Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 113
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie Glonojadów  (Przeczytany 626374 razy)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #420 : Luty 05, 2007, 13:22:27 »

Brak cierpliwości czy potomstwo, kiedy się najmniej tego spodziewasz Wink ?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
dobry
Nowy
*
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #421 : Luty 05, 2007, 17:01:05 »

to czym mam je karmic zeby urosly szybko??
Zapisane

małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #422 : Luty 05, 2007, 17:06:07 »

Tabletki dla Glonojadów, gotowane warzywa a zwłaszcza marchewka.
Zapisane
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #423 : Luty 05, 2007, 18:08:28 »

Ja swojemu glonojadowi tzn pare z małymi ugotowałam marchewke, a one nawet nie spojrzały, boje się o młode, że nie przezyją jak ojciec ich w końcu nie nakarmi
A mam jeszce pytanko, bo takto było widać nowe glonki, a czy to możliwe, ze glonojad przesunął, je by ludzie i inne ryby nie widziały ich :/ bo boje się, że im coś mogło się stać...
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2007, 11:19:55 wysłane przez mihco » Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
gigol
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #424 : Luty 11, 2007, 20:37:17 »

Mam w akwa parkę glonojadów samiec ma około 17 cm a samiczka 12 cm. Samiczka pływa "gruba" od kilku dni ma chyba zamiar składać ikrę ale moim zmartwieniem jest to że jestem ich właścicielem od trzech tygodni i nie wiem czy mam na pewno samca, bo on niema żadnych wypustek na głowie  Cry  proszę poradzicie coś.
Zapisane

Moje akwarium:
Glonojad ~20cm
gurami
3 skalary
mieczyk
ślimak
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #425 : Luty 11, 2007, 20:59:02 »

Jeżeli Twój samiec nie ma żadnych wypustek a ma już aż 17 cm, a mój ma około 10 i ma ogromne to boję się, że może to być jednak samica Sad a tamta może być gruba od przekarmienia, albo z innych powodów, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby któryś z moich glonojadów był"gruby", czym je karmisz i ile razy na dzień??
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
gigol
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #426 : Luty 11, 2007, 21:17:36 »

Kupiłem od gościa który w akwarium miał tylko tą parkę i nie było żadnego innego samca, ona nie jest raczej przekarmiona, karmie je 2-3 razy dziennie suchym pokarmem rozwielitka itp. Jest raczek „kotna” bo ma przeźroczysty brzuch i od czasu do czasu coś czarnego się w nim porusza. Co ty na to??
Zapisane

Moje akwarium:
Glonojad ~20cm
gurami
3 skalary
mieczyk
ślimak
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #427 : Luty 11, 2007, 21:30:00 »

Hmmm, ja swoim daje na wieczór tabletke spiruliny, czasem można na noc też plasterek marchweki wrzucić. No nie wiem o co może chodzić, sądzę, że to są dwie samice, ale też ekspertem nie jestem   Undecided  masz jakiegoś kokosa, albo jakiś ciemny zakamarek w akwa??
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Aniusia
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #428 : Luty 11, 2007, 22:20:12 »

Jest raczek „kotna” bo ma przeźroczysty brzuch i od czasu do czasu coś czarnego się w nim porusza. Co ty na to??
Samica zbrojnika niebieskiego nie może być kotna ponieważ ona składa ikre a nie rodzi młode.A to że będzie składać ikrę można poznać po znacznie powiększonym brzuchu i również pojawia się na nim pomarańczowa plama.
Zapisane

112l.
2x danio pręgowany
6x żałobniczki
3x kirys spiżowy
1x gibiceps
2x zbrojnik niebieski(samiec i samica)
1x bojownik syjamski
2x razbora klinowa
2x brzanka sumatrzańska
2x molinezja
6x neon innesa
rastafari
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #429 : Luty 24, 2007, 19:35:39 »

A ja mam pytanie nie tyle odnośnie rozmnażania glonków. Chodzi mi o to, jak rozpoznać płeć u zbrojników niebieskich?? Czy u takich małych, jakie są w zoologicznych można ją rozróżnić?? Jestem początkujący i nie mam o tym bladego pojęcia  Huh
Zapisane

Aniusia
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #430 : Luty 24, 2007, 22:19:04 »

U takich małych jak w zoologicznym jest bardzo trudno rozpoznać czy to samiec czy samica.A u dorosłych: samiec ma wyrostki na głowie a samica ich nie ma(choć nie zawsze).
Zapisane

112l.
2x danio pręgowany
6x żałobniczki
3x kirys spiżowy
1x gibiceps
2x zbrojnik niebieski(samiec i samica)
1x bojownik syjamski
2x razbora klinowa
2x brzanka sumatrzańska
2x molinezja
6x neon innesa
gigol
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #431 : Luty 24, 2007, 22:41:30 »

U takich małych jak w zoologicznym jest bardzo trudno rozpoznać czy to samiec czy samica.A u dorosłych: samiec ma wyrostki na głowie a samica ich nie ma(choć nie zawsze).

Przykładem takiego wyjątku jest glonojad Albinos, zobacz na fotke:http://www.zbrojniki.pl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=38&page=inline&id=30&catid=1&limitstart=1
Zapisane

Moje akwarium:
Glonojad ~20cm
gurami
3 skalary
mieczyk
ślimak
delTORO
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 228


« Odpowiedz #432 : Luty 25, 2007, 00:19:15 »

Przykładem takiego wyjątku jest glonojad Albinos, zobacz na fotke:http://www.zbrojniki.pl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=38&page=inline&id=30&catid=1&limitstart=1

Jakiego wyjątku? Przecież nie jest to zbrojnik niebieski. Jeżeli chodzi o "wąsiki" u samicy to zdarzają się w ilości 2 sztuk Cheesy i są bardzo króciutkie. Co do rozpoznania płci u zbrojników w sklepie to loteria Wink
delTORO
Zapisane

112L
L260, L201, otocinclus affinis
Fundulopanchax nigerianus innidere
Microgeophagus ramirezi
rastafari
Nowy
*
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #433 : Luty 25, 2007, 17:34:34 »

W takim razie mniej więcej w jakim wieku można rozpoznać płeć u zbrojnika niebieskiego??
Zapisane

Aniusia
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #434 : Luty 25, 2007, 21:08:40 »

Od 5-6 centymetrów wzwyż już jest zazwyczaj wiadomo co to jest Smiley
Zapisane

112l.
2x danio pręgowany
6x żałobniczki
3x kirys spiżowy
1x gibiceps
2x zbrojnik niebieski(samiec i samica)
1x bojownik syjamski
2x razbora klinowa
2x brzanka sumatrzańska
2x molinezja
6x neon innesa
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 113
  Drukuj  
 
Skocz do: