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 15, 2009, 20:20:56 »

oki..to dzieki
Zapisane

.
gajo123
Gajowy
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 291



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 15, 2009, 20:22:59 »

Słuchajcie nie bd zakladac nowego watku bo sie spytam tutaj..
likwiduje obdase mojego przerybionego zbiornika 25l. jest tam woda i filtr dojrzale bd dawac nowe kamyki,korzen,mchy..i czy ten zbiornik jak parametry bd ok musi dojrzewac czy wystarczy ustabilizowac parametry i krewetki wsadzic??
P.S.-sorki za posta pod postem

Jeśli będziesz wymieniać na raz całe podłoże to taki zbiornik będzie raczej dojrzewać od nowa.
Chociaż będzie pewno szybciej jak nie będziesz wyłączać lub wymieniać całej filtracji.
Zapisane


Akwarium i hydroponika
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 15, 2009, 20:26:14 »

A widzisz, nie zrozumiałem  Cheesy
Kamyki, to dla mnie kamień, dwa na dno dla uatrakcyjnienia, a tu może się okazać faktycznie, że całe podłoże chcesz wymienić, to lipa.
Zapisane
piotruś92
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 15, 2009, 21:39:21 »

testy są bardzo drogie i bym nie marnował ich na niepotzrebne mierzenie parametrów jak akwarium sobie dojrzewa

testy kup dopiero w 3 tygodniu jak bedziesz miał 0 - NO2  a  NO3 do 20 to możesz zacząć zarybianie, tylko od razy nie kupuj wszytkich ryb a staraj sie je stopniowo wpuszczać najwyzej pare ryb na tydzien i mierz co 2 dzien NO2 jeszcze przez tydzien po wpószczeniu
jak bedzie 0 to bedzie wszytko dobrze

jesli chcesz miec ładne kolorowe rosliny to musisz sie zaopatrzyc w testy na Fe i PO4

a jesli planujesz wymagające rybki to jeszcze testy na pH i twardosc




 Tlenek azotu wyniesie 0 gdzieś dopiero po ok 26 dobach
Po za tym zależy od nasycenia wody jonami
Można zrobic testy w 3 tygodniu lecz i tak trzeba będzie je powtórzyc:) Cheesy Cheesy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 21:41:06 wysłane przez piotruś92 » Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 25, 2009, 14:04:51 »

Cytuj
Tlenek azotu wyniesie 0 gdzieś dopiero po ok 26 dobach
Po za tym zależy od nasycenia wody jonami
Można zrobic testy w 3 tygodniu lecz i tak trzeba będzie je powtórzyc:) Cheesy Cheesy
aha..
fajnie że mnie powtarzasz no chyba ze miałeś coś innego na myśli Huh

Cytuj
Słuchajcie nie bd zakladac nowego watku bo sie spytam tutaj..
likwiduje obdase mojego przerybionego zbiornika 25l. jest tam woda i filtr dojrzale bd dawac nowe kamyki,korzen,mchy..i czy ten zbiornik jak parametry bd ok musi dojrzewac czy wystarczy ustabilizowac parametry i krewetki wsadzic??
P.S.-sorki za posta pod postem
nie czyść filtra zachowaj starą wodę i trochę starego podłoża, zostaw na jakis czas wszystkie ozdoby, zasadz jakąś szybko rosnącą rosline którą później będziesz mogła wywalić i możesz zacząć zarybianie. Zacznij od czegos małego i po tygodniu zbadaj czy nie podnosi sie NO2 jesli jest ok to mozesz dalej zarybiac
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 14:09:27 wysłane przez Pethro » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: