Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Deszczownia do aqua szuta  (Przeczytany 2487 razy)
FighterMan
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 423


Kocham Ramirezy!!!


« : Styczeń 15, 2009, 07:06:09 »

Witam. Mam filtr wewnętrzny aqua szut super mini 280 w 25l krewetkarium. Deszczownia w sklepach dostępna jest tylko do jego większych braci (turbo 550, 750, junior bio itd..). Bąbelków nie chcę bo mi się nie podobają. A że musi być napowietrzanie zdecydowałem się na deszczownie. Mam zamiar na wylot filtra nałożyć nasadkę do napowietrzania, która jest w zestawie, od niej wężyk 10mm doprowadzający wodę do 15 cm rurki pcv z nawierconymi dziurkami i zaślepionym końcem, trzymającej się za pomocą przyssawek. Czy to wypali?
Zapisane

arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #1 : Styczeń 18, 2009, 09:57:15 »

moim zdaniem może się udać  Wink
Zapisane
OPUVA
Zainteresowany
**
Wiadomości: 68


« Odpowiedz #2 : Styczeń 24, 2009, 11:24:57 »

No ja też tak myśle że się uda dawniej robiłem też takie cuda.
Zapisane
Kamil921023
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 411



« Odpowiedz #3 : Luty 28, 2009, 21:47:47 »

Powinno być git.
Ale ja kupiłem Grin
Zapisane
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #4 : Marzec 01, 2009, 12:36:27 »

Ten pomysł jest sprawdzony i działa już od wielu lat. Nie wiem tylko jaką zdolność w podnoszeniu wody ma ten filtr. Chodzi o to że jak jest niewielka to znacznie spadnie Ci wydajność filtracji. Teraz woda wypływa wprost a tak to będzie musiała pokonać ze 2 zakrety i jeszcze pomiędzy podejść w górę o małych otworkach nie wspominając.
Osobiście polecam poszukać w sklepach elektrycznych takich rurek do prowadzenia przewodów. Mają znacznie cieńsze ścianki i są bardziej podatne na termoobróbkę co skutkuje tym że mógłbyś zrezygnować z węzyka 10 cm?? i sprytnie powyginac rurkę.
W razie pyań pisz.
Zapisane

FighterMan
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 423


Kocham Ramirezy!!!


« Odpowiedz #5 : Marzec 13, 2009, 21:12:01 »

jak wyście odkopali ten wątek... Grin już kupiłem deszczownie z aquael`a Grin ale dzieki za wszystkie rady
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: